Jesteś tutaj:
CODIPAR 250 MG, 10 CZOPKÓW
CODIPAR 250 MG, 10 CZOPKÓW
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 CZOPKÓW
Skład Substancje czynne:
- paracetamol 250 mg

Substancje pomocnicze:
- lecytyna sojowa
- tłuszcz stały

Działanie CODIPAR jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.
Wskazania CODIPAR czopki jest stosowany w:
- bólach różnego pochodzenia (głowy i zębów; mięśniowe, stawowe i kostne; bolesne miesiączki; bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych)
- w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy
Przeciwwskazania Nie należy stosowa czopków CODIPAR w przypadku uczulenia na paracetamol lub inne składniki preparatu, ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek oraz w przypadku uzależnienia od alkoholu.
Dawkowanie Lek podaje się doodbytniczo.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat 1 czopek do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

Przed zastosowaniem czopek należy wyjąć z folii (opakowania bezpośredniego). Czopków nie należy dzielić.

Paracetamolu nie należy stosować u dzieci dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza.

Działania niepożądane W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach występują bardzo rzadko.
Mogą pojawić się:
- odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień
- zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności i wymioty
- zaburzenia czynności wątroby i nerek
- sporadycznie: methemoglobinemia, agranulocytoza, małopłytkowość
Interakcje - Paracetamol zwiększa siłę działania leków przeciwzakrzepowych z grup kumaryny i indandionu
- Kofeina zwalnia metabolizm wątrobowy paracetamolu, zwiększa siłę działania przeciwbólowego paracetamolu
- Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu
- Paracetamol stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorąckę
- Ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne alkohol stosowane z paracetamolem mogą spowodować uszkodzenia wątroby
- Podawanie paracetamolu jednocześnie z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi u pacjentów z niewydolnością nerek może nasilać chorobę nerek
Informacje dodatkowe W czasie stosowania paracetamolu nie należy spożywać alkoholu.

Niewskazane jest jednoczesne stosowanie kilku leków zawierających paracetamol (acetaminofen), ponieważ może dojść do przedawkowania.

Ciąża i karmienie piersią - przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Postać czopki 
Składnik paracetamol 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Działa szybko i skutecznie ...

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.