Jesteś tutaj:

Idealny prezent dla seniora

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi spędzający sen z powiek problem: czym obdarować bliskich? O ile nie mamy większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego prezentu dla młodzieży, tak wybór podarunku dla seniora nie jest już taki prosty.

Idealny prezent dla seniora
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi spędzający sen z powiek problem: czym obdarować bliskich? O ile nie mamy większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego prezentu dla młodzieży, tak wybór podarunku dla seniora nie jest już taki prosty.

Wyjątkowy prezent od serca dla sercaŚwięta Bożego Narodzenia wielu z nas przywodzą na myśl genialny barszcz z uszkami gotowany przez babcię, świetny sernik naszej mamy czy wspólne kolędowanie z dziadkiem. Czas pełen miłości i radości. W te święta nie zapominajmy więc, że kochające serca seniorów potrzebują szczególnej opieki. Warto zastanowić się nad podarowaniem osobom starszym preparatu, który wzmocni ich siły witalne i poprawi funkcjonowanie serca. Dobrym wyborem, może okazać się Doppelherz Vital Tonik w pięknej, świątecznej puszce lub w ozdobnym opakowaniu z 2 oryginalnymi kieliszkami Doppelherz.

Idealna kompozycja dla serca

Doppelherz Vital Tonik zawiera wysokie dawki aktywnych biologicznie flawonoidów oraz witamin i żelaza istotnych dla pracy układu krwionośnego i nerwowego.Skład produktu Doppelherz Vital Tonik bazuje głównie na składnikach roślinnych znanych ze swoich właściwości zmniejszających ryzyko występowania chorób sercowo naczyniowych oraz układu nerwowego. Składniki Doppelherz Vital Tonik działają przeciwutleniająco, wzmacniająco i poprawiają funkcjonowanie organizmu.

Współdziałanie składników roślinnych z kompleksem witaminowo - mineralnym wspomaga czynność układu sercowo - naczyniowego, zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej, wpływa korzystnie na funkcje układu nerwowego, neutralizuje wolne rodniki oraz zmniejsza ryzyko występowania różnorodnych chorób.

W jego składzie znajdziesz:

Wyciąg z owoców głogu, który zwiększa przepływ krwi w naczyniach wieńcowych oraz podwyższa wydolność fizyczną organizmu. Jest cennym składnikiem w diecie osób z chorobą wieńcową oraz zagrożonych tą chorobą:
 • osób z nadwagą,
 • palących papierosy,
 • żyjących w długotrwałym stresie,
 • w starszym wieku,
 • o podwyższonym poziomie cholesterolu
-o niskiej aktywności fizycznej.Składniki zawarte w skórce winogron i w czerwonym winie uszczelniają naczynia krwionośne i zwiększają ich elastyczność. Z kolei flawonoidy zawarte w winogronach wpływają korzystnie na sprawność serca, wzrok, a także opóźniają procesy starzenia się skóry.

Wyciąg ze skórek winogron i koncentrat wina czerwonego zawierają biokompleks o silnej aktywności przeciwutleniającej, w którego skład wchodzi m.in. resweratrol.

Resweratrol jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Jego działanie jest kilkadziesiąt razy silniejsze od witaminy C. Dzięki swym właściwościom, wpływa zapobiegająco przeciw chorobom sercowo-naczyniowym.

Wyciąg z melisy zawiera zarówno flawonoidy jak i olejki eteryczne. Zwiększają one odporność na stres oraz działają tonizująco i uspokajająco. Łagodnie tonizuje pracę mięśnia sercowego i niweluje stres wpływający niekorzystnie na serce.

Witaminy z grupy B (B1, B2, B5, B6, B12, PP, kwas foliowy) wpływają korzystnie na stan układu sercowo-naczyniowego. Dodatkowo witaminy z grupy B biorą udział w procesach krwiotwórczych oraz w dostarczaniu energii do komórek mięśnia sercowego. Przeciwdziałają również procesom starzenia organizmu, wzmacniają i tonizują system nerwowy.

Witamina B1 wpływa korzystnie na funkcjonowanie mięśnia sercowego. Witamina B2umożliwia dostawy energii do mózgu i krwiotworzenie. Witaminy B3 (niacyna) i B5 odpowiadają za prawidłową gospodarkę energetyczną komórek. Ich niedobór może powodować zmęczenie, bóle głowy, problemy z pamięcią, osłabienie refleksu. Witamina B12 jest szczególnie ważna w diecie osób w wieku podeszłym.

Witamina C wzmacnia i uelastycznia naczynia włosowate odpowiedzialne między innymi za prawidłowe dotlenienie serca i mózgu. Wpływa pozytywnie na procesy zapamiętywania i przeciwdziała zmęczeniu.

Żelazo odgrywa rolę w procesach krwiotworzenia, oraz jest odpowiedzialna za zachowanie prawidłowej koncentracji umysłowej i zapamiętywania.
Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także