Jesteś tutaj:

Omega-9 – charakterystyka, źródło, suplementacja

Pojawiające się w sprzedaży suplementy z dodatkiem kwasów tłuszczowych wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Wiele osób zastanawia się, czym charakteryzują się poszczególne kwasy tłuszczowe i jakie działanie na nasz organizm mogą one wykazywać. To temat, który zawsze jest interesujący. Tym razem skupimy się na kwasach tłuszczowych omega-9, które, jak się wydaje, są najmniej popularne i wiedza na ich temat jest stosunkowo niewielka.

Omega-9 – charakterystyka, źródło, suplementacja

Omega-9 – charakterystyka

Kwasy omega-9 należą do kwasów jednonienasyconych. Są bardzo cenne dla naszego organizmu, dlatego warto je przyjmować. Oprócz tego, że pojawiają się one w specjalnych suplementach znajdziemy je także w oliwie z oliwek, awokado, migdałach, orzechach laskowych, pistacjowych czy brazylijskich. To właśnie najlepsze źródła tych kwasów tłuszczowych.

Omega-9 – działanie

Omega-9 to kwasy tłuszczowe, które wykazują pozytywne działanie na nasze serce. Dzięki nim będzie się zmniejszać poziom złego cholesterolu w organizmie, natomiast poziom dobrego cholesterolu będzie utrzymywać się na dobrym poziomie. Skutecznie walczy z poziomem trójglicerydów i dzięki temu otrzymamy skuteczną ochronę przed chorobami układu krwionośnego.

Kwasów tłuszczowych nie należy się obawiać, chociaż na pewno powinniśmy zachować pewną racjonalność, nie należy spożywać ich bez ograniczeń. Jeśli nie będziemy ograniczać ilości stosowanej oliwy, to może się okazać, że dostarczymy do organizmu za dużo kalorii. Niezależnie od wszystkiego nadal jest to tłuszcz i każdy gram dostarczy nam aż 9 kalorii. Jeśli chcemy przyjmować kwasy tłuszczowe omega-9 w formie suplementów, to powinniśmy pamiętać, że muszą one pochodzić wyłącznie z dobrych, sprawdzonych źródeł. Jeśli wybierzemy najtańszą oliwę z oliwek, musimy się liczyć z tym, że te kwasy tłuszczowe mogą być bez wartości, nie będą wykazywać takiej aktywności, na jakiej nam zależy.

Jeśli ktoś chce spożywać kwasy omega-9 w olejach, warto dodawać je do potraw warzywnych. Dzięki temu skutecznie wesprzemy organizm, dostarczymy tłuszcze, w których rozpuszczają się witaminy. Witaminy A, D, E, K będą lepiej przyswajane przez organizm.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także