Jesteś tutaj:
Apap noc, 50 tabletek powlekanych
Apap noc, 50 tabletek powlekanych
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 50 tabletek
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
Chlorowodorek difenhydraminy (Diphenhydramini hydrochloridum) 25 mg
Działanie Lek łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu. Łączy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy.
Wskazania Bóle różnego pochodzenia z towarzyszącą bezsennością w tym: bóle głowy, bóle kostno-stawowe, bóle mięśni, bóle zębów, bóle menstruacyjne, nerwobóle, bóle związane z przeziębieniem i grypą. Trudności w zasypianiu spowodowane bólem.
Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • Wirusowe zapalenie wątroby.
  • Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek na 30 min. przed snem.
    Działania niepożądane W przypadku przedawkowania mogą wystąpić nasilone nudności, wymioty, zaburzenia częstości skurczów serca, bóle w obrębie jamy brzusznej, uszkodzenia nerek i wątroby.
    Interakcje Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych. Może nasilać działanie leków nasennych, przeciwlękowych i leków przeciwbólowych z grupy opioidów. Może nasilać działanie i zwiększać toksyczność leków neuroleptycznych, leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwdrgawkowych, a także rifampicyny.
    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki 
    Składnik paracetamol  difenhydramina 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Wojciech: Apap Noc używam od pewnego czasu i jestem z nich bardzo zadowolony: pomagają mi zasnąć i ułatwiają zasypianie po śródnocnym wybudzeniu się. Może nieco słabsze jest działanie przeciwbólowe. Ale niestety nie działa równie pozytywnie na wszystkich, którym ten lek polecałem.

    Podobne produkty

    Bóle różnego pochodzenia, np.: bóle głowy; bóle zębów ...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.