Jesteś tutaj:
ROBITUSSIN JUNIOR 3,75 MG/5 ML SYROP 100 ML
ROBITUSSIN JUNIOR 3,75 MG/5 ML SYROP 100 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 100 ML
Skład 5 ml syropu zawiera 3,75 mg dekstrometorfanu.
Działanie Lek przeciwkaszlowy, którego działanie polega na zwiększeniu progu pobudliwości ośrodka kaszlu w rdzeniu przedłużonym. Robitussin Junior hamuje kaszel na 8 godzin. Dekstrometorfan, w przeciwieństwie do kodeiny, nie wywiera działania przeciwbólowego ani uzależniającego. Udowodniono, że dekstrometorfan hamuje zarówno ostry, jak i przewlekły kaszel u dzieci, wywołany różnymi przyczynami (jak np. wirusowe zakażenie układu oddechowego, zachłyśnięcie ciałem obcym itp.). Jego działanie trwa 8 godzin. W związku z jego minimalnymi działaniami niepożądanymi i niewywoły-waniem działań toksycznych dekstrometorfan może być bezpiecznie stosowany u dzieci. Kodeina, podobnie jak dekstrometorfan, należy do grupy pochodnych fenantrenu. Kodeina ma silne działanie przeciwkaszlowe, ale działa również przeciwbólowe i narkotycznie, długotrwałe jej stosowanie prowadzi do uzależnienia. Dekstrometorfan nie jest lekiem narkotycznym, nie wywołuje zależności fizycznej ani objawów odstawienia po nagłym przerwaniu przyjmowania leku. W odróżnieniu od kodeiny, dekstrometorfan w dawkach terapeutycznych nie wywiera hamującego wpływu na ośrodek oddechowy.
Wskazania Suchy, nieproduktywny i uporczywy kaszel. Szczególnie polecany jest w sytuacji, gdy kaszel uniemożliwia spokojny sen.
Dawkowanie Dzieci od 9 do 12 lat: 20 ml 3-4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa dekstrometorfanu 60 mg) Dzieci od 6 do 9 lat: 10 ml 3-4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa dekstrometorfanu 30 mg) Dzieci od 1 do 6 lat: z przepisu lekarza, po ustaleniu wyraźnych wskazań i indywidualnego dawkowania (maksymalna dawka dobowa dekstrometorfanu 15 mg, czyli 5 ml 4 razy na dobę)
Interakcje Nie należy łączyć leku z inhibitorami MAO i chinidyną.
Informacje dodatkowe Nie zawiera cukru. Może być stosowany u chorych na cukrzycę.
Postać syrop 
Dorośli i dzieci dzieci 
Składnik dekstrometorfan 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Lek przeciw objawom przeziębienia i grypy

Działanie polega na hamowaniu kaszlu poprzez zwiększanie progu pobudliwości...

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.