Jesteś tutaj:

Jak wzmocnić wypadające włosy?

Bardzo często walczymy z osłabieniem naszych włosów. Mamy dość ich wypadania i szukamy skutecznego sposobu, aby temu zapobiec. Co można zrobić, żeby włosy były mocne, gęste i zdrowe?

Jak wzmocnić wypadające włosy?

Bardzo często walczymy z osłabieniem naszych włosów. Mamy dość ich wypadania i szukamy skutecznego sposobu, aby temu zapobiec. Co można zrobić, żeby włosy były mocne, gęste i zdrowe?

JAKIE SĄ PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW?

Przyczyn utraty włosów jest wiele. Proces ten może być spowodowany sezonowym osłabieniem włosów. Przykładowo zimą dominuje faza, w której włosy rosną. W okresie letnim i jesiennym aktywność ta znacznie słabnie i niekiedy obserwujemy nasilone wypadanie włosów.

Inną z przyczyn silnego wypadania włosów może być stosowanie nieodpowiednich diet restrykcyjnych. Są one ubogie w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszych włosów. Brak w diecie składników takich jak m.in. krzem, żelazo i cynk – może znacznie przyczynić się do osłabienia włosów.

Niekorzystny wpływ na stan włosów mają również choroby skóry głowy. W przebiegu grzybicy skóry powstają różne stany zapalne. Dochodzi do upośledzenia krążenia w obrębie skóry głowy. W efekcie choroba ta doprowadza do osłabienia włosa.

Kolejnym czynnikiem, który odpowiada za utratę włosów jest hormon – testosteron. Hormon ten obecny jest nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet. Pod wpływem działania enzymów testosteron przekształcany jest w dihydroksytestosteron. DHT niekorzystnie wpływa na komórki włosa i doprowadza do jego osłabienia, a nawet wypadania. W przypadku mężczyzn może dojśćdo łysienia. U kobiet mechanizm ten jest łagodniejszy z dwóch powodów. Po pierwsze stężenie testosteronu jest znacznie niższe, a po drugie w organizmie kobiety jest estrogen – hormon, który chroni włosy przed wypadaniem.

Niedostatek substancji odżywczych, a także spowolnienie krążenia w obrębie korzenia włosa to GŁÓWNA przyczyna utraty włosów.

MASAŻ

Masaż skóry głowy odgrywa istotną rolę w walce z wypadaniem włosów. W wyniku jego działania poprawia się krążenie skórne i w efekcie zwiększa się ilość substancji odżywczych doprowadzanych do korzenia włosa. Masaż można wykonywać w trakcie mycia włosów. Wykonujemy go za pomocą koniuszków palców, robiąc okrężne ruchy na całej powierzchni skóry głowy.

ODPOWIEDNIA DIETA

Do funkcjonowania każdego organizmu niezbędne są mikroelementy, witaminy i inne składniki odżywcze. Tak samo jest w przypadku włosów. Jeżeli nie otrzymają odpowiedniej ilości substancji odżywczych to będą słabe i cienkie. Włosy do prawidłowego funkcjonowania potrzebują szeregu składników takich jak:
 • aminokwasy;
 • witaminy, m.in. z grupy B np. biotynę;
 • żelazo;
 • krzem;
 • cynk.
Odpowiednia dieta warunkuje pozytywny wpływ na włosy, które są w efekcie zdrowe, mocne i lśniące. Ważną rolę odgrywają tu również suplementy diety. W aptekach znajdziemy rozmaite preparaty, które wzmocnią nasze włosy. Godne polecenia są: Inneov – gęstość włosów oraz Inneov Homme.

KOSMETYKI

W ciągu każdego dnia włos jest narażony na działanie wielu niekorzystnych czynników. Promieniowanie słoneczne, czesanie, suszenie, farbowanie i trwała – to wszystko źle wpływa na kondycję włosa. Wskutek działania tych czynników dochodzi do uszkodzeń wnętrza struktury, a także osłonki włosa. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby w odpowiedni sposób pielęgnować włosy. Przede wszystkim kosmetyki pielęgnacyjne należy dopierać odpowiednio do rodzaju włosów. Po myciu zawsze powinno się stosować odżywki lub maski, które nawilżą i zregenerują włosy. W przypadku, gdy włosy są osłabione i nadmiernie wypadają warto stosować specjalne ampułki wzmacniające; np. Vichy Dercos Aminexil SP94. Ampułki zawierają w swoim składzie wysokiej jakości składniki aktywne. Pobudzają mikrokrążenie skórne oraz odżywiają korzeń włosa.

Zastosowanie wymienionych działań powinno w sposób widoczny poprawić stan naszych włosów.

Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także