Jesteś tutaj:

Blondynka na wakacjach!

Włosy i skóra blondynek są bardzo delikatne. Ich cera jest jasna i w wyniku niekorzystnego wpływu słońca szybko ulega podrażnieniu. Wewnątrz struktury włosa blondynki znajduje się niewiele pigmentu, który chroniłby go przed działaniem promieniowania UV

Blondynka na wakacjach!

Zdjęcie: Barbara L. Hanson

Włosy i skóra blondynek są bardzo delikatne. Ich cera jest jasna i w wyniku niekorzystnego wpływu słońca szybko ulega podrażnieniu. Wewnątrz struktury włosa blondynki znajduje się niewiele pigmentu, który chroniłby go przed działaniem promieniowania UV. Wskutek tego, jeżeli włosy nie są w odpowiedni sposób chronione, ich struktura szybko ulega zniszczeniu. W jaki sposób blondynki powinny dbać o skórę i włosy w okresie lata?

Jak na wakacjach pielęgnować blond włosy?

Woda morska i intensywne słońce to czynniki, które źle wpływają na kondycję włosów – w szczególności jeżeli chodzi o włosy blond . Jasne włosy są bardziej podatne na uszkodzenia związane z działaniem UV. Dzieje się tak ponieważ ilość melaniny (barwnika) rozproszona w ich wnętrzu jest niewielka. Melanina jest barwnikiem, który chroni zarówno włosy jak i skórę przed uszkodzeniami związanymi z działaniem słońca. Niestety ten naturalny czynnik jest zbyt słaby, aby zapewnić ochronę w 100%. Dlatego warto stosować preparaty, które zapewnią dodatkową ochronę.

Na rynku istnieje wiele rozmaitych preparatów do włosów zawierających filtry słoneczne. Przykładowo kosmetyki takie posiadają marka Rene Furterer Okra – odżywka w spray'u oraz Klorane - odżywka w spray’u na bazie wyciągu z granatu. Produkty te poza działaniem ochronnym dodatkowo pielęgnują włosy, które w efekcie są gładkie i lśniące.

W przypadku włosów blond, zarówno naturalnych jak i rozjaśnianych, warto stosować także preparaty podkreślające ich kolor. Działanie takie wykazują rozmaite maski, szampony oraz pianki, które zawierają w swoim składzie rumianek. Ekstrakt z rumianku w naturalny sposób delikatnie rozjaśnia włosy nadając im piękny, złocisty odcień. Ponadto składnik ten ułatwia układanie włosów i sprawia, że są one miękkie i przyjemne w dotyku. Produkty zawierające w swoim składzie rumianek to m.in. Klorane płukanka na bazie rumianku.

W jaki sposób chronić jasną skórę blond piękności?

Blondynki z reguły należą do grupy osób o fototypie skóry I lub II. Są to osoby o jasnych włosach, mają jasną karnację i trudno się opalają. Po kontakcie ze słońcem ich skóra staje się zaczerwieniona. Jest to wynik działania promieniowania UV, które powoduje poparzenia skóry. W tym przypadku niezbędna jest wysoka ochrona przeciwsłoneczna. Przed wyjściem na słońce blondynki powinny stosować filtry o współczynniku SPF 30 lub SPF 50. Godny polecenia jest preparat ochronny marki Avene Sun – SPF 30 czy Eucerin, mleczko do opalania SPF 30. Zawiera on w składzie czynnik, który przyśpiesza powstawanie opalenizny. Dzięki temu skóra już po kilku dniach przybiera ładny złocisty odcień i jest skutecznie chroniona przed działaniem słońca.

Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także