Jesteś tutaj:
PARACETAMOL 500 MG, 30 TABLETEK
PARACETAMOL 500 MG, 30 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 30 TABLETEK
Skład Substancja czynna:
paracetamol
Substancje pomocnicze:
  • powidon
  • karboksymetyloskrobia sodowa
  • skrobia żelowana
  • kwas stearynowy
  • celuloza mikrokrystaliczna
  • krzemionka koloidalna
  • karboksymetyloceluloza sodowa
  • magnezu stearynian
Działanie Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Obniża patologicznie podwyższoną temperaturę ciała, nie ma wpływu na temperaturę prawidłową.
Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.
Wskazania Bóle różnego pochodzenia:
- bóle głowy, także migrenowe
- bóle zębów
- bóle mięśniowe i kostno-stawowe
- bóle miesiączkowe
Gorączka i ból gardła w przeziębieniu i stanach grypopodobnych
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu, ciężkich zaburzeniach czynności nerek lub wątroby, chorobie alkoholowej.
Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
Doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godzin.
Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g.

Dzieci w wieku 6 - 12 lat:
Doustnie od /2 do 1 tabletki co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.
U dzieci przelicza się dawki na masę ciała i stosuje paracetamol w jednorazowych dawkach 10 - 15 mg/kg mc. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.

Interakcje Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych które wydawane są bez recepty.
Paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny i indandionu, powodując ryzyko wystąpienia krwawień.
Podawanie paracetamolu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek.
Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu. Ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne (niektóre leki przeciwpadaczkowe i przeciwgrzybicze) stosowane z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia, wątroby.
Paracetamol stosowany z inhibitorami monoaminooksydazy (leki przeciwdepresyjne) może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę.
Metoklopramid przyspiesza, a leki cholinolityczne opóźniają wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego.
Paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny.
Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczenia stężenia glukozy we krwi).
Informacje dodatkowe Ciąża i karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. ,br> Paracetamol przenika przez łożysko. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowa6 w razie zdecydowanej konieczności po konsultacji z lekarzem.
Postać tabletki 
Składnik paracetamol 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Urszula: Jak dla mnie dość delikatny lek, ale rzeczywiście przy moich problemach z żołądkiem - nie podrażnia. Świetny na słabe bóle głowy i stawów oraz na lekkie obniżenie gorączki.

Podobne produkty

Paracetamol działa przeciwbólowo ...

Krótkotrwałe leczenie bólów o małym i umiarkowanym nasileniu ...

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.