Jesteś tutaj:

Masz małe piersi – chcesz je powiększyć?

Piersi to jedna z najseksowniejszych części kobiecego ciała, ale uważasz, że nie Twojego? Piersi - czyli to, co mężczyzn najbardziej podnieca, a dla kobiet jest często źródłem kompleksów.

Masz małe piersi – chcesz je powiększyć?

Zdjęcie: Frank Kovalchek

Piersi to jedna z najseksowniejszych części kobiecego ciała, ale uważasz, że nie Twojego? Wstydzisz się wyjścia na basen czy na plaże w najmniejszym rozmiarze bikini? Unikasz bluzek z dekoltem, bo to dla kobiet "obdarzonych" przez naturę? - Tak myśli około 40% młodych Polek. Powód? Piersi - czyli to, co mężczyzn najbardziej podnieca, a dla kobiet jest często źródłem kompleksów.

Jakie metody stosuje się w celu powiększenia biustu?

Jeszcze nie tak dawno "przejście" z miseczki A do C pozostawało jedynie marzeniem. Dziś w erze skalpela i lawinowego rozwoju medycyny estetycznej to tylko kosztowny zabieg, na który nie zawsze nas stać, stąd sięgamy po inne sposoby. Wśród powszechnie

stosowanych metod powiększania biustu należy więc wymienić:
 • operację plastyczną
 • zażywanie specyfików o działaniu stymulującym wzrost piersi, dającym efekt ich wypełnienia i ujędrnienia (są to różnego rodzaju tabletki, kapsułki, herbatki)
 • stosowanie kosmetyków do użytku zewnętrznego, które mają spotęgować efekt działania doustnych preparatów
 • wykonywanie odpowiednich ćwiczeń na partie mięśni wokół piersi
 • stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, które dodatkowo stymulują wzrost piersi
 • odpowiedni dobór bielizny i ubrań, które optycznie powiększą biust

Jakie są zalety i wady poszczególnych metod? Która z metod jest najskuteczniejsza?

Jak zwykle każda metoda ma swoje plusy i minusy. Wybór metody jest

dobrowolny. Warto jednak kierować się przy wyborze zdrowym rozsądkiem i troską przede wszystkim o własne zdrowie.

Ćwiczenia

Zwykle kobiety są zwolenniczkami naturalnych metod powiększania biustu. Najbardziej naturalny efekt uzyskujemy po stosowaniu odpowiedniego zestawu ćwiczeń.

Jest to metoda bardzo pracochłonna, wymagająca dużego zdyscyplinowania i wytrwałości. Efekt uzyskujemy powoli, ale pozostaje on trwały na stałe.

Kosmetyki

Nie można tego powiedzieć w przypadku stosowania kosmetyków powiększających biust. Otóż, choć efekty widać już po kilku tygodniach regularnego stosowania kremu czy serum, to nie rzadko bywa tak, że po zaprzestaniu stosowania kosmetyku piersi powracają

do wcześniejszego wyglądu, co może zniechęcić do dalszego starania o piękniejsze piersi, a szczególnie do wydawania pieniędzy na kolejne specyfiki.

Suplementy

Nieco korzystniej wypadają doustne preparaty powiększające biust, często zawierające substancje czynne pochodzenia naturalnego, strukturą zbliżone do naturalnych kobiecych hormonów. Trudność tej metody często polega na tym, że obecnie na rynku są dziesiątki takich preparatów. Jak wybrać skuteczny preparat dla siebie?

Jednocześnie należy wystrzegać się "tajemniczych", cudownie działających specyfików sprowadzanych zwykle zza granicy z nieznanych źródeł, które nie zawsze są bezpieczne.

Choć produkty renomowanych firm, cieszą się zaufaniem kobiet, to należy pamiętać, że preparaty te nie są zupełnie obojętne dla naszego zdrowia, a już na pewno nie jeśli zażywamy przewlekle niektóre leki (choćby hormonalne) - wówczas dobranie odpowiedniego preparatu należy skonsultować z farmaceutą.

Tabletki antykoncepcyjne

Coraz częstszą metodą szczególnie popularną wśród młodych dziewcząt jest stosowanie doustnej antykoncepcji niekoniecznie w celu zapobiegania ciąży, ale powiększenia swoich piersi. Oczywiście nie wszystkie preparaty i nie u wszystkich kobiet spowodują powiększenie piersi. Z farmakologicznego punktu widzenia powiększenie i tkliwość piersi po stosowaniu niektórych tabletek antykoncepcyjnych uznaje się za efekty niepożądane. Tak naprawdę piersi nie rosną po tabletkach antykoncepcyjnych, a jedynie nabrzmiewają od gromadzącej się wody, a po zaprzestaniu kuracji często wracają do swojego naturalnego wyglądu. Niestety młode kobiety często wymuszają na lekarzach przepisywanie takich, a nie innych leków, sprawdzonych w tej kwestii przez koleżanki (zwykle są to preparaty: Mercilon, Microgynon, Cilest, Diane-35). Jest to bardzo nieracjonalne rozwiązanie, gdyż obok licznych zalet i wysokiej skuteczności w zapobieganiu ciąży, doustna antykoncepcja ma także liczne wady spowodowane ingerencją w procesy hormonalne i metaboliczne organizmu i może sprzyjać zmianom naczyniowym, chorobie zakrzepowej, nadciśnieniu, incydentom zawału serca czy udaru mózgu. Dlatego też nie powinno się jej stosować w celu innym aniżeli zapobieganie ciąży.

Zabiegi chirurgiczne

Dla pań, które chcą mieć duże piersi szybko i bez zbytniego wysiłku najlepszym rozwiązaniem jest operacja plastyczna. Choć wydaje się ona najskuteczniejsza to należy pamiętać, że jej efekty też mają swoją trwałość, często po kilkunastu latach niezbędna jest kolejna operacja, by piersi wyglądały dobrze. Wadą tej metody są wysokie koszty, choć w porównaniu do rzeczywistości sprzed 20 lat, dziś o wiele więcej kobiet stać na taki zabieg. Operacja plastyczna to metoda pełna kontrastów i niepewności, bo jak to przy operacjach - efekt może być znakomity - nasze piersi mogą zachwycać swoja jędrnością i rozmiarem, ale także może się zdarzyć, że operacja się nie powiedzie, będziemy rozczarowane, a nawet mogą się pojawić komplikacje zdrowotne, często połączone z bólem, wstydem i cierpieniem.

Bielizna i ubrania

Paniom które wolą wydawać na ubrania niż na kremy, kosmetyki i operacje, a jednocześnie nie mają ochoty ćwiczyć, warto zwrócić uwagę na dobór bielizny i ubrań, co może okazać się równie efektywnym sposobem, szczególnie, gdy chcemy coś zmienić od zaraz.

Jak ćwiczyć, by powiększyć piersi?

Ćwiczenia to naturalna metoda powiększania piersi, która przy odrobinie wytrwałości i systematyczności oraz w połączeniu ze specyficznymi kosmetykami może przynieść rewelacyjne efekty. Ważne jest, by zestaw ćwiczeń był odpowiednio dobrany i regularnie wykonywany.

Ćwiczenia na większy biust to tak naprawdę trening mięśni piersiowych, których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego kształtu i pozycji biustu. Ćwiczenia te są proste i można je wykonywać zarówno w przerwie w pracy lub nauce, siedząc na krześle czy też leżąc w domu. Godne polecenia są na pewno:
 • tzw. damskie pompki - kładziemy się na brzuchu, kolanami i łydkami dociskając do podłoża, przednią część ciała wspierając na łokciach. Następnie mając nogi od kolan dociśnięte do podłogi lub założone jedna na drugą, unosimy tułów, wykonując ruchy łokcia w górę i w dół, pamiętając o prostym kręgosłupie oraz o tym, by klatka dotykała podłogi.
 • gimnastykę na leżąco - kładziemy się tak, by stopy spoczywały złączone na podłodze (nogi ugięte w kolanach). Chwytamy obiema dłońmi butelkę bądź hantle trzymając ją tak, by ciężar opierał się na kciukach i w ciągu 2 sekund wykonujemy ruch w górę (wdech, ręce wyprostowane w łokciach) i jakby wyciskając butelkę do góry, a następnie ruch w dół (wydech, ręce zgięte w łokciach). Ćwiczenie to sprzyja umięśnieniu i ujędrnieniu środkowej części klatki piersiowej
 • ćwiczenie również wykonywane na leżąco, układając się identycznie jak w poprzednim ćwiczeniu, z tym że do obydwu rąk bierzemy hantle bądź butelki i wykonujemy płynne ruchy w górę i w dół zginając przy tym ręce w łokciach. Podczas gdy, nasze dłonie są w górze wykonujemy nimi skręt o 180 stopni, po czym opuszczamy je do klatki piersiowej. Ruchy te znacznie uwypuklają i uwidaczniają mięśnie klatki piersiowej, przez co piersi są wyjątkowo krągłe i podniesione do góry.
 • tzw. zarzucanie - przyjmujemy pozycję jak w poprzednich 2 ćwiczeniach, bierzemy ciężarki (hantle, butelkę itp., w zależności od naszej kondycji), obejmując je obiema dłońmi (jeśli to możliwe można spleść dłonie wokół danego przedmiotu np. hantli). Następnie trzymając dany ciężarek w dłoniach odchylamy ręce w tył za głowę, lekko uginając przy tym łokcie i dotykając podłogi, po czym wracamy przenosząc ciężarek nad głowę. To ćwiczenie także powinno nadać naszym piersiom bardzo krągłe kształty.
 • tzw. motyla - to ćwiczenie wykonujemy kładąc się plecami na poduszkach, kocu lub innym niewielkim podwyższeniu, pośladki dociskamy do podłogi, a nogi uginamy w kolanach. Do rąk bierzemy hantle bądź butelki i trzymamy je rękach (które cały czas pozostają wyprostowane w łokciach). Ręce trzymamy na wysokości swoich piersi, tak by dłonie były jak najdalej od tułowia (niejako prostopadle do tułowia, ale nie dotykały podłogi). Następnie podnosimy ręce równocześnie do góry, stale zachowując wyprostowane w łokciach i opuszczamy do tej samej wysokości (kilka cm nad ziemią, na wysokości biustu.). Dzięki temu ćwiczeniu piersi są okrągłe i wysunięte do przodu.
 • Ćwiczenie, które praktycznie możemy wykonywać zawsze i wszędzie. Siadamy i składamy ugięte w łokciach (pod kątem 90 stopni) ręce na wysokości piersi, układając dłonie jak do modlitwy. Ćwiczenie to polega na wzajemnym naciskaniu dłoni jedna na drugą, nie zmieniając przy tym układu rąk i ramion, tak jakbyśmy chciały pokonać ich wzajemny opór. Maksymalny nacisk utrzymujemy licząc do trzech, po czym rozluźniamy ręce i czynność powtarzamy.

Wszystkie te ćwiczenia należy wykonywać w kilku seriach - co najmniej w 3 po minimum 8 powtórzeń.

Patrycja Jankowska

Konsultacja: mgr farm. Aleksandra Uruszczak
Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także