Jesteś tutaj:

Kremy przeciwzmarszczkowe

Aby opóźnić moment pojawienia się zmarszczek lub spłycić już istniejące zmarszczki należy stosować kosmetyki, odpowiednio dobrane do wieku i rodzaju cery. Profilaktycznie, kremy przeciwzmarszczkowe należy stosować już od 25 roku życia, w celu przesunięcia w czasie pojawienia się pierwszych zmarszczek mimicznych.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Zdjęcie: Justus Blümer

Współcześnie obserwujemy dynamiczny rozwój rynku kosmetycznego. Wiele firm ma do zaproponowania kosmetyki przeciwzmarszczkowe z bogatą ofertą składników biologicznie czynnych, zarówno pochodzenia naturalnego jak i syntetycznego.

Współczesny krem przeciwzmarszczkowy powinien hamować rozwój procesu starzenia się skóry poprzez jej aktywną ochronę przed czynnikami, które go przyśpieszają, czyli wolnymi rodnikami oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Powinien uaktywniać i stymulować procesy metabolizmu w komórkach naskórka i skóry.

W związku z tym ważne jest stosowanie kremów zawierających substancje nie tylko nawilżające warstwę rogową naskórka, ale także działające w głębszych warstwach skóry.

Wybierając krem przeciwzmarszkowy, należy zwrócić uwagę na informacje znajdujące się na opakowaniu : dla jakiego rodzaju cery, od jakiego wieku można go stosować i jakie ma działanie dany krem.

Większość kremów przeciwzmarszczkowych posiada dwie formuły: lekką/ legere/ light oraz bagatą/ rich. Formuła o lekkiej konsystencji przeznaczona jest dla cery normalnej lub mieszanej. Konsystencja bogata, dość gęsta poprzez większą ilość składników odżywczych polecana skórze suchej. Odradza się stosowania kremów bogatych, gęstych skórze mieszanej, ponieważ może dojść do zaczopowania ujść gruczołów łojowych, czyli pojawienia się zaskórników.

Podanie informacji od jakiego wieku można zacząć stosować dany krem znacznie ułatwia wybór, natomiast jeśli tak nie jest, można wybrać krem wiedząc jakie ma działanie. Krem przeciwzmarszczkom mimicznym przeznaczony jest dla 30 - latek, które wchodzą w proces starzenia się skóry. Bywa i tak, że skóra starzeje się w sposób przyspieszony np. przez korzystanie z solarium, wtedy należy dobrać krem do kondycji skóry.

Kremy o działaniu ujędrniającym, liftingującym polecane są dla Pań ok. 40 r.ż u których zarys owalu twarzy opada, chcąc poprawić napięcie skóry, zaleca się kremy o działaniu ujędrniającym które pobudzą włókna kolagenowe, odpowiedzialne za jędrność i sprężystość skóry. Aby uzyskać natychmiastowy efekt napięcia, liftingu skóry poleca się stosowanie serum liftingującego, pod krem o działaniu napinającym.

Czy alfa hydroksykwasy są w kosmetykach ogólnodostępnych.

Preparaty kosmetyczne zawierające wysokie stężenia alfa- hydroksykwasów nawet do 80%, znalazły zastosowanie w dermatologii. Zabiegi z wykorzystaniem tak wysokich stężeń może wykonywać tylko lekarz dermatolog. Kwasy AHA o stężeniu 20% może wykonywać kosmetolog w gabinetach odnowy biologicznej. Niższe stężenie kwasów ok.12% można stosować samodzielnie w domach. Kosmetyki z alfa hydroksykwasami nie są ogólnie dostępne, ponieważ mogą powodować podrażnienie, zaczerwienienie i pieczenie naskórka, można je nabyć tylko w aptekach.

Czy można stosować kremy przeciwzmarszczkowe dla starszego wieku np. mając 30 lat dla 40-latek.

Jeśli skóra starzeje się w sposób naturalny, nie ma potrzeby stosowania mocniejszych kremów, ponieważ nasza skóra jako organ wie co jest jej potrzebne i odrzuca składniki zbyt mocne. Poleca się 3 m-c kuracje kremem o bogatszych składnikach aktywnych, przy zmianie pór roku, np. po lecie, kiedy skóra jest przesuszona przez słońce, tak aby ją odżywić, wzmocnić i dotlenić.

Kremy przeciwzmarszczkowe - kiedy zacząć stosować?

Lepiej zapobiegać niż leczyć, to stwierdzenie również odnosi się do skóry. Dermatolodzy twierdzą że stosowanie dobrze dobranych kremów może z powodzeniem opóźnić moment pojawienia się pierwszych zmarszczek. Skóra zaczyna się starzeć po ukończeniu 25 r.ż, profilaktycznie od tego wieku poleca się stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, najlepiej na noc a w ciągu dnia kremy nawilżające z filtrami przeciwsłonecznymi.Spodobał Ci się artykuł?

Chcesz wiedzieć więcej?

Polecamy zaglądnąć do darmowego Poradnika Domzdrowia.pl

"Skuteczne wskazówki jak radzić sobie z objawami klimakterium"


Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także