Jesteś tutaj:

Fasolamina - jaką rolę spełnia w odchudzaniu

Działanie fasolaminy pochodzącej z fasoli zwyczajnej, powoduje zmniejszenie wchłaniania glukozy i odkładaniu jej nadwyżek w postaci tkanki tłuszczowej. Fasolamina może być stosowana jako środek wspomagający odchudzanie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Berrator - opinie o spalaczu tłuszczu - zobacz dokładny opis.

Fasolamina - jaką rolę spełnia w odchudzaniu

Zdjęcie: IvanWalsh.com

Fasolamina - jak działa
Z nazwą "fasolamina" może kojarzyć się nam fasola. I słusznie. Jest to jeden ze składników owocni fasoli zwyczajnej (Phaseolus vulgaris).
Fasolamina zatrzymuje aktywność enzymu nazywanego - alfa-amylazą. Enzym ten jest niezbędny w procesie trawienia skrobi - cukru złożonego występującego w wielu pokarmach. Skrobia znajduje się w zbożach, ziemniakach, ryżu, warzywach, pieczywie, mące i innych wielu produktach. Organizm człowieka trawiąc skrobię uwalnia cukry proste. Otrzymaną w ten sposób glukozę wykorzystuje jako materiał energetyczny. Nadwyżki glukozy są magazynowane m.in. poprzez zamianę w tkankę tłuszczową. Częściowe zahamowanie tego procesu już na poziomie trawienia skrobi zmniejsza kaloryczność posiłków, przyczynia się do redukcji wagi i powoduje spodziewany efekt chudnięcia.
Ze względu na profil swojego działania fasolamina wykazuje efekt hipoglikemizujący, czyli obniżający poziom cukru we krwi. Zapobiegając nagłym podwyższeniom i nagłym obniżeniom poziomu glukozy, zapobiega napadom głodu. Podczas odchudzania jest to działanie ważne i bardzo pożądane.
Jak należy przyjmować preparat z fasolaminą
Fasolaminę należy przyjmować przed posiłkami (szczególnie tymi bogatymi w skrobię), zazwyczaj dwa razy dziennie. Nie ma przeciwwskazań do stosowania fasolaminy wraz z innymi lekami. Jednak dla większej pewności należy przyjmować ją w pewnym odstępie czasu od innych leków i preparatów.
Czy są przeciwwskazania do stosowania preparatów z fasolaminą
Preparaty zawierające fasolaminę nie powinny być stosowane przez osoby ze zbyt niskim poziomem cukru (hipoglikemia), ponadto przez kobiety w ciąży i karmiące. Stosowanie u dzieci powinno być skonsultowane z lekarzem.

mgr farm. Aleksandra Uruszczak

Spodobał Ci się artykuł?
Chcesz wiedzieć więcej?
Te i inne tematy związane z odchudzaniem znajdziesz w darmowym Poradniku Odchudzania Domzdrowia.pl


Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także