Jesteś tutaj:
IBUFEN TOTAL 200 MG 10 TABLETEK
IBUFEN TOTAL 200 MG 10 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 TABLETEK
Skład Ibufen Total zawiera ibuprofenum w dawce 200 mg.
Działanie Jest to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny.
Wskazania Ibufen Total stosowany jest w leczeniu bólów głowy, mięśniowych, bólów zębów, mięśniowych, stawowych oraz kostnych. Skuteczny jest na bolesne miesiączkowanie, objawy przeziębienia i grypy oraz stany gorączkowe różnego pochodzenia.
Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego
  • choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ
  • ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca
  • nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej
  • III trymestr ciąży
  • nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
  • skaza krwotoczna
  • Dawkowanie Ibuprofen stosowany jako lek przeciwbólowy oraz przeciwgorączkowy podajemy w dawkach od 200 mg do 400 mg co 4 do 6 godzin w zależności od nasilenia bólu. Tabletki należy popić wodą. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) na dobę.
    Dawka jednorazowa większa niż 400 mg nie powoduje silniejszego działania przeciwbólowego.
    Działania niepożądane
  • niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd.
  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Interakcje Nie należy stosować leku jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.
    Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną.
    Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem acetylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
    Postać tabletki 
    Składnik ibuprofen 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.