Jesteś tutaj:
PARACETAMOL 0,12 G/5 ML ZAWIESINA 150 G
PARACETAMOL 0,12 G/5 ML ZAWIESINA 150 G
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 150 g
Skład Sirupus 120 mg/5 ml
Paracetamolum - 1,94 g
Vehiculum - ad 100,00 g
Działanie Zawiesina doustna dla niemowląt i dzieci

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Wskazania Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.
Przeciwwskazania Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Nie stosować u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.
Dawkowanie Dawka jednorazowa: 10-15 mg/kg masy ciała.

Niemowlęta 3-12 miesiąca życia: 2,5-5 ml.

Dzieci 2-6 roku życia: 5-10 ml.

Dzieci 7-12 rok życia: 10-20 ml.

Podawać co 4 godziny, maksymalnie do 4 razy na dobę.

Działania niepożądane Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (np. świąd, wysypka). Objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty.
Interakcje Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Postać zawiesina 
Dorośli i dzieci dzieci 
Składnik paracetamol 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Fervex to lek złożony przeciw objawom przeziębienia i grypy.

Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym ...

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.