Jesteś tutaj:
SUDAFED 60 MG, 12 TABLETEK POWLEKANYCH (maksymalna ilość w zamówieniu - 2 opakowania)
SUDAFED 60 MG, 12 TABLETEK POWLEKANYCH (maksymalna ilość w zamówieniu - 2 opakowania)
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 12 TABLETEK
Skład Substancja czynna:
chlorowodorek pseudoefedryny 60 mg

Substancje pomocnicze:
laktozę
skrobię kukurydzianą
powidon
magnezu stearynian
żelaza tlenek czerwony
hypromeloza
talk
makrogol 400
makrogol 8000

Działanie Lek Sudafed zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, szczególnie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i ilości wydzieliny oraz udrożnienia nosa.
Wskazania Lek Sudafed stosuje się w objawowym leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych (katar, zatkany nos) w przebiegu:
- przeziębienia
- grypy
- alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku Sudafed:
- u pacjentów, u których występuje nadwrażliwość (uczulenie) na pseudoefedrynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Sudafed
- u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem tętniczym lub z ciężką chorobą wieńcową
- u pacjentów, którzy przyjmują lub przyjmowali przez ostatnie dwa tygodnie leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (leki stosowane m.in. w depresji). Jednoczesne stosowanie leku Sudafed i tego rodzaju leków może niekiedy prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego krwi
- u pacjentów przyjmujących furazolidon. Przeciwbakteryjny furazolidon wykazuje zależne od dawki działanie hamujące aktywność monoaminooksydazy. Pomimo braku doniesień o przypadkach przełomu nadciśnieniowego spowodowanego jednoczesnym przyjmowaniem leku Sudafed i furazolidonu, leków tych nie należy stosować jednocześnie
Dawkowanie Lek stosuje się doustnie.

Dawkowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Jedna tabletka 3 do 4 razy na dobę, u dzieci maksymalnie przez 4 dni.

Dawkowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Nie przeprowadzono szczegółowych badań dotyczących działania leku Sudafed u pacjentów w podeszłym wieku. Zaleca się stosowanie dawkowania jak u dorosłych oraz zwrócenie szczególnej uwagi na czynność nerek i wątroby. Jeśli występuje ciężkie zaburzenie czynności tych narządów, lek należy stosować ostrożnie.

Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością wątroby
Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby.

Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością nerek
Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u pacjentów z umiarkowanymi lub ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Działania niepożądane Ciężkie działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Sudafed występują rzadko. Mogą wystąpić objawy pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego, w tym zaburzenia snu oraz rzadko omamy. Istnieją nieliczne doniesienia o występowaniu wysypki skórnej, niekiedy z towarzyszącym uczuciem swędzenia.
Sporadycznie opisywano zatrzymanie moczu u mężczyzn przyjmujących pseudoefedrynę. W takich przypadkach ważnym czynnikiem predysponującym mógł być rozrost gruczołu krokowego.
Interakcje Jednoczesne stosowanie leku Sudafed oraz trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków pobudzających układ współczulny (takich jak leki zmniejszające przekrwienie błon śluzowych, leki hamujące łaknienie, leki psychotropowe o działaniu podobnym do amfetaminy) lub leków hamujących monoaminooksydazę, które zaburzają przemianę amin pobudzających układ współczulny, może niekiedy powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi.

Ze względu na zawartość pseudoefedryny lek Sudafed może częściowo odwracać działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi leków, takich jak: bretylium, betanidyna, guanetydyna, debryzochina, metylodopa oraz leki blokujące receptory adrenergiczne.

Informacje dodatkowe Można zamówić maksymalnie 2 opakowania!

Ciąża
Lek Sudafed może być stosowany podczas ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Karmienie piersią
Pseudoefedryna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach, lecz jej wpływ na niemowlę karmione piersią nie jest znany. Matki karmiące piersią nie powinny przyjmować leku Sudafed.

Postać tabletki 
Dorośli i dzieci dorośli 
Składnik pseudoefedryna 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Magdalena: Bardzo skuteczny - szybko pozbędziesz się kataru. Nie znam lepszego środka!
  • Inga: Zdecydowany niezbędnik w każdej apteczce. W pół godziny likwiduje katar i niesamowicie odtyka nos. Najlepszy lek na katar w najniższej cenie.
  • Katarzyna: Bardzo dobry specyfik na katar - nie znam lepszego. Dzięki niemu można spokojnie oddychać.
  • Renata: Nie znam lepszego lekarstwa na katar. Można spokojnie oddychać w dzień i spokojnie przespać noc po zażyciu trzech-czterech tabletek w czasie doby. Polecam!
  • Marlena: Skutecznie likwiduje katar, dzięki czemu przeziębienie jest mniej uciążliwe. Według mnie działa lepiej niż krople do nosa.

Podobne produkty

Lek przeciwkatarowy, zmniejszający ilość wydzieliny z nosa.

Zwalcza wszystkie uciążliwe objawy przeziębienia i grypy podczas nocy i ułatwia spokojny sen.

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.