Jesteś tutaj:
GRIPPOKAPS 12 KAPSUŁEK
GRIPPOKAPS 12 KAPSUŁEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 12 kapsułek
Skład
  • Paracetamol - 250 mg
  • Chlorowodorek pseudoefedryny - 30 mg
  • Działanie Lek Grippokaps ze względu na obecność paracetamolu wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, natomiast chlorowodorek pseudoefedryny obkurczając naczynia krwionośne zmniejsza wysięk z nosa ułatwiając swobodne oddychanie
    Wskazania Lek Grippokaps stosuje się w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, przebiegających z gorączką oraz bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi, jak również w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

    Lek może być stosowany u pacjentów, u których stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych i pochodnych kwasu acetylosalicylowego jest niewskazane.

    Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu,
  • stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i nerek,
  • niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (możliwość wystąpienia hemolizy)
  • niedokrwistość,
  • nadciśnienie tętnicze i choroba niedokrwienna serca,
  • choroba alkoholowa.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 kapsułki co 4-6 godzin, maksymalnie 8 kapsułek na dobę.

    Dzieci w wieku 6-12 lat: 1 kapsułka co 6 godzin, maksymalnie 4 kapsułki na dobę.

    Postać kapsułki 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik pseudoefedryna  paracetamol 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Sudafed - lek przeciwkatarowy, zmniejszający obrzęk nosa. Teraz do każdego opakowania OLYNTH - spray nawilżający GRATIS!

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.