Jesteś tutaj:

Gdy wątroba odmawia posłuszeństwa, wspomóż ją naturalnie!

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów naszego organizmu. Głównym zadaniem wątroby jest odtruwanie ustroju ze szkodliwych związków chemicznych, zarówno tych które pochodzą ze środowiska zewnętrznego, jak i tych które powstały w jego wnętrzu na drodze przemiany materii.

Gdy wątroba odmawia posłuszeństwa, wspomóż ją naturalnie!

Zdjęcie: Alice Henneman

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów naszego organizmu. Głównym zadaniem wątroby jest odtruwanie ustroju ze szkodliwych związków chemicznych, zarówno tych które pochodzą ze środowiska zewnętrznego, jak i tych które powstały w jego wnętrzu na drodze przemiany materii.

Czasem wątroba nie nadąża z detoksykacją szkodliwych związków. Wyraża się to pojawieniem problemów trawiennych, którym mogą towarzyszyć bóle w prawym boku.

Warto zastanowić się jak wspomóc pracę wątroby.

Kiedy wątroba potrzebuje pomocy?

 • Ze względu na niezwykle aktywny metabolizm wątrobowy, narząd ten jest szczególnie podatny na uszkodzenia. Przede wszystkim - w wątrobie powstaje ogromna ilość wolnych rodników, które mają niezwykle destrukcyjny wpływ na komórki wątroby. Mogą prowadzić do licznych uszkodzeń, zaburzenia pracy wątroby, a nawet do chorób nowotworowych. Dlatego też należy je neutralizować poprzez kuracje antyoksydacyjne. Warto raz na jakiś czas wspomóc się środkami ziołowymi.
 • Nie należy bagatelizować objawów związanych z zaburzeniami trawienia takimi jak gazy, wzdęcia, zaparcia, bóle w prawym boku. Mogą to być sygnały, że dieta którą stosujemy jest zbyt ciężkostrawna i należy ją zmodyfikować.
 • Jeżeli po przeprowadzonym badaniu krwi, zostaniemy poinformowani, że stężenie cholesterolu lub/i triglicerydów jest za wysokie, musimy przedsięwziąć środki zapobiegawcze i zadbać o wątrobę. Często to właśnie problemy z tym narządem są główna przyczyną zaburzeń gospodarki tłuszczowej naszego organizmu.

Postaw na siłę ziół!

Niezwykle skuteczne w leczeniu dolegliwości wątrobowych okazuje się wyciąg z ostropestu plamistego.

W badaniach wykazano jego ochronne i regenerujące właściwości względem komórek wątrobowych. Ostropest zawiera sylimarynę, która jest kompleksem tzw. flawonoglikanów, obejmuje on m.in. sylibinę oraz izosylibinę. Najbardziej aktywne działanie na hepatocyty z kompleksu sylimaryny, wykazuje sylibina. Wyciąg z ostropestu działa:
 • silnie przeciwutleniająco, neutralizując wolne rodniki powstające w procesach detoksykacji, działa zatem hepatoprotekcyjnie;
 • reguluje przemiany tłuszczów w wątrobie, zapobiegając jej stłuszczeniu, a w konsekwencji marskości; jeżeli marskość wątroby już wystąpiła, sylibina hamuje dalszą degradacją komórek wątrobowych;
 • zapobiega zastojom żółci w drogach żółciowych, ponadto wykazuje działanie żółciotwórcze, poprawiając przebieg procesów trawiennych;
 • kompleks sylimaryny z sylibiną obniża stężenie „złego cholesterolu” (LDL), co jest niezwykle istotne w profilaktyce miażdżycy;
 • przyspiesza regenerację komórek wątrobowych np. po przebytej chorobie wirusowej (żółtaczce).

Lek SYLIMAROL zawiera naturalny wyciąg z ostropestu plamistego i jest dostępny bez recepty. Zalecane przyjmowanie leku SYLIMAROL 70 mg: 1 tabletka 3 razy dziennie po posiłku.Jeżeli często zdarza nam się niestrawność, czujemy dyskomfort w górnej części jamy brzusznej, towarzyszą temu wzdęcia - nie zwlekajmy! Jak najszybciej pospieszmy z pomocą naszej wątrobie. Sięgnijmy po środki ziołowe, które skutecznie usprawnią procesy metaboliczne zachodzące w wątrobie, a my znowu będziemy mogli sięgnąć po swoje ulubione potrawy.

Nie zapominajmy jednak, że czasem musimy pójść na kompromis, przygotowując posiłki lekkostrawne zawierające dużo warzyw i mniej tłuszczów zwierzęcych. Warto też ograniczyć spożycie alkoholu, kawy i papierosów. Nasza wątroba potrzebuje czasem chwili wytchnienia.Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także