Jesteś tutaj:

Antyoksydanty zwalczają zmarszczki!

Skóra to największy ludzki organ i pełni niezwykle istotną funkcję bariery ochronnej. Chroni nas przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (zanieczyszczenia, dym papierosowy, promieniowanie UV), oraz wewnętrznych (stres, zmęczenie). Jednym ze skutków działania tych czynników jest zachodząca w skórze oksydacja (utlenienie), z czym wiąże się „nadprodukcja” wolnych rodników – cząstek zdolnych uszkodzić materiał genetyczny komórek, co jest jedną z głównych przyczyn przewczesnego starzenia się skóry i pojawiania się przebarwień.

Antyoksydanty zwalczają zmarszczki!
Skóra to największy ludzki organ i pełni niezwykle istotną funkcję bariery ochronnej. Chroni nas przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (zanieczyszczenia, dym papierosowy, promieniowanie UV), oraz wewnętrznych (stres, zmęczenie). Jednym ze skutków działania tych czynników jest zachodząca w skórze oksydacja (utlenienie), z czym wiąże się „nadprodukcja” wolnych rodników – cząstek zdolnych uszkodzić materiał genetyczny komórek, co jest jedną z głównych przyczyn przewczesnego starzenia się skóry i pojawiania się przebarwień.Fotostarzenie się skóry

Na przedwczesne pojawienie się zmarszczek mocno wpływa długotrwała ekspozycja na słońce. Proces ten nosi nazwę fotostarzenia. W wynioku zbyt długotrwałego wpływu promieni UV wolne rodniki przedwcześnie uszkadzają komórki skóry, ponieważ utleniają DNA, lipidy z błon komórkowych oraz białka strukturalne takie jak kolagen i elastynę. W efekcie pojawiają się:
 • głębokie zmarszczki i wyraźne bruzdy
 • odwodnienie
 • utrata elastyczności
 • zwiotczenie
 • niejednolity koloryt
 • nieregularna pigmentacja.
Antyoksydacja

Aby zwalczać szkodliwe działanie wolnych rodników, nasza skóra włącza złożony system obronny, który je neutralizuje. Jednak w większości przypadków ta obrona nie jest wystarczająca. Ilość zanieczyszczeń które na nas oddziaływują, czas ekspozycji na słońce oraz codzienny stres, zmęczenie i tak pozostawiają ślad na naszej skórze. Dlatego konieczne jest dostarczenie skórze antyoksydantów – naturalnych związków chemicznych, które eliminują wolne rodniki, zwalczają ich szkodliwe działanie i jednocześnie naprawiają wyrządzone przez nie szkody.

Specjalna pielęgnacja

Istnieje seria zaleceń, do których powinniśmy się stosować, aby zapobiec przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek oraz zwalczać już istniejące. Najważniejsze wskazania to:
 • złuszczanie skóry raz w tygodniu, co ułatwia wchłanianie się kremów, eliminuje ze skóry martwe komórki, co w efekcie poprawia jej wygląd.
 • stosowanie preparatów zawierających witaminy A, C, E oraz beta karoten. Substancje te chronią przed negatywnym wpływem promieni słonecznych i przeciwdziałają pojawianiu się zmarszczek.
Niezwykle istotna jest witamina C, która posiada silne właściwości antyoksydacyjne pomocne w walce z fotostarzeniem. Dodatkowo, zwiększa jędrność, gładkość i elastyczność skóry, rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt.
Lek w kremie

Wyjątkowe natężenie zbawiennej witaminy C zawierają kosmetyki hiszpańskiej firmy dermokosmetycznej SeSderma. Znana z niezwykłej skuteczności swych preparatów SeSderma stworzyła specjalną linię C-Vit, która zawiera w swoim składzie witaminę C w trzech formach:


• W czystej formie, jako kwas askorbinowy, który zapewnia bardzo szybko widoczne efekty, przez co stosowany jest często przed ważnymi uroczystościami.

• Jako glukozyd askorbylu, który może być stosowany w codziennych i długotrwałych kuracjach.

• Witaminę C liposomową - zamkniętą w mikroskopijnej wielkości nanosomach zdolnych penetrować skórę i przenosić witaminę C do jej głębszych warstw, jednocześnie zachowując wszystkie dobroczynne właściwości witaminy C.

W ramach linii C-Vit dostępne są:

• Zalecany dla suchej skóry Nawilżający krem do twarzy

• Dla skóry tłustej Nawilżająca emulsja do twarzy

• Skóra normalna lub mieszana: Radience! Krem rozświetlający

• Bardzo wydajny i skuteczny Krem pod oczy

• Dające błyskawiczne efekty płatki pod oczy

• Nagradzany na Zachodzie Liposomal serum

• Szokowa terapia odmładzająca w postaci Intensywnego serum w ampułkach

• Antyoksydacyjna mgiełka czyli C-Vit MistSiła winogron

Oprócz witaminy C, bronią w walce z fotostarzeniem mogą być też inne składniki pochodzenia naturalnego, takie jak resweratrol – jeden ze składników winorośli. Substancja ta przeciwdziała starzeniu się skóry, chroni DNA komórkowe, stymuluje i zwiększa produkcję naszej własnej obrony antyoksydacyjnej, a także przeciwdziała atakom wolnych rodników.

Kosmetyki SeSdermy z linii Resveraderm łączą w sobie korzyści resweratrolu i kwasu hialuronowego z właściwościami regeneracyjnymi komórek macierzystych mikołajka nadmorskiego (eryngium maritimum). Zawierają też znany antyoksydant nowej generacji - koenzym Q10. Wszystkie te silnie działające składniki zamknięte są w nanosomach, dzięki czemu w aktywnej formie przenikają do głębokich warstw skóry.

Linia Resveraderm dostępna jest w domzdrowia.pl w postaci:

• Szybko wchłaniającego się, przyjemnego w stosowaniu Kremu Resveraderm AntiOX

• Silnie działającego koncentratu przeciwstarzeniowego w postaci serum Resveraderm AntiOX
Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także