Jesteś tutaj:
PARACETAMOL (120 MG/5 ML) ZAWIESINA 100 ML
PARACETAMOL (120 MG/5 ML) ZAWIESINA 100 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 100 ml
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 120 mg/5 ml
Działanie Paracetamol w zawiesinie to środek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym o smaku truskawkowym przeznaczony specjalnie dla dzieci.
Wskazania Zaleca się stosowanie Paracetamolu w bólach:
  • głowy,
  • zębów (w tym w bólu związanym z ząbkowaniem),
  • po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych,
  • mięśniowych i kostnostawowych,
    oraz w zwalczaniu gorączki u dzieci.
  • Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu.
  • Dawkowanie Dawka jednorazowa: 10-15 mg/kg masy ciała.

    Niemowlęta 3-12 miesiąca życia: 2,5-5 ml.

    Dzieci 2-6 roku życia: 5-10 ml.

    Dzieci 7-12 rok życia: 10-20 ml.

    Podawać co 4 godziny, maksymalnie do 4 razy na dobę.

    Działania niepożądane Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (np. świąd, wysypka).
    Objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty.
    Interakcje Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
    Informacje dodatkowe Paracetamol w zawiesinie może byc stosowany już u dzieci w wieku powyżej 3 miesiąca życia.

    Preparat należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.

    Postać zawiesina 
    Dorośli i dzieci dzieci 
    Składnik paracetamol 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Urszula: W przypadku niezbyt wysokiej gorączki sprawdza się całkowicie. Moim zdaniem przy wysokich gorączkach, które często bywają u dzieci, skuteczność nieco mniejsza.

    Podobne produkty

    Zwalcza wszystkie uciążliwe objawy przeziębienia i grypy podczas nocy i ułatwia spokojny sen.

    Lek przeciw objawom przeziębienia i grypy

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.