Jesteś tutaj:

Niech żyją kobiety!

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Prawda wydawałoby się oczywista. Dlaczego zatem tak trudno wdrożyć ją w życie? To jeden z aspektów, nad którym pracuje Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Eksperci z 60 różnych instytucji zastanawiają się, jak zachęcić kobiety do regularnych badań cytologicznych. Koalicja RSM chce wyrwać Polki ze szponów raka szyjki macicy i pokazać im, że same mogą zadecydować o swoim losie. Jeśli ten temat nie jest Ci obojętny, poprzyj Koalicję !

Niech żyją kobiety!
Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy

zbiera głosy poparciaLepiej zapobiegać, niż leczyć. Prawda wydawałoby się oczywista. Dlaczego zatem tak trudno wdrożyć ją w życie? To jeden z aspektów, nad którym pracuje Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Eksperci z 60 różnych instytucji zastanawiają się, jak zachęcić kobiety do regularnych badań cytologicznych. Koalicja RSM chce wyrwać Polki ze szponów raka szyjki macicy i pokazać im, że same mogą zadecydować o swoim losie. Jeśli ten temat nie jest Ci obojętny, poprzyj Koalicję na http://koalicjarsm.pl/wesprzyj-nas.html


Kobiety… Wiecznie zabiegane, zajęte, gdzieś się spieszą. W ciągłym niedoczasie. Między pracą, domem, dziećmi, rodziną, często ciężko znaleźć im czas, żeby pomyśleć o sobie i o swoim zdrowiu. Tylko, czy aby na pewno to brak czasu jest przyczyną, dla której zapominają o corocznej cytologii? Czy godzina raz na 365 dni to tak wiele? A skoro nie mają tej godziny, to jak wygospodarować czas, jeśli choroba zapuka do drzwi?

Brak czasu to w wielu wypadkach tylko wymówka. Skoro bardzo zajęte gwiazdy, takie jak: piosenkarki Marina Łuczenko, piosenkarka i aktorka Natalia Lesz, aktorki Sylwia Gliwa i Bożena Dykiel, dziennikarki Jolanta Fajkowska i Katarzyna Dowbor, znajdują zawsze w swoim kalendarzu lukę na coroczną cytologię, to co powstrzymuje inne kobiety? Strach, wstyd? Niepotrzebnie. Wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest w pełni uleczalny, dlatego badanie warto wykonywać regularnie. Cytologia trwa dosłownie kilka minut, w kilka kolejnych zapomina się o całej sprawie aż do następnego roku. W dodatku, w ramach Narodowego Programu Profilaktyki, można ją wykonać bezpłatnie, szczegóły pod tym adresem: http://polecamcytologie.pl/

Ta choroba nie wybiera. Może dotyczyć każdej kobiety; mamy, siostry, przyjaciółki. Wspólnymi siłami, namawiając kobiety w swoim otoczeniu do badań, możemy powstrzymać epidemię tego nowotworu. Oddając głos możemy uratować zdrowie i życie tysięcy kobiet, które do tej pory nie wiedziały o konieczności wykonywania cytologii i konsekwencjach zaniedbań.

Na początku 2012 roku Koalicja przekaże Ministrowi Zdrowia kompleksowy plan działań, które mają uchronić Polki przed tym okrutnym nowotworem. Im więcej głosów na stronie, tym większa szansa, że Minister Zdrowia pochyli się nad tym poważnym problemem. Wpisując się na stronie Koalicji RSM dokładamy swoją cegiełkę, budując poważną, społeczną dyskusję na temat raka szyjki macicy.Kilka minut może uratować życie wielu osobom. Warto poświęcić chwilę, aby poprzeć działania Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy na stronie http://koalicjarsm.pl/wesprzyj-nas.html. Koalicja chce do 2020 roku zmniejszyć zachorowalność i zredukować o połowę liczbę zgonów z powodu raka szyjki macicy. Pomóżmy jej w tym oddając swoje głosy poparcia.

Dajmy sobie i innym szansę na zdrowie. Żadna Polka nie musi umrzeć z powodu raka szyjki macicy!!!
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także