Jesteś tutaj:
SARIDON 20 TABLETEK
SARIDON 20 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 20 TABLETEK
Skład 1 tabletka zawiera:
  • paracetamol (Paracetamolum) - 250 mg,
  • propyfenazon (Propy[phenazonum) - 150 mg,
  • kofeina (Coffeinum) - 50 mg.
  • Działanie Saridon to lek złożony o skojarzonym działaniu składników. Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, oraz małą dawkę kofeiny, która nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.
    Wskazania
  • ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból pooperacyjny, ból reumatyczny.
  • ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą.
  • Przeciwwskazania
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na propyfenazon, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na pirazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, aminofenazon, metamizol)
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na fenylbutazon lub kwas acetylosalicylowy
  • jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • jeśli u pacjenta występuje ostra porfiria wątrobowa
  • u dzieci poniżej 12 roku życia
  • Dawkowanie Lek Saridon należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka leku Saridon u dorosłych to 1-2 tabletki, młodzież w wieku 12-16 lat l tabletka. Jeśli istnieje konieczność, dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę.

    Tabletki należy popić dużą ilością wody lub innego płynu.

    Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane.

    Działania niepożądane Podczas stosowania leku Saridon bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne objawiające się wysypką skórną i pokrzywką, reakcje nadwrażliwości, z takimi objawami jak świąd, rumień, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność czy astma. W pojedynczych przypadkach: reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny (ostra, zagrażająca życiu reakcja alergiczna), małopłytkowość (zmniejszenia liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (niedobór granulocytów) i pancytopenia (niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi, tj. krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi)
    Interakcje Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

    Lekarz powinien zdecydować czy pacjent może stosować lek Saridon jeśli jednocześnie stosuje następujące leki: ryfampicynę, niektóre środki nasenne, niektóre leki przeciwdrgawkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), chloramfenikol, doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, warfarynę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, zydowudynę, środki działające uspokajająco (barbiturany i leki przeciwhistaminowe), benzodiazepiny, leki sympatykominetyczne (np. efedryna), tyroksynę, teofilinę, cymetydynę, disulfiram, doustne środki antykoncepcyjne. Wymienione leki należy stosować z lekiem Saridon ostrożnie ponieważ mogą wchodzić w interakcje z zawartymi w nim substancjami. W czasie stosowania leków spowalniających opróżnianie żołądka, takich jak np. propantelina, szybkość wchłaniania paracetamolu może ulec spowolnieniu, przez co efekt przeciwbólowy może wystąpić z opóźnieniem. Przyspieszone opróżnianie żołądka, np. po zażyciu metoklopramidu, prowadzi do szybszego wchłaniania paracetamolu.

    Informacje dodatkowe Saridon nie powinien być stosowany w czasie ciąży.

    Składniki preparatu przenikają do mleka kobiet karmiących piersią, dlatego leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

    Postać tabletki 
    Składnik propyfenazon  kofeina  paracetamol 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Izabela: Polecam głownie z powodu takiego, że głowa przestaje po nim boleć i szybko działa. Poza tym nie jest moja ulubioną tabletką, gdyż muszę ją przegryźć, żeby w ogóle połknąć i sama w sobie jest pioruńsko gorzka. No ale cóż - pomaga!
    • Bartosz: Dla mnie Saridon, to jedyny działający środek na moje dolegliwości (bóle głowy)
    • Anna: Saridon nie jest zbyt dobry w smaku, ale zawsze gdy boli mnie gardło wracam właśnie do tego środka, bo jest bardzo skuteczny na tą przykrą dolegliwość.
    • Marek: Może komuś inne leki przeciwbólowe pomagają szybciej, ale dla nie SARIDON jest najskuteczniejszy. To jest dosłownie kilka minut i głowa jak bym ją wymienił na nową. Cena też nie za wysoka jak na tak rewelacyjną skuteczność.
    • Andrzej: Potwierdzam opinię: jest to błyskawicznie działający specyfik, który pomaga mi zwalczać i łagodzić migrenowe bóle od kilkudziesięciu lat. Polecam w opakowaniach 20 tabletkowych.
    • więcej ocen i opinii ›

    Podobne produkty

    Kompleksowe działanie: profilaktyka prostaty, pobudzenie seksualne, zwiększenie doznań.

    Produkt zalecany przy obniżonej koncentracji i zmęczeniu

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.