Jesteś tutaj:
VOLTAREN ACTI FORTE 20 TABLETEK POWLEKANYCH
VOLTAREN ACTI FORTE 20 TABLETEK POWLEKANYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 20 tabletek
Skład Substancja czynna:
  • Diclofenacum kalicum 25mg
Działanie Voltaren ACTI FORTE jest lekiem należącym do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, obniża również gorączkę.
Przeciwwskazania Nie należy zażywać leku Voltaren ACTI FORTE jeśli:
  • występuje krwawienie z przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, występuje krew w stolcu, czarne zabarwienie stolca lub krwawienie o innej lokalizacji (np. z naczyń mózgu)
  • występuje lub kiedykolwiek występowała reakcja uczuleniowa pokrzywka lub ostry nieżyt nosa lub napad astmy po zastosowaniu diklofenaku, lub innego leku przeciwbólowego i przeciwgorączkowego np. kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu
  • występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku
Stosowanie Dorośli i młodzież powyżej 14. roku życia:
Dawka początkowa to 2 tabletki w chwili wystąpienia objawów. Jeśli konieczne można stosować 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.
Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.
Nie należy stosować leku Voltaren ACTI FORTE przez więcej niż 5 dni w leczeniu bólu lub więcej niż 3 dni w leczeniu gorączki bez porozumienia z lekarzem. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie leku Voltaren ACTI FORTE może maskować objawy ciężkich zakażeń.
Stosowanie leku Voltaren ACTI FORTE z jedzeniem i piciem:
Tabletkę należy połknąć w całości popijając szklanką wody. W celu osiągnięcia największej skuteczności tabletek nie należy zażywać w czasie lub bezpośrednio po posiłku.
Działania niepożądane Zazwyczaj stosowanie leku nie powoduje objawów niepożądanych. Jednak, jak każdy lek, Voltaren ACTI FORTE, u niektórych pacjentów może powodować działania niepożądane.
  • nudności, wymioty, ból brzucha
  • jakakolwiek zmiana wyglądu stolca (np. czarne zabarwienie) lub moczu
  • wysypka
  • napad astmy
  • zażółcenie skóry lub oczu
  • długotrwały ból gardła, wysoka gorączka, ciężki ból głowy
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala.
Inne objawy, zazwyczaj łagodne to: bóle i zawroty głowy, zmęczenie. Bardzo rzadko bezsenność i szumy uszne.

Interakcje Tak jak w przypadku innych leków przeciwbólowych Voltaren ACTI FORTE może oddziaływać z innymi lekami. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Szczególnie dotyczy to:

* leków przeciwzakrzepowych (leki powodujące rozrzedzenie krwi np. acenokumarol, warfaryna)
* litu (lek stosowany w psychiatrii)
* digoksyny (lek stosowany w leczeniu chorób serca)
* metotreksatu (lek stosowany w leczeniu niektórych rodzajów nowotworów)
* cyklosporyny (lek stosowany u pacjentów z przeszczepem)
* doustnych leków przeciwcukrzycowych
* leków moczopędnych (leki zwiększające ilość moczu)
* niektórych leków przeciw zakażeniom (chinolony)
* innych leków przeciwbólowych (kwas acetylosalicylowy, ibuprofen)
Postać tabletki 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.