Jesteś tutaj:
ACODIN 300 (15 MG/5 ML) SYROP 100 ML
ACODIN 300 (15 MG/5 ML) SYROP 100 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 100 ml
Skład 5 ml syropu zawiera: bromowodorek dekstrometorfanu - 15 mg, oraz dekspantenol - 50 mg.
Działanie Dekstrometorfan zawarty w syropie działa przeciwkaszlowo hamując ośrodek kaszlu.

Dekspantenol odgrywa istotną rolę w przemianie materii, w tym regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych.

Wskazania Lek Acodin 300 stosuje się w objawowym leczeniu suchego kaszlu różnego pochodzenia.
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku Acodin 300 w przypadku:
  • nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku,
  • Jednoczesnego stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminoksydazy MAO,
  • niewydolności oddechowej lub ryzyka jej wystąpienia,
  • astmy oskrzelowej.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
    5 ml syropu do 4 razy na dobę.
    Działania niepożądane Dekstrometorfan może spowodować wystąpienie działań niepożądanych wpływających na sprawność psychofizyczną jak zawroty głowy, senność, dolegliwości żołądkowo-jelitowe jak nudności, wymioty, bóle.
    Interakcje Dekstrometorfan stosowany z inhibitorami MAO może wywołać senność, nudności, wysoką gorączkę oraz podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Równoczesne podawanie z chinidyną może hamować metabolizm dekstrometorfanu w wątrobie, zwiększając jego stężenie w surowicy krwi.
    Informacje dodatkowe Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
    Postać syrop 
    Składnik dekstrometorfan 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.