Jesteś tutaj:

Wreszcie dbanie o zdrowie intymne stało się takie proste!

Dokuczają ci podrażnienia i dyskomfort miejsc intymnych? Stosujesz probiotyki, ale nie jesteś zadowolona z ich skuteczności? Szukasz wygodnego sposobu na codzienną profilaktykę miejsc intymnych? Sprawdź ELLEN® – pierwszy probiotyk w tamponie- innowacyjny i skuteczny sposób na zdrowie intymne!

Wreszcie dbanie o zdrowie intymne stało się takie proste!

Zdjęcie: Ramiro Ramirez

Wreszcie dbanie o zdrowie intymne stało się takie proste!

Dokuczają ci podrażnienia i dyskomfort miejsc intymnych? Stosujesz probiotyki, ale nie jesteś zadowolona z ich skuteczności? Szukasz wygodnego sposobu na codzienną profilaktykę miejsc intymnych? Sprawdź ELLEN – pierwszy probiotyk w tamponie- innowacyjny i skuteczny sposób na zdrowie intymne!Wiele kobiet boryka się z podrażnieniami i nawracającymi infekcjami miejsc intymnych. Najczęstsze dolegliwości wynikają z zaburzenia specyficznej mikroflory kobiecego układu moczowo-płciowego. W normalnych warunkach pałeczki kwasu mlekowego dbają o odpowiednie środowisko tych okolic, jednak wiele czynników może zaburzyć tę równowagę: wizyty na basenie, antybiotykoterapia, stosunki bez prezerwatyw, zmiany hormonalne czy nawet przewlekłe sytuacje stresowe. Także podczas każdej menstruacji zmniejsza się ilość dobroczynnych bakterii, a mikroflora odbudowywana jest dopiero po zakończeniu miesiączkowania.

Pomocne w utrzymaniu równowagi mikrobiologicznej są preparaty probiotyczne w różnych formach: doustne, dopochwowe oraz – co jest nowością na polskim rynku – w formie tamponu. Polecane są one przede wszystkim kobietom, które mają kłopot z nawracającymi grzybiczymi lub bakteryjnymi infekcjami okolic intymnych. Coraz częściej ginekolodzy zalecają je również jako formę profilaktyki, szczególnie dla kobiet aktywnych.
2 w 1 – probiotyk w tamponie – jakie to wygodne!

ELLEN to pierwsze na rynku tak wyjątkowe rozwiązanie – pałeczki kwasu mlekowego są zamknięte wewnątrz tamponu. Są one odpowiednio zabezpieczone i uwalniane dopiero w temperaturze ciała po aplikacji tamponu. Każdy tampon ELLEN zawiera unikalną kompozycję dobroczynnych szczepów bakterii Lacto Naturel® (LN®), które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie okolic intymnych. Dużą zaletą probiotyku w tamponie jest fakt, że bakterie uwalniane są dokładnie tam, gdzie są potrzebne. I co najważniejsze – bakterie Lacto Naturel® potrzebują do uwolnienia z wnętrza tamponu tylko 90 minut. W tym czasie rozprzestrzeniają się na nabłonku pochwy, a następnie go kolonizują. Probiotyki LN® obecne w pochwie w sposób naturalny produkują kwas mlekowy. Działają już po kilku dniach od pierwszej aplikacji ELLEN, czyli zaraz po menstruacji. Stosowanie probiotyku ELLEN wspomaga równowagę mikrobiologiczną, dzięki długotrwałej kolonizacji, która utrzymuje się nawet do 6 miesięcy po krótkim kilkudniowym podaniu, co jest nieporównywalne z żadnym innym probiotykiem dbającym o zdrowie intymne dostępnym na rynku.Stosowanie probiotyków podczas menstruacji, a nie po jej zakończeniu, ma jeszcze kilka innych zalet. Po pierwsze – jest to czas, kiedy pałeczek kwasu mlekowego jest najmniej, czyli układ moczowo-płciowy jest najbardziej podatny na podrażnienia i infekcje. Stosując probiotyk w tamponie ELLEN chronimy okolice intymne właśnie wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebują. Po drugie – dzięki stosowaniu ELLEN, po zakończeniu menstruacji nie trzeba już stosować żadnych dodatkowych probiotyków. Nie musimy więc sięgać po żadne kapsułki czy globulki dopochwowe, których stosowanie nie jest zbyt przyjemne. Po trzecie – innowacyjna forma podania probiotyku (w formie tamponu) pozwala na jednoczesną ochronę, zdrowie i wysoki komfort, także podczas menstruacji.
Dlaczego probiotyki w formie tamponu są lepsze?

Pomysł, aby prozdrowotne i profilaktyczne działanie probiotyku połączyć z wygodą stosowania tamponów, sprawił, że dbanie o zdrowie intymne stało się proste. Podczas stosowania tamponów ELLEN uwalniają się pożyteczne bakterie, które są bardzo ważne dla utrzymania właściwej mikroflory pochwy, a także równowagi stref intymnych. Kobieta nie musi pamiętać o łykaniu tabletek, niewygodnym aplikowaniu preparatów dopochwowych i trzymaniu probiotyków w lodówce.ELLEN stosuje się jak zwykłe tampony, czyli wyłącznie podczas menstruacji. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku preparatów dopochwowych, których używa się zaraz po zakończeniu miesiączkowania, co zwykle ogranicza aktywność fizyczną i seksualną nawet do 10 dni. Powodują one także duży dyskomfort – pozostałości preparatów dopochwowych wyciekają, plamią bieliznę i zmuszają do stosowania wkładek higienicznych. Większość probiotyków dopochwowych wymaga przechowywania w lodówce w obawie przed utratą korzystnych właściwości bakterii. W przypadku ELLEN nie ma tego problemu – można je przechowywać w temperaturze pokojowej w szczelnej, eleganckiej puszce, a także nosić w torebce. Formuła 2 w 1 to duża oszczędność – probiotyk zamknięty jest w tamponie, co oszczędza wydatki na dodatkowe preparaty higieniczne (podpaski, wkładki, itp.) oraz probiotyczne.

W przypadku probiotyków doustnych trzeba pamiętać o regularnym zażywaniu tabletek lub kapsułek, a sam efekt odczuwalny jest dopiero po 20 dniach od rozpoczęcia kuracji (probiotyki doustne muszą przejść przez cały układ pokarmowy). Szczepy bakterii Lacto Naturel® zasiedlają pochwę już po 90 minutach od aplikacji, dzięki czemu działają bardzo szybko. Stosując ELLEN kolonizacja pochwy utrzymuje się nawet do 6 miesięcy, zaś w przypadku preparatów doustnych dobroczynne bakterie zanikają podczas menstruacji. Wymaga to ponownej kolonizacji przez bakterie probiotyczne, a w praktyce – stosowania tabletek czy kapsułek w każdym cyklu.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także