Jesteś tutaj:

Jak uzyskać piękną i zdrową opaleniznę – odpowiednia suplementacja

Promieniowanie ultrafioletowe jest najbardziej szkodliwym czynnikiem środowiskowym wywołującym negatywny wpływ na skórę człowieka.

Jak uzyskać piękną i zdrową opaleniznę  – odpowiednia suplementacja

Zdjęcie: Helga Weber

Promieniowanie ultrafioletowe jest najbardziej szkodliwym czynnikiem środowiskowym wywołującym negatywny wpływ na skórę człowieka.

Słońce emituje promieniowanie w zakresie UV-A, UV-B i UV-C, warstwa ozonowa atmosfery prawie całkowicie pochłania UV-C oraz część UV-B. W efekcie około 97% ultrafioletu, który dociera do powierzchni Ziemi, to UV-A."Fotostarzenie się skóry” jest procesem destrukcyjnym zachodzącym w warstwach skóry po nadmiernej i wielorazowej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, dlatego też ważną rolę spełniają odpowiednie suplementy diety jako produkty chroniące, wzmacniające oraz utrzymujące piękną opaleniznę. Suplement diety MY SUN COMPLEX - 30 kapsułek jako jedyny produkt na rynku zawiera unikalny, opatentowany kompleks BETATENE®, czyli naturalne karotenoidy, w tym dużą dawkę betakarotenu. Naturalny olej z wiesiołka, również zawarty w preparacie, działa nawilżająco i przeciwalergicznie na skórę. Bogaty skład wraz z unikalną technologią LICAPS® (kapsułka z roztworem charakteryzująca się najwyższą biodostępnością substancji aktywnych) gwarantują doskonały efekt.

Powszechnie znane skutki promieniowania to: uszkodzenie włókien kolagenowych w skórze - co przyspiesza procesy jej starzenia, występowanie nowotworów złośliwych skóry (czerniaków), poparzenia słoneczne (rumień skóry, stany alergiczne) oraz osłabienie ogólnej kondycji skóry, ale również choroby oczu tj. zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej. My Sun Complex dostarcza nam kompleksowej ochrony, również oczu, posiadając dużą dawkę luteiny, astaksantyny oraz lecytyny sojowej, które tworzą naturalną ochronę dla siatkówki.

Nie można zapomnieć jednak, że są również pozytywne skutki promieniowania ultrafioletowego.

Ekspozycja na działanie promieni słonecznych rozpoczyna produkcję witaminy D (calciferol), co jest bardzo ważne dla ludzkiego organizmu. Należy wspomnieć, że pozytywnym efektom działania promieniowania UV nie muszą towarzyszyć zewnętrzne oznaki, takie jak opalenizna.Naturalne mechanizmy ochronne organizmu

Każdy organizm próbuje samodzielnie chronić się przed działaniem czynników zewnętrznych, wywierających negatywny wpływ. Do tego rodzaju mechanizmów zaliczamy możliwość przechwytywania, absorpcji i rozpraszania promieniowania UV. Absorbcja odbywa się dzięki uwalnianiu przez przysadkę hormonu melanotropowego nazywanego melonotropiną, która pobudza melanocyty do produkcji melaniny. Melanina jest w stanie absorbować promieniowanie UV w powierzchniowych częściach naskórka, co stanowi barierę ochronną dla żywych warstw skóry.

Inną naturalną forma ochrony są mechanizmy mające na celu zwalczanie wolnych rodników. Reakcje te zachodzą w skórze w obecności naturalnych przeciwutleniaczy m.in. karotenoidów, tokoferoli, kwasu askorbinowego, oleju z wiesiołka czy astaksantyny, która jest 200 razy mocniejszym przeciwutleniaczem niż witamina E. Wszystkie te składniki wchodzą w skład unikalnego suplementu My Sun Complex firmy MedicaLine.

Naturalne mechanizmy obronne organizmu nie zapewniają wystarczającej ochrony, dlatego też niezbędne jest podjęcie odpowiednich kroków, które w większym stopniu będą zapobiegać negatywnym skutkom promieniowania. Preparaty kosmetyczne z filtrem UV nie wystarczą i nie zapewniają kompleksowej ochrony skórze.

Bez kompleksowego przygotowania skóry od wewnątrz nie ma bezpiecznego opalania i zdrowej opalenizny. Również ta nabyta w solariach powoduje starzenie się skóry i zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów.Nowoczesna suplementacja bazuje na podejściu holistycznym . Ważnym aspektem jest ochrona skóry od wewnątrz poprzez wcześniejsze jej przygotowanie i dostarczenie odpowiednich składników wzmacniających i ochronnych. Dodatkowo polecane jest zażywanie przez cały rok produktów spowalniających działanie czasu. My Wrinkle Control 30+ oraz My Age Perfection 45+ to obowiązkowy zestaw dla osób aktywnych, które są świadome braków wielu minerałów, witamin czy wyciągów roślinnych w stosowanej diecie i które cenią sobie komfort ochrony skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz upływającym czasem.

Kompleksowa ochrona skóry jest niezbędna, aby cieszyć się ze zdrowej i pięknej opalenizny.

My Sun Complex to produkt dla całej rodziny.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także