Jesteś tutaj:
PANADOL EXTRA, 12 TABLETEK
PANADOL EXTRA, 12 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 12 TABLETEK
Skład Substancje czynne:
- paracetamol 500 mg
- kofeina 65 mg

Substancje pomocnicze:
- skrobia
- sorbinian potasu

Działanie Preparat Panadol Extra zawiera w swoim składzie paracetamol - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz kofeinę nasilającą działanie przeciwbólowe. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.
Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.
Wskazania Paracetamol działa przeciwbólowo w:
- bólach głowy,
- gardła,
- migrenach,
- bólach zębów,
- bólach kostnych, stawowych i mięśniowych,
- bólach menstruacyjnych.

Preparat Panadol Extra może być stosowany w:
- przeziębieniach
- stanach grypopodobnych

Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania Nie należy stosować preparatu Panadol Extra u osób z nadwrażliwością na paracetamol lub kofeinę. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol.
Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, bezsenność.
Dawkowanie Dorośli: W zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra co 4 godziny.
Preparatu Panadol Extra nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny.

Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby.
Preparat nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie.

Mogą wystąpić:
- skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień
- zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty,
- sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza,
- przy przedawkowaniu upośledzenie czynności wątroby oraz nerek,
- ze względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.

Interakcje - paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny,
- łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek,
- salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu,
- rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby,
- doustne leki antykoncepcyjne, cimetydyna zmniejszają metabolism kofeiny, natomiast barbiturany i palenie tytoniu przyspieszają,
- paracetamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę,
- metoklopramid przyspiesza a wszystkie cholinolityki opóźniają wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego,
- paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny,
- kofeina jest antagonistą leków nasennych i przeciwpadaczkowych.
Opis Preparat <b>Panadol Extra</b> zawiera w swoim składzie <u>paracetamol</u> - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz kofeinę nasilającą działanie przeciwbólowe. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.
Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.

<u>Wskazania</u>:
Paracetamol działa przeciwbólowo w:
<li> bólach głowy,
<li> gardła,
<li> migrenach,
<li> bólach zębów,
<li> bólach kostnych, stawowych i mięśniowych
<li> bólach menstruacyjnych.

Preparat Panadol Extra może być stosowany w:
<li> przeziębieniach
<li> stanach grypopodobnych
Działa przeciwgorączkowo.

<u>Dawkowanie</u>:
Dorośli: W zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny.
Preparat nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 roku życia.
Postać tabletki 
Składnik kofeina  paracetamol 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Paracetamol działa przeciwbólowo ...

Lek o działaniu przciwgorączkowym i przeciwbólowym ...

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.