Jesteś tutaj:
THERAFLU EXTRAGRIP, 6 SASZETEK
THERAFLU EXTRAGRIP, 6 SASZETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 6 SASZETEK
Skład substancje czynne:
- paracetamol 650 mg
- chlorowodorek fenylefryny 10 mg
- maleinian feniraminy 20 mg
Działanie Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz maleninan feniraminy - substancję antyhistaminową zmniejszającą produkcję śluzowej wydzieliny w nosie.
Theraflu ExtraGRIP po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój.
Wskazania Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno - stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.
Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza. Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli: objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy, wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymuje się dłużej niż 2 dni.
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku Theraflu ExtraGRIP w przypadku:
- nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku
- aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitorów MAO u dzieci poniżej 12 lat
- stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania
- współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy) wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-P)

Przed zastosowaniem leku Theraflu ExtraGRIP należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:
- chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, chorób tarczycy, cukrzycy i jaskry, chorób nerek i wątroby, padaczki, schorzeń dróg moczowych, czynnej choroby wrzodowej
- lek zawiera paracetamol, który stosowany w wysokich dawkach lub przez zbyt długi czas, powodować może uszkodzenia wątroby
- fenylefryna powodować może fałszywie pozytywne wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo)
- osoby stosujące lek Theraflu ExtraGRIP nie powinny pić napojów alkoholowych, gdyż paracetmol w połączeniu z alkoholem etylowym może powodować uszkodzenia wątroby
- ze względu na naczyniozwężajace działanie fenylefryny lek należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego
- lek zawiera 12 g sacharozy, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą . Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów to przed przyjęciem leku powinien się on skontaktować z lekarzem.

Interakcje Leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
Informacje dodatkowe Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Stosowanie leku Theraflu ExtraGRIP u dzieci:
Leku Theraflu ExtraGRIP nie należy stosować u dzieci do 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu Theraflu ExtraGRIP nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.

Postać proszek 
Dorośli i dzieci dorośli 
Składnik feniramina  paracetamol  fenylefryna 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Marcin: Zdecydowanie najlepszy na grypę. Działanie czuć już po zastosowaniu pierwszej saszetki.
  • Magdalena: Polecam na początki przeziębienia. Robi się błogo (uwaga na prowadzenie samochodu!), ciepło i przyjemnie. Jeśli wypije się 2 saszetki przy pierwszym odczuwaniu przeziębienia - pomaga, stawia na nogi.
  • Sylwia: Świetny lek zwłaszcza na początek przeziębienia. Kiedy czuję, że coś się zaczyna zaraz rozpuszczam na noc saszetkę i zwykle na tej jednej się kończy, góra na dwóch - wszystkie objawy przeziębienia mijają.
  • Małgorzata: Na mnie działa! Gorący płyn bardzo szybko przynosi ulgę, zmniejsza obrzęki śluzówki nosa, łagodzi ból gardła, zmniejsza ból głowy. Bardzo rozgrzewa. Powoduje jednak senność i najlepiej po zażyciu położyć się do łóżka. Życzę zdrowia:)

Podobne produkty

Apap Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera paracetamol i kofeinę.

Lek przeciw objawom grypy i przeziębienia.

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.