Jesteś tutaj:
ROBITUSSIN ANTITUSSICUM SYROP 100 ML
ROBITUSSIN ANTITUSSICUM SYROP 100 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 100 ML
Skład Substancja czynna: 5 ml syropu zawiera 7,5 mg bromowodoru dekstrometorfanu
Działanie Substancją czynną syropu Robitussin Antitussicum jest dekstrometorfan, którego działanie polega na hamowaniu kaszlu poprzez zwiększanie progu pobudliwości ośrodka kaszlu w mózgu. Robitussin Antitussicum zmniejsza suchy, drażniący kaszel oraz łagodzi podrażnienie gardła i dróg oddechowych.
Wskazania Hamowanie kaszlu jest wskazane w przypadkach suchego, nieproduktywnego kaszlu, szczególnie jeśli kaszel zaburza sen lub jest powodem innych powikłań. Powikłania niekontrolowanego, nieproduktywnego kaszlu obejmują: nietrzymanie moczu, rozejście się szwów chirurgicznych, wylewy podspojówkowe, omdlenie złamanie żebra, odmę opłucnową. Zagrożenie powikłaniami dodatkowo przemawia za hamowaniem suchego nieproduktywnego kaszlu.Hamowanie drażniącego suchego kaszlu, towarzyszącego wirusowym zakażeniom górnych dróg oddechowych (przeziębieniu) pozwala na zmniejszenie dyskomfortu i skrócenie absencji chorobowej.
Przeciwwskazania Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, kaszel z dużą ilością wydzieliny, astma oskrzelowa, niewydolność oddechowa lub ryzyko jej wystąpienia, leczenie inhibitorami MAO, ciężka niewydolność wątroby.
Dawkowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej młodzież od 12 roku życia i dorośli: 20 ml 3 lub 4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa dekstrometorfanu 120 mg). Lek odmierzyć za pomocą załączonej miarki. Nie stosować dawek większych niż zalecane.
Opis Substancją czynną syropu Robitussin Antitussicum jest dekstrometorfan, którego działanie polega na hamowaniu kaszlu poprzez zwiększanie progu pobudliwości ośrodka kaszlu w mózgu. Robitussin Antitussicum zmniejsza suchy, drażniący kaszel oraz łagodzi podrażnienie gardła i dróg oddechowych.
Postać syrop 
Dorośli i dzieci dorośli 
Składnik dekstrometorfan 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Gripex to lek złożony, stosowany w objawach przeziębienia i grypy.

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.