Jesteś tutaj:
MODAFEN 24 TABLETKI (maksymalna ilość w zamówieniu 2 op)
MODAFEN 24 TABLETKI (maksymalna ilość w zamówieniu 2 op)
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 24 tabletki
Skład Jedna tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku (Pseudoephedrini hydrochloridum).
Działanie Lek przeciwgorączkowy, przeciwbólowy, zmniejsza przekrwienie błon śluzowych.
Preparat Modafen jest preparatem złożonym zawierającym dwie substancje czynne: ibuprofen i pseudoefedrynę. Ibuprofen hamuje wytwarzanie prostaglandyn, które są uwalniane w miejscu uszkodzenia tkanek i powodują ból i odczyn zapalny.
Ibuprofen działa przeciwgorączkowo.
Pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych. W ten sposób ułatwia oddychanie przez nos oraz powoduje wyrównanie ciśnienia w uchu środkowym.
Skojarzone działanie substancji czynnych polega na zmniejszeniu przekrwienia błony śluzowej, działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Preparat powoduje udrożnienie przewodów nosowych, znosi odczucie zapchania uszu wywołane niewyrównaniem ciśnienia w uchu środkowym i łagodzi objawy bólowe w przeziębieniu i grypie.
Wskazania Preparat jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów nieżytu nosa, ostrego zapalenia nosogardzieli, ostrego zapalenia gardła, ostrego nieżytu trąbki słuchowej. Preparat Modafen jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.
Przeciwwskazania Nadwrażliwość na ibuprofen, pseudoefedrynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka choroba układu krążenia taka, jak choroba niedokrwienna serca, ciężka niewydolność serca, ciężkie nadciśnienie tętnicze, częstoskurcz; nadczynność tarczycy; skaza krwotoczna; jaskra z wąskim kątem przesączania; zatrzymanie moczu.
Dawkowanie Dorośli: 1 tabletka 3 razy na dobę przez okres utrzymywania się objawów, tj. z reguły 3 do 5 dni (nie dłużej jednak niż 7 dni). W cięższych przypadkach lub w okresach zaostrzenia objawów chorobowych można zastosować dawkę 2 tabletki 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek.
Działania niepożądane Poniżej wymieniono działania niepożądane obserwowane podczas krótkotrwałego stosowania produktu leczniczego, w dawkach dostępnych bez recepty. Podczas długotrwałego stosowania leku mogą wystąpić także inne działania niepożądane.
Interakcje Ze względu na zawartość pseudoefedryny, preparatu Modafen nie należy stosować w skojarzeniu z inhibitorami monoaminooksydazy oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu ich podawania (mogą wystąpić przełomy nadciśnieniowe).
Postać tabletki 
Składnik ibuprofen  pseudoefedryna 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Lek przeciw objawom przeziębienia i grypy

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.