Jesteś tutaj:
PARACETAMOL POLFA-ŁÓDŹ 500 MG 10 TABLETEK
PARACETAMOL POLFA-ŁÓDŹ 500 MG 10 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 TABLETEK
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
Działanie Lek wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.
Wskazania Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia, m.in:
  • bóle głowy,
  • bóle stawów i mięśni,
  • bóle miesiączkowe.
    Ponadto Paracetamol Polfa-Łódź można stosować w czasie gorączki w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.
  • Przeciwwskazania Paracetamolu Polfa-Łódź nie powinny stosować osoby:
  • u których stwierdzono nadwrażliwość na paracetamol lub inny składnik leku,
  • osoby z ciężką niewydolnością nerek lub wątroby,
  • w przypadku choroby alkoholowej.
  • Dawkowanie Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i młodzież powyżej 12 lat: doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 godziny; do 4 razy na dobę.
    Maksymalna dawka dobowa:
  • przy krótkotrwałym stosowaniu (do 3 dni) - 8 tabletek w dawkach podzielonych,
  • przy stosowaniu długotrwałym (do 10 dni) - 5 tabletek w dawkach podzielonych.

    Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

  • Działania niepożądane W czasie stosowania leku Paracetamol Polfa-Łódź mogą pojawić się następujące działania niepożądane:
    wymioty, biegunka, pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.
    Sporadycznie, u niektórych pacjentów stosujących lek wystąpiły: zmniejszenie liczby płytek krwi, leukocytów oraz powiększenie wątroby.
    Interakcje Leku Paracetamol Polfa-Łódź nie należy przyjmować równocześnie z alkoholem. Przyjmowanie leku oraz alkoholu może doprowadzić do uszkodzenia wątroby.

    Należy unikać przyjmowania leku Paracetamol Polfa-Łódź oraz innych leków działających przeciwbólowo.

    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki 
    Składnik paracetamol 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Bóle różnego pochodzenia, np.: bóle głowy; bóle zębów ...

    Apap Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera paracetamol i kofeinę.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.