Jesteś tutaj:

Wszystko, czego nie wiedziałaś o płaczu dziecka

Wiesz, że Twój maluszek będzie płakać, spodziewasz się zarwanych nocy, a gdy dziecko przychodzi na świat, rzeczywistość Cię przytłacza.

Wszystko, czego nie wiedziałaś o płaczu dziecka

Zdjęcie: MarLeah Cole

Wiesz, że Twój maluszek będzie płakać, spodziewasz się zarwanych nocy, a gdy dziecko przychodzi na świat, rzeczywistość Cię przytłacza.

Długotrwały płacz Twojego dziecka nie tylko wypływa źle na Twoje i rodziny samopoczucie, ma także zły wpływ na Twoje maleństwo. Najnowszy raport zespołu naukowców z Uniwersytetu Warwick w Wielkiej Brytanii, niemieckiego Uniwersytetu Ruhry w Bochum i Uniwersytetu Bazylejskiego w Szwajcarii donosi, że dzieci, które w okresie niemowlęctwa dużo płaczą, mają problemy ze snem oraz jedzeniem, są bardziej narażone na rozwój problemów behawioralnych zwłaszcza ADHD.

Płacz dziecka jest frustrujący.

Wszyscy przeżywamy to samo, kiedy nasze niemowlę mimo troskliwej opieki, karmienia, noszenia nie przestaje płakać. Pojawia się zmęczenie i frustracja. Zanim Twój dzidziuś skończy rok może przepłakać nawet 1460 godzin, to jest aż 17% swojego życia.
Wielu z nas nie opowiada o tym, jak dużo nasze maleństwo płacze, gdyż obawiajmy się, że zostaniemy źle ocenieni jako rodzice. Dokarmiamy najedzone dziecko, zmieniamy pieluszkę, ubieramy, rozbieramy, kołyszemy, usypiamy, wciskamy smoka, wozimy samochodem, idziemy na spacer, włączamy suszarkę, dajemy kropelki na kolki, wertujemy Internet. Ostatecznie pozostawiamy dziecko, aby się wypłakało, mimo że jest to wbrew zdrowemu rozsądkowi. Mamy wyrzuty sumienia i nie wiemy, co jeszcze możemy zrobić, gdy już nic nie działa? Jesteśmy zmęczeni, zdenerwowani i zrezygnowani.

Płacz dziecka to jego mowa, musimy ją rozumieć.Płacz jest mechanizmem przetrwania niemowlaka. Początkowo jest jedynym sposobem komunikowania się z otoczeniem. Płacz dziecka to jego mowa, dzięki której jest w stanie przeżyć swoje pierwsze miesiące życia. Musimy znać i rozumieć płacz swojego maluszka, po to by czas spędzony z dzieckiem był wartościowy dla niego i dla nas.

Ten wyjątkowy, rzeczywisty język niemowlaków został opisany i zobrazowany, przez zespół naukowców profesora Monagasa z Katalońskiej Politechniki w Hiszpanii. Podczas czteroletnich badań, naukowcy nagrali i analizowali płacz ponad setki dzieci różnych narodowości.

Zidentyfikowano pięć rodzajów płaczu, przez które wszystkie dzieci wyrażają głód, zmęczenie, rozdrażnienie (ból), znudzenie oraz stres. Każdy rodzaj płaczu ma swoją uniwersalną charakterystykę, na którą składa się częstotliwość, wysokość oraz natężenie dźwięków.

Niezależnie od naukowców, język niemowlęcy został opisany przez genialną Australijkę Priscillę Dustan. Priscilla obdarzona idealnym słuchem, wsłuchiwała się w płacz tysiąca niemowlaków różnych narodowości i doszła do tych samych wniosków, co profesor Monagas. Priscialla, wyodrębniła pięć dźwięków, które wydają wszystkie noworodki, niezależnie od rasy czy kultury, w której się urodziły.Od czterech do sześciu miesięcy zajmuje rodzicom nauczenie się rozpoznawania płaczu dziecka, w większości tylko dwóch rodzajów określających głód i rozdrażnienie. Twoje dziecko, by rozwijało się prawidłowo fizycznie i emocjonalnie musi być rozumiane, a jego potrzeby spełniane już od pierwszego dnia życia. Udowodniono, że rozumiane niemowlęta są o 25% inteligentniejsze, a ich IQ może być nawet o 10 punktów wyższe.

WhyCry Mini, tłumaczy płacz dziecka.

Dzięki postępowi naukowemu i technicznemu, opieka nad dzieckiem jest dużo łatwiejsza. Możemy zobaczyć nienarodzone dziecko, słyszeć bicie jego serca, a nawet leczyć jeszcze w łonie matki.

W oparciu o rezultaty badań nad płaczem skonstruowano tłumacz płaczu WhyCry Mini. Urządzenie nagrywa płacz dziecka, procesor analizuje i porównuje z pięcioma uniwersalnymi wzorami płaczu, i w ciągu ok. 10 sek. wskazuje co w danym momencie maluszek potrzebuje.Tłumacz WhyCry Mini jest mały (7,8 x 7,8 x 2,3 cm) i lekki (108 g), jest prosty w użyciu, o nowoczesnym wyglądzie. Kwadratowy, opływowy kształt świetnie dopasowuje się do ręki opiekuna, a pięć kolorowych lampek na białym tle jasno wskaże emocje dziecka.

Dlaczego WhyCry Mini?WhyCry Mini będzie wspierać Twoją matczyną intuicję w momentach, gdy rozpaczliwie będziesz poszukiwać przyczyny płaczu niemowlaka. Dzięki dekoderowi nie będziesz tracić cennego czasu dziecka na nieskuteczne rozwiązania. Szybciej zrozumiesz swojego maluszka, który będzie miał czas na poznawanie świata, zabawę i spokojny sen, a Ty będziesz w pełni cieszyć się macierzyństwem.

WhyCry Mini pomógł tysiącom rodziców na całym świecie, pomoże i Tobie. Jest polecany młodym oraz doświadczonym rodzicom, ponieważ każde dziecko jest inne.

Mama dwóch córek opowiadała jak jej nowonarodzona córka przepłakuje dużą część dnia. Mimo doświadczenia, nie potrafiła znaleźć powodu płaczu. WhyCry Mini wskazał, że maleńka płacze, bo jest śpiąca. Mama zaczęła częściej kłaść swoją córeczkę w ciągu dnia. Więcej snu było tym, co dziecko potrzebowało. Bez WhyCry Mini rodzicie nie pomyśleliby, że sen jest tym czego ich córka potrzebuje.

WhyCry Mini był testowany, certyfikowany i jest polecany.

Urządzenie otrzymało poparcie Japońskiego Stowarzyszenia Pediatrów, Hiszpańskiego Stowarzyszenia Położnych, ośrodków naukowych takich jak: Uniwersytet Queen’s w Kanadzie czy Seulski Szpital Świętej Marii w Korei oraz otrzymało liczne nagrody, między innymi Złoty Medal na targach INPEX w USA i wyróżnienie w prestiżowym konkursie Mother&Baby, Wielka Brytania. WhyCry Mini został sprawdzony i jest polecany przez polskie mamy.

Używanie WhyCry Mini realnie wpłynie na jakość życia dziecka i Twojej rodziny. Tłumacz pomoże nie tylko Tobie, ale i innym członkom rodziny oraz opiekunom zajmującym się maleństwem pod Twoją nieobecność. Zaufaj WhyCry Mini i ciesz się szczęśliwszym macierzyństwem.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także