Jesteś tutaj:

Gdy potrzebujesz profesjonalnej pielęgnacji wrażliwej skóry

Gdy potrzebujesz profesjonalnej pielęgnacji wrażliwej skóry

Zdjęcie: Courtney Carmody

Dobra wiadomość dla osób ze skórą suchą, wrażliwą, skłonną do podrażnień lub dotkniętą zmianami chorobowymi – specjalnie z myślą o nich stworzono linię kosmetyków CETAPHIL - delikatnych, ale skutecznych. Oparte na budowie micelarnej specjalistyczne dermokosmetyki, głęboko oczyszczające i nawilżające delikatną skórę, pozwalają na kompleksową pielęgnację i piękny wygląd.

Każdy rodzaj skóry wymaga pielęgnacji – mycia, oczyszczania i nawilżania. Jest to ważne ze względu na utrzymanie równowagi wewnętrznej skóry, a tylko ta zapewnia zdrowy i atrakcyjny wygląd.

Skóra jest swoistym płaszczem ochronnym człowieka przed szkodliwymi substancjami i drobnoustrojami, chroni przed zewnętrznymi zagrożeniami i negatywnym wpływem środowiska. Dlatego tak ważna jest dbałość o właściwe traktowanie skóry – im lepiej ona funkcjonuje, tym lepiej może spełniać swoje funkcje. Skórze może szkodzić wiele czynników: zmiany temperatury, zanieczyszczenie środowiska, dym papierosowy, złe odżywianie, stres czy niepokój. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale także stosowanie niewłaściwych i źle dopasowanych kosmetyków może ją osłabiać, uczulać i uwrażliwiać na szkodliwe czynniki. Z tego względu warto dobrze poznać swoją skórę i stosować dermokosmetyki odpowiadające jej potrzebom.

Skóra sucha, wrażliwa, problematyczna – jak ją chronić?

Sucha i wrażliwa skóra wymaga specjalnej troski, co wynika bezpośrednio z jej struktury – jest cienka i produkuje bardzo mało substancji lipidowych, przez co czynniki drażniące bardzo łatwo mogą pokonać jej warstwę ochronną. Szybko pojawiają się na niej zaczerwienienia, zmiany chorobowe, łuszczenie i pieczenie. Sucha skóra w dotyku może być szorstka, chropowata, brakuje jej miękkości i elastyczności, ma tendencję do pękających naczynek.Problemem może być też skóra mieszana, z pojawiającymi się plamkami, przebarwieniami i wypryskami. Dodatkowo rozszerzone pory i pękające naczynka jednoznacznie wskazują na cerę problematyczną, która nie tylko ma silne tendencje do występowania kilku niekorzystnych zmian jednocześnie, ale też jest narażona na rozwój schorzeń dermatologicznych jak trądzik, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. A w takich przypadkach najważniejsza jest właściwa codzienna pielęgnacja skóry i stosowanie specjalistycznych dermopreparatów, które zaspokajają wszystkie jej potrzeby.
Do kompleksowej pielęgnacji problematycznej skóry – tylko CETAPHIL!

Dermatolodzy na całym świecie do kompleksowej pielęgnacji wrażliwej i problematycznej skóry rekomendują linię profesjonalnych dermokosmetyków

CETAPHIL. Seria preparatów została stworzona w taki sposób, aby skutecznie działać na wszystkich poziomach codziennej pielęgnacji skóry:• Do mycia - CETAPHIL EM emulsja micelarna. Do skóry wrażliwej i suchej nie można stosować tradycyjnych środków pielęgnacyjnych. Mydło i sztuczne detergenty naruszają lipidową warstwę ochronną skóry, przez co ją wysuszają i drażnią. CETAPHIL EM to emulsja o budowie micelarnej, co sprawia, że substancja myjąca zamknięta jest w micelli – uwalnia się jej tylko tyle, ile potrzeba. Dzięki temu ochronny płaszcz lipidowy pozostaje nienaruszony, a skóra jest dokładnie oczyszczona. Preparat CETAPHIL EM pozwala na gruntowne oczyszczenie skóry, ale jednocześnie jest delikatny i łagodny, nie narusza wewnętrznej równowagi skóry. Emulsja CETAPHIL nie zawiera mydła ani innych drażniących substancji, może być stosowany nawet u dzieci od pierwszego dnia życia.• Nawilżanie – CETAPHIL MD Ten balsam nawilżający tworzy na powierzchni skóry film ochronny, który chroni i powoduje długotrwałe i głębokie nawilżenie skóry. CETAPHIL MD. Dermoprotektor ma najwyższe wśród dermokosmetyków stężenie gliceryny, która wiąże i zatrzymuje w skórze wodę, przez co ta jest lepiej nawilżona. Unikalny skład tego balsamu pozwala jednocześnie na głębokie nawilżenie i odżywienie skóry, pozwala na skuteczną antybakteryjną ochronę oraz ułatwia jej regenerację. Olej z orzechów makadamia dostarcza niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, co sprzyja właściwemu funkcjonowaniu warstwy lipidowej. Pantenol łagodzi wszelkie podrażnienia i ułatwia regenerację naskórka. Z kolei składnik antybakteryjny chroni przed infekcjami i rozwojem stanów zapalnych, dzięki czemu CETAPHIL MD Dermoprotektor jest polecany do stosowania także w przebiegu trądziku młodzieńczego.• Intensywne nawilżanie – CETAPHIL DA Ultra krem intensywnie nawilżający. Tajemnicą skutecznego działania kremu CETAPHIL jest kompleks ERC zawierający pięć kluczowych składników zapewniających skórze ochronę i głębokie nawilżenie: PCA, masło shea, olej z orzechów makadamia, pantenol i silikony. PCA to składnik naturalnie wchodzący w skład kompleksu nawilżającego skórę, jego rola polega na wiązaniu cząsteczek wody i utrzymaniu stałego poziomu jej nawilżenia. Z kolei masło shea i silikony wzmacniają naturalny płaszcz lipidowy skóry, zmiękczają ją i łagodzą podrażnienia. Kompleksowe działanie tych 5 składników pozwala nie tylko na głębokie nawilżenie, ale także na uzupełnienie brakujących skórze lipidów. 24-godzinna skuteczność kremu CETAPHIL DA Ultra została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Do pielęgnacji skóry – szczególnie tej wrażliwej i problematycznej - warto podejść kompleksowo, bo tylko w ten sposób można zachować jej naturalną równowagę, a to skutkuje zdrowym i atrakcyjnym wyglądem. Do tego celu warto wybrać profesjonalne dermokosmetyki CETAPHIL - rekomendowane przez specjalistów, skuteczne, ale jednocześnie delikatne, będące odpowiedzią na problemy ze skórą na wszystkich etapach pielęgnacji.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także