Jesteś tutaj:

Oczyszczanie organizmu i pozbycie się wody podskórnej za pomocą kuracji ziołowej

Problemy z nadwagą, trudności w odchudzaniu, nagły wzrost masy ciała mogą świadczyć nie tylko o źle zbilansowanej diecie prowadzącej do gromadzenia się tkanki tłuszczowej, ale także o zanieczyszczeniu organizmu toksynami i kumulacji wody w tkance podskórnej. Jak się okazuje, jest to często spotykany problem. Niekiedy wystarczy przeprowadzić kurację detoksykującą, aby zyskała na tym nasza sylwetka. Kuracja detoksykująca wpływa również na nasze ogólne samopoczucie i zdrowie. A jeśli kurację oczyszczającą uzupełnisz indywidualną dietą odchudzająco-oczyszczającą, efekt będzie jeszcze trwalszy.

Oczyszczanie organizmu i pozbycie się wody podskórnej za pomocą kuracji ziołowej

Woda podskórna czy tkanka tłuszczowa?

Niekiedy zauważamy, że nasze ciało w bardzo szybkim czasie traci wcześniejsze proporcje, zwiększają się obwody brzucha czy ud… Nie wiemy, czy wynika to z gwałtownego przyrostu tkanki tłuszczowej, czy może zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej i powstawania obrzęków podskórnych. Jak to rozpoznać? Bardzo częstą przyczyną powstawania obrzęków podskórnych są zmiany hormonalne związane z kobiecym cyklem miesięcznym, a także stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Inne przyczyny to dieta uboga w białko oraz obfitująca w sól, konserwanty i syntetyczne dodatki do żywności. Inne przyczyny gromadzenia wody w tkankach podskórnych to przewlekły stres, brak ruchu oraz stopniowe gromadzenie się toksyn w organizmie.

A jak rozpoznać, czy jest to tkanka tłuszczowa, czy obrzęki? W przypadku kumulacji tłuszczu zmiana diety oraz wprowadzenie kuracji oczyszczającej nie przyniesie natychmiastowych efektów, natomiast jeśli dolegają nam obrzęki, pobudzenie diurezy przyniesie bardzo szybkie rezultaty. Ponadto obrzęki wodne pojawiają się nagle i występują w lokalizacjach nietypowych dla kumulacji tkanki tłuszczowej, np. na dłoniach, kostkach, stopach czy twarzy.

W przypadku obrzęków pomoże ziołowa kuracja detoksykująca, która usunie toksyny, przyczynę gromadzenia się wody, i pobudzi diurezę. Doskonałym uzupełnieniem detoksykacji będzie dieta, która pomoże zredukować ewentualny nadmiar tkanki tłuszczowej, utrwali efekty detoksu i doskonale wpłynie na ogólny stan zdrowia.

Zanieczyszczenie organizmu – nie tylko względy estetyczne

Kumulacja toksyn w organizmie odbija się niekorzystnie na naszym wyglądzie. Poza wspomnianą kumulacją wody w tkance podskórnej kumulacja toksyn w organizmie powoduje gorszą kondycję włosów, skóry i paznokci. Włosy nadmiernie wypadają, paznokcie stają się łamliwe, skóra staje się poszarzała, podrażniona i skłonna do wyprysków lub zmian atopowych. Jednak najważniejsze zmiany w organizmie nie są widoczne gołym okiem.

Kumulacja toksyn w organizmie prowadzi do zaburzenia pracy wielu narządów, co manifestuje się zaburzeniami trawienia, bólami stawów i kości, bardzo częstymi bólami głowy. Mogą pojawić się problemy ze snem, zaburzenia pamięci i koncentracji, zaburzenia odporności lub alergie i problemy z zatokami. Toksyny dostarczane z wodą i żywnością, lekami, kosmetykami czy wdychanym powietrzem mogą się kumulować w wielu narządach, ale przede wszystkim w tkance tłuszczowej oraz podskórnie gromadzonej wodzie. Pozbycie się zarówno depozytów tłuszczu, jak i wody podskórnej to najlepszy sposób na wyeliminowanie toksyn i znaczącą poprawę stanu zdrowia.

Zioła oczyszczające organizm i wspomagające odchudzanie

W jaki sposób można wspomóc detoks organizmu oraz odchudzanie? Najskuteczniejsza okazuje się kuracja ziołowa – bezpieczna, działająca łagodnie i skutecznie, można ją kontynuować przez długi czas. Aby kuracja ziołowa była naprawdę skuteczna, należy sięgnąć po preparat doskonałej jakości. Najlepiej, gdy:
 • zawiera starannie skomponowany skład, bazujący na wielu ziołach uzupełniających nawzajem swoje działanie;
 • jest pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń, a zatem surowce powinny być pozyskane z ekologicznych upraw badanych pod kątem jakości;
 • procesy produkcyjne są nowoczesne i zapewniają jak najmniejszą ingerencję w skład ziół, co pozwala zachować maksimum substancji czynnych;
 • poddawany jest testom klinicznym potwierdzającym jego skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania.

Oczywiste jest, że preparaty o tak wysokiej jakości kosztować będą więcej niż przeciętnej jakości mieszanki ziołowe możliwe do nabycia już za kilka do kilkunastu złotych. Jeśli za stosowanym przez ciebie preparatem stać ma doskonała skuteczność, testy jakości oraz badania kliniczne, mieszanka ziół będzie kosztować co najmniej 120 zł.


Najkorzystniejszy skład mieszanki ziołowej powinien bazować na ziołach i składnikach roślinnych pobudzających pracę nerek i wątroby, usprawniających procesy trawienia, a także pobudzających przemianę materii. Składnikami o tak wszechstronnym działaniu są m.in.:
 • kora cynamonowca,
 • imbir,
 • owocnia fasoli,
 • yerba mate,
 • zielona herbata,
 • lubczyk,
 • hibiskus,
 • mniszek lekarski,
 • fiołek trójbarwny,
 • skrzyp polny,
 • skórka pomarańczowa,
 • siemię lniane.

Każdy z wymienionych składników wykazuje bardzo szerokie działanie oczyszczające, a ich kompozycja to niezwykle skuteczna mieszanka oczyszczająco-odchudzająca. Doskonale wpływa na zdrowie, ogólne samopoczucie oraz kondycję skóry, włosów i paznokci. Pobudzenie diurezy, usprawnienie pracy wątroby i jelit oraz silne działanie antyoksydacyjne zapewniają skuteczną eliminację toksyn zgromadzonych w organizmie oraz zminimalizowanie ich negatywnego oddziaływania na zdrowie. A jeśli tak zaawansowaną kurację detoksykującą uzupełnisz dietą, zyskasz jeszcze więcej.

Oczyszczająca mieszanka ziołowa w pakiecie z dietą, czyli spersonalizowany detoks

Jak już wspomniano, bardzo efektywnym uzupełnieniem ziołowej kuracji oczyszczającej jest indywidualna opieka dietetyczna. Najlepszej jakości preparaty oczyszczające są dostępne w takiej właśnie zaawansowanej formie. Wzmocnienie ich działania spersonalizowaną dietą oczyszczająco-odchudzającą zapewni najskuteczniejszy detoks. Dieta dostarczy niezbędnych minerałów i witamin, umożliwi redukcję masy ciała, pobudzi procesy trawienne oraz wspomoże pracę wątroby.

O wyjątkowej skuteczności diety decyduje fakt, że jest ona skomponowana indywidualnie, a zatem dokładnie odpowiada potrzebom konkretnej osoby. Poza tym dieta skomponowana przez dietetyka jest skuteczniejsza niż ta ułożona samodzielnie. Jeśli zatem chcesz poprawić stan swojego zdrowia i wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn, zrób to naprawdę skutecznie, ale w bardzo prosty sposób. Okazuje się, że detoks organizmu możesz z powodzeniem przeprowadzić w domowym zaciszu, pijąc napar ziołowy i stosując smaczną dietę. Nie musisz męczyć się głodówkami, eksperymentować z syntetycznymi środkami oczyszczającymi czy poddawać się skomplikowanym zabiegom. Weź zdrowie w swoje ręce i przeprowadź kurację oczyszczającą na miarę XXI wieku.
Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także