Jesteś tutaj:

Crystal Mind – ukojenie nerwów dla twojego dziecka

Często obserwujemy, że nasze dzieci mają trudności z koncentracją, są impulsywne i nie potrafią zapanować nad emocjami. Nie bardzo wiemy jak im pomóc, a ciągłe upominania tylko pogarszają nasze relacje z dziećmi. Warto wiedzieć, że są suplementy diety, które ukoją nerwy naszych dzieci i ułatwią im funkcjonowanie w codziennych stresujących sytuacjach.

Crystal Mind – ukojenie nerwów dla twojego dziecka

Zdjęcie: Oxfordian

Często obserwujemy, że nasze dzieci mają trudności z koncentracją, są impulsywne i nie potrafią zapanować nad emocjami. Nie bardzo wiemy jak im pomóc, a ciągłe upominania tylko pogarszają nasze relacje z dziećmi. Warto wiedzieć, że są suplementy diety, które ukoją nerwy naszych dzieci i ułatwią im funkcjonowanie w codziennych stresujących sytuacjach.

Z czego mogą wynikać trudności w szkole?

Nie każde dziecko z łatwością przyswaja wiedzę. Głównymi przyczynami problemów w nauce są trudności w skoncentrowaniu się, zaburzenia uwagi, niekontrolowana impulsywność oraz nadpobudliwość psychoruchowa (całościowo określane jako zespół zaburzeń uwagi). Brak wytrwałości w działaniach wymagających zaangażowania umysłowego może nasilać się wraz z wiekiem i stopniowo powodować coraz większe utrudnienia w nauce. Objawy zespołu zaburzeń uwagi można ograniczyć, zapewniając dziecku podaż odpowiednich składników żywieniowych, w tym przede wszystkim: kwasów omega (wielonienasyconych kwasów tłuszczowych), witamin i minerałów.

Jakich składników żywieniowych brakuje naszym dzieciom?

Szczególny wpływ na prawidłowy rozwój umysłowy dziecka wykazują kwasy omega–3 oraz kwasy omega-6. To właśnie niedobór kwasów omega przyczynia się do trudności w koncentracji, impulsywności i nadpobudliwości psychoruchowej człowieka. Typowa polska kuchnia nie obfituje w potrawy, będące dobrym źródłem kwasów omega (ryby, owoce morza), dlatego też powinno się je uzupełniać suplementami diety.Wspomniano już, że niezbędnymi dla prawidłowej pracy mózgu są dwa rodzaje kwasów omega: omega-3 (DHA, EPA) oraz omega-6 GLA. Nie bez znaczenia jest dobór odpowiednich proporcji pomiędzy odpowiednimi kwasami omega. Uznaje się bowiem, że korzystniejsza jest przewaga ilości EPA nad ilością DHA (wskazane jest, aby była ona jak największa).

Dlaczego kwasy omega-3 oraz omega-6 zwiększają koncentrację i ułatwiają panowanie nad emocjami?

Właściwości kwasów omega są bardzo cenione i coraz częściej wykorzystywane w medycynie. W zależności od rodzaju kwasu wyróżnia się nieco odmienne działania prozdrowotne.

 • Kwasy omega-3W przypadku kwasów omega-3, szczególną uwagę skupiają dwa kwasy: kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz kwas eikozapentaenowy (EPA).Kwas DHA wpływa głównie na obniżenie poziomu triglicerydów (tłuszczy prostych), ale także normuje poziom serotoniny w mózgu (neuroprzekaźnika w układzie nerwowym). Niedobór serotoniny przyczynia się do rozwoju depresji i zachowań impulsywnych. Dlatego też, uważa się, że kwas DHA może mieć zastosowanie w leczeniu ADHD (zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi), zapobieganiu impulsywności i ograniczaniu problemów z koncentracją.Kwas EPA jest związkiem chemicznym, wykazującym własne działanie lecznicze, a równocześnie substratem (elementem niezbędnym do tworzenia kolejnego związku) dla kwasu DHA. Kwas EPA jest koniecznym elementem, w procesie przekazywania informacji pomiędzy włóknami nerwowymi. Stąd też wynika jego zastosowanie w łagodzeniu trudności z koncentracją i wspomaganiu procesu uczenia się. W celu spotęgowania korzystnego działania kwasu EPA, dokonuje się połączeń z kwasem DHA i innymi kwasami omega (m.in. kwasem GLA).
 • Kwasy omega-6
W przypadku kwasów omega-6 najbardziej znanym i cenionym jest kwas GLA. Stwierdzono bowiem, że kwas γ-linolenowy (GLA) wpływa w sposób pośredni na zakończenia nerwowe i tym samym wspomaga procesy pamięciowe.

Który preparat wybrać?

W aptekach można nabyć preparaty zawierające wyłącznie kwasy omega-3, lub kwasy omega-3 w połączeniu z kwasami omega-6. Ale niewątpliwie lepszym rozwiązaniem byłby zakup preparatu zawierającego nie tylko kwasy omega-3 oraz omega-6, ale także niezbędne witaminy i mikroelementy.

W aptekach można nabyć preparaty zawierające wyłącznie kwasy omega-3, lub kwasy omega-3, o niskim stosunku jego składowych EPA do DHA (im większy ten stosunek tym skuteczniejsze działanie), w połączeniu z kawasami omega-6. Niewątpliwie lepszym rozwiązaniem byłby zakup preparatu zawierającego nie tylko kwasy omega-3 i omega-6, ale także niezbędne witaminy i mikroelementy oraz wysoki stosunek EPA do DHA.

Crystal Mind – pomoże rozwiązać szkolne problemy twojego dziecka

Crystal Mind to suplement diety o unikatowym składzie. Zawiera niezwykle istotne kwasy omega-3 oraz omega-6, w najbardziej korzystnych proporcjach dostępnych na rynku (stosunek kwasu EPA do DHA wynosi ponad 3,5:1). Ponadto wśród innych preparatów Crystal Mind wyróżnia się zawartością witamin i minerałów koniecznych do prawidłowej pracy mózgu. Wśród nich znajdują się:
 • Magnez, który w odpowiedniej dawce osłabia odczuwanie stanów lękowych, ogranicza drażliwość, nie dopuszcza do wystąpienia nadwrażliwości nerwowo-mięśniowej.
 • Cynk charakteryzujący się zdolnością ograniczania występowania schorzeń neuropsychologicznych.
 • Witamina B6 biorąca udział w syntezie neurotransmiterów, między innymi serotoniny i dopaminy, które są odpowiedzialne za regulację nastroju.
 • Kwas foliowy, który już we wczesnym stadium rozwoju, chroni płód przed możliwością rozwoju wad cewy nerwowej, a w okresie młodzieńczym, jak i w dalszych etapach życia, wpływa na podwyższenie zdolności poznawczych.
• Witamina B12, posiadająca między innymi wpływ na zachowanie odpowiedniego stanu układu nerwowego.

Skład preparatu Crystal Mind

Jedna kapsułka preparatu zawiera:

 • Koncentrat z oleju rybiego, w tym 92mg EPA i 26mg DHA
 • Olej z ogórecznika, w tym 10,5mg GLA
 • Magnez 13,3mg
 • Cynk 0,83mg
 • Witamina B6 0,67mg
 • Kwas foliowy 16,75μg
 • Witamina B12 1 μg

Zalecane dawkowanie preparatu Crystal Mind

Początkowo zaleca się przyjmowanie 4 kapsułek dziennie (przez 12 tygodni). Następnie można stosować 1 kapsułkę dziennie.Crystal Mind to preparat zawierający składniki o udowodnionej skuteczności w terapii nadpobudliwości psychoruchowej, nadmiernej impulsywności i trudności w koncentracji. Jednak mała kapsułka posiada skład zapewniający poprawę funkcjonowania mózgu.

Jedna mała kapsułka posiada skład zapewniający poprawę funkcjonowania mózgu.Nasze dzieci mogą lepiej przyswajać wiedzę i w cale nie muszą ulegać ciągłej presji ze strony nauczycieli oraz rodziców. Wystarczy, że uzupełnimy ich dietę o niezbędne składniki. Nie bez znaczenia będzie wówczas wielkość i ilość preparatów jakie im zaproponujemy. Wybierzmy Crystal Mind, który nie tylko dostarcza kwasów omega, o najwyższym stosunku EPA : DHA 3,5:1, ale także witamin i minerałów.

Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także