Jesteś tutaj:

Piękna skóra z Hialu-Femin. Najczęściej zadawane pytania.

Kwas hialuronowy - kosmetologiczna nowość, z którą wiążą nadzieje miliony kobiet na całym świecie. Jego doskonałe właściwości nawilżające, regenerujące i poprawiające kondycję skóry zostały już udowodnione. Od niedawna dostępny jest również kwas hialuronowy w tabletkach. Zobacz najczęściej zadawane pytania na temat produktu Hialu Femin.

Piękna skóra z Hialu-Femin. Najczęściej zadawane pytania.
1. Co to jest kwas hialuronowy?
Jest to mukopolisacharyd, który stanowi podstawowy element budulcowy tkanki łącznej skóry właściwej. Wraz z kolagenem i elastyną tworzy system podporowy skóry budując proteoglikany. Jest naturalnym związkiem o unikalnych możliwościach wiązania wody. Dlatego jest bardzo cenną substancją w kosmetykach. Dobry krem nawilżający powinien mieć w składzie kwas hialuronowy. Wykorzystywany jest również w zabiegach dermatologii estetycznej do wypełniania zmarszczek, likwidacji blizn, a ostatnio również robi karierę w suplementacji diety. Występuje w każdej tkance, otacza komórki przemieszczające się i jest ważny dla procesów gojenia się. Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem skóry, gdzie znajduje się 50% całej puli tego związku. Dodatkowo dużo kwasu hialuronowego znajduje się w stawach, dziąsłach, gałce ocznej. Dlatego kwas hialuronowy jest ważny dla funkcjonowania tych narządów.

2. Jak działa Hialu-Femin?
Podstawowym działaniem kapsułek Hialu-Feminu jest efekt nawilżający. Działa jak gąbka fizjologiczna wiążąc wodę i zatrzymując ją w skórze. Kwas hialuronowy ma zdolność związać 1000 razy więcej wody niż sam waży! Dzięki temu zapewnia odpowiednią ilość wody do funkcjonowania włókien takich jak kolagen i elastyna, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. W efekcie mogą zostać spłycone drobne zmarszczki. Wpływa także na regenerację skóry poprzez wpływ na odnowę warstwy rogowej naskórka.

3. Dla kogo przeznaczony jest Hialu-Femin?
Hialu-Femin jest wskazany dla wszystkich osób, które chcą poprawić nawilżenie skóry. Często mają one problem z pieczeniem i zaczerwienieniem skóry, głównie po umyciu. Taka skóra często jest również wrażliwa, a nieodpowiednio pielęgnowana z czasem nabiera właściwości skóry suchej. Hialu-Femin dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym i gojącym może być stosowany przez osoby po różnych drażniących zabiegach na skórze oraz mających blizny np. po trądziku.

4.Czy Hialu-Femin mogą zażywać również osoby młode np. ze skórą tłustą czy też trądzikową?
Tak oczywiście, Hialu-Femin mogą zażywać wszystkie osoby - również mężczyźni - z problemami odwodnienia skóry. Nie ma w zasadzie ograniczeń wiekowych. Chociaż oczywiście w związku z naturalną utratą kwasu hialuronowego wraz z wiekiem, osobom dojrzałym będzie jeszcze bardziej przydatny. Pamiętajmy, że nawet skóra młoda może być odwodniona, szczególnie mamy tu na myśli osoby z problemami trądzikowymi, które stosują wysuszające skórę maści, antybiotyki, czy też pochodne witaminy A. Wtedy suplementacja kwasem hialuronowym będzie bardzo przydatna, tym bardziej, że korzystnie wpłynie również na blizny po trądziku.

5.Czy Hialu-Femin jest bezpiecznym suplementem diety?
Hialu-Femin zawiera czysty kwas hialuronowy, który jest substancją naturalnie występującą w tkankach organizmu. Jest otrzymywany metodą fermentacji mikrobiologicznej, co oznacza że otrzymujemy kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej i niezanieczyszczony innymi białkami. To bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa, gdyż kwas hialuronowy uzyskany z kogucich grzebieni może powodować uczulenia u osób nadwrażliwych. Nie ma więc obaw co do bezpieczeństwa kwasu hialuronowego uzyskanego metodą fermentacji mikrobiologicznej (w takiej formie występuje w produkcie Hialu-Femin).

6.Czy Hialu-Femin jest bezpieczny dla kobiet w ciąży? Skoro działa on korzystnie na włókna kolagenu i elastyny mógłby być pomocny przy rozstępach.
Tak, można uznać że jest to słuszna teoria. Jednak są tu pewne wątpliwości. Taki efekt nie został dotychczas potwierdzony w badaniach klinicznych. Dodatkowo, mimo, że jest to składnik naturalnie występujący w organizmie, jego bezpieczeństwo nie zostało potwierdzone u ciężarnych. Zalecam więc ostrożność w tym przypadku.

7.Co to znaczy, że Hialu-Femin zawiera kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej?
Kwas hialuronowy zbudowany jest z wielu ułożonych liniowo jednostek podstawowych. W zależności od ilości tych jednostek, cząsteczka może mieć niską lub wysoką masę cząsteczkową. Za wysoką masę cząsteczkową (HMW) uznaje się powyżej 500 000 Da (Daltonów). Naturalnie w organizmie występuje kwas hialuronowy o wysokiej masie i tylko taki rodzaj ma duże zdolności wiązania wody (higroskopijność). Tylko taki rodzaj kwasu występuje u niemowląt i jest to też tajemnica niezwykłych zdolności gojenia ran u małych dzieci. Wraz z wiekiem ilość wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego maleje, gdyż łańcuchy są cięte przez enzym hialuronidazę. Dlatego min. nasza skóra staje się odwodniona, z wiekiem traci jędrność i gorzej się goi. Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy jest związkiem, który zapewnia dobrą kondycję skóry.

8. Jaka jest różnica pomiędzy kwasem hialuronowym o wysokiej masie cząsteczkowej (ang. HMW) a o niskiej masie cząsteczkowej (ang. LMW)?
HMW kwas hialuronowy ma silne właściwości wiązania wody i naturalnie występuje w organizmie. Powstaje w procesie fizjologicznej syntezy w organizmie. Generalnie im jest go więcej, tym lepiej dla skóry i innych organów organizmu, gdyż działa również przeciwzapalnie. LMW kwas hialuronowy nie jest zbyt korzystny dla naszego organizmu, a niestety wraz z wiekiem i aktywnością hialuronidazy mamy go coraz więcej. LMW nie ma zdolności takiego wiązania wody jak HMW, jego higroskopijność jest słaba. Dodatkowo odkryto, że w tkankach objętych procesem nowotworowym wzrasta ilość LMW. Może on działać prozapalnie, nasilać angiogenezę (tworzenie naczyń krwionośnych) i ułatwiać w ten sposób wzrost guza. Należy więc zwracać uwagę na masę cząsteczkową stosowanego kwasu hialuronowego.

9.Czy taki kwas o wysokiej masie cząsteczkowej ma szansę się wchłonąć i dotrzeć do skóry?
Zdecydowanie tak. Potwierdzają to najnowsze doniesienia naukowe. Specjalnie znakowany, wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy był podawany szczurom i psom przez dr Schaussa z AIBMR Life Sciences. Już po 15 minutach widać pojawianie się wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego w tkankach po jednorazowym podaniu! Po 24 godzinach na specjalnych zdjęciach widać duże ilości kwasu hialuronowego w skórze i stawach. Jak podają autorzy, kwas hialuronowy naturalnie występujący w organizmie jest normalnie transportowany przez osocze z jednej tkanki do drugiej, co potwierdza możliwość pochłaniania go przez błonę układu pokarmowego. Ponadto, są dowody na wchłanianie się także innych dużych związków podobnych do kwasu hialuronowego, takich jak chondroityna, prawdopodobnie dzięki przyleganiu do błon. Kwas hialuronowy prawdopodobnie wchłania się dzięki osoczu, a nie przez żyły, ponieważ po podaniu doustnym nie obserwowano zwiększonej ilości w wątrobie, co jest korzystne dla skóry. Co ciekawe, kwas hialuronowy jest głównym składnikiem płynu w pęcherzach. Pęcherz, powstały w wyniku otarcia, o ile nie zostanie przekłuty, wchłania się, a więc wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy najpierw przechodzi na zewnątrz skóry, a później z powrotem. Dr. Robert Frasier przeprowadził badania, w których udowadnia, że wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy wchłania się z powierzchni zdrowej skóry. Jak wiadomo, błona przewodu pokarmowego ma większe zdolności pochłaniania cząsteczek niż skóra, co dodatkowo potwierdza możliwości wchłaniania się wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego po podaniu doustnym.
CZYTAJ DALEJ >>10.Czy znane są jakieś interakcje, czy można zażywać Hialu-Femin łącznie z pigułkami antykoncepcyjnymi?
Obecnie nie są znane niekorzystne interakcje pomiędzy kwasem hialuronowym a lekami. Można go zażywać łącznie z tabletkami antykoncepcyjnymi. W większości zawierają one estrogeny, które to hormony pomagają utrzymać wysoki poziom kwasu hialuronowego w organizmie. Znamy jedną pozytywną interakcję na etapie wchłaniania pomiędzy kwasem hialuronowym a fosfolipidami. Wykazano, że podawanie łącznie kwasu hialuronowego z fosfolipidami poprawia jego wchłanianie. Dlatego myślę, że korzystnie byłoby stosować go łącznie np. z lecytyną. Również flawonoidy jak np. kwercetyna będą działały korzystnie na etapie metabolizmu, gdyż będą działały hamująco na enzym hialuronidazę, która rozkłada kwas hialuronowy zarówno też syntetyzowany w organizmie jak i dostarczany w suplementach.

11.Jak szybko mogę zauważyć efekty stosowania Hialu-Femin?
Jest to jednoznacznie trudne do określenia, gdyż zależy od problemu i stanu skóry. Znane są przypadki Pań, u których efekt wystąpił już po niecałym miesiącu stosowania, ale też takie które potrzebowały minimum 2 miesięcy. W badaniach klinicznych w Japonii kobiety testowały kwas hialuronowy przez 45 dni i 80% z nich zauważyło poprawę gładkości i nawilżenia skóry. Tam była stosowana dawka 40 mg czyli tyle, ile znajduje się w 2 kapsułkach Hialu-Feminu.

12.Dawkowanie Hialu-Feminu podane na opakowaniu jest nieprecyzyjne 1-3 kapsułki. Kiedy mam stosować jedną a kiedy trzy kapsułki?
Dawkowanie jest nieprecyzyjne, gdyż stan skóry może być różny, co w praktyce oznacza, że niektórym wystarczy tylko jedna kapsułka dziennie, a innym osobom aż trzy. Na pewno jest tak, że przy stosowaniu wyższych dawek szybciej będzie można zauważyć poprawę stanu nawilżenia, a potem dla podtrzymania efektu stosować tylko jedną kapsułkę. Dawkowanie jest więc indywidualne, uzależnione od stopnia zaawansowania problemu.

13.Po czym mam poznać, że moja skóra jest odwodniona a nie sucha?
Skórę odwodnioną od suchej na pierwszy rzut oka rzeczywiście bardzo trudno odróżnić. Jak pokazują badania, większość Polek nie rozróżnia tych dwóch problemów skórnych. Przez to popełniają błędy w doborze odpowiednich kosmetyków. Najprościej można powiedzieć, że skóra odwodniona potrzebuje wody, natomiast skóra sucha potrzebuje odżywienia czyli lipidów. W naszym odczuciu odwodnienie nie jest problemem aż tak uciążliwym jak suchość skóry. W przypadku odwodnienia skóra szczególnie po umyciu piecze i jest ściągnięta. Z kolei skóra sucha odczuwa dyskomfort cały dzień, potrzebuje dodatkowych aplikacji kremu w ciągu dnia. W przypadku skóry suchej są większe tendencje do podrażnień, czy też wręcz łuszczenia się i szorstkości skóry. W razie wątpliwości zawsze można poprosić o poradę farmaceutę. Często w aptekach dostępne są proste testy, które pozwolą na bardziej precyzyjne rozróżnienie problemu skóry, gdyż nie jest to łatwe.

14.Mam duże problemy ze skórą, która jest nadwrażliwa, sucha i do tego niedawno miałam kilka zabiegów dermatologicznych, po których mam blizny. Miałam zalecenie stosowanie ogórecznika w połączeniu z olejem rybim. Dlatego zażywam Oli-Femin. Czy dodatkowe stosowanie Hialu-Feminu byłoby wskazane?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, myślę, że powinna Pani skonsultować to z lekarzem dermatologiem. Kwas hialuronowy ma oprócz zdolności wiązania wody również pewne zdolności regenerujące skórę oraz gojące. Aktywuje warstwę rozrodczą naskórka i nasila migrację keratynocytów z tej warstwy, co skutkuje szybszą odnową naskórka. Zmniejsza także odkładanie kolagenu dzięki czemu hamuje powstawanie blizn. Teoretycznie więc myślę, że kwas hialuronowy byłby w Pani przypadku bardzo pomocny, ale proszę skonsultować decyzję o stosowaniu z lekarzem dermatologiem.

15.Skoro Hialu-Femin zatrzymuje wodę w organizmie, to prawdopodobnie może powodować wzdęcia i obrzęki oraz inne nieprzyjemne odczucia. Czy to jest możliwe?
Taki efekt, który Pani opisuje może powstać w organizmie na skutek złej pracy nerek oraz nieprawidłowego krążenia obwodowego, problemów naczyniowych. Kwas hialuronowy w żaden sposób nie wpływa niekorzystnie na pracę tych narządów i nie ma wpływu na powstawanie obrzęków. Pamiętajmy o tym, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie. Dostarczany wraz z dietą (z chrząstek) gromadzi się w tkankach, które są naturalnie bogate w ten związek czyli w skórze, stawach, gałce ocznej. Nie ma więc obaw, że dostarczony w postaci suplementu kwas hialuronowy będzie się gromadził wodę powodując np. obrzęki czy też opuchnięcia. To jest kwestia "żelowania" wody, a nie gromadzenia jej w nadmiarze w jakimś miejscu np. pod oczami. Gdyby kwas hialuronowy miał silne właściwości pochłaniania wody i "wysysania" jej z otoczenia nie było by możliwe stosowanie go w kremach czy w postaci zastrzyków do oka, pod skórę czy do wnętrza stawów!

16.Czy Hialu-Femin zastąpi zastrzyki z kwasu hialuronowego, tzn. chodzi o to, czy uzyskam taki sam efekt?
Nie, nie ma takiej możliwości. Ani kremy ani suplementy diety z kwasem hialuronowym nie zastąpią zastrzyków wypełniających z kwasu hialuronowego. Mamy do czynienia z zupełnie innymi dawkami i miejscem dotarcia kwasu hialuronowego. Kremy czy też suplementy mają za zadanie nawilżenie skóry, a zastrzyki wypełnienie zmarszczek czy też powiększenie np. ust czy też piersi.

17.Niedawno miałam wstrzykiwany kwas hialuronowy w okolice ust? Czy dla podtrzymania efektu mogę stosować Hialu-Femin?
Oczywiście może Pani stosować kwas hialuronowy doustnie ale nie będzie to skutkowało raczej przedłużeniem efektu powiększenia ust. Na pewno poprawi się stan skóry, jej nawilżenie. Jednak z uwagi na rozmieszczenie w tkankach kwasu hialuronowego podanego doustnie nie jest możliwe uzyskanie takiego efektu. W przypadku powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego wstrzykiwany jest on bezpośrednio w okolicę ust i tam się znajduje dając efekt powiększenia do momentu rozłożenia się.

18.Czy stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym da taki sam efekt jak Hialu-Femin?
Myślę, że nie można porównywać efektu tych dwóch różnych kategorii produktów. Przynajmniej nikt do tej pory naukowo nie zrobił takiego porównania. Stosowanie kremów jest niezbędnym zabiegiem pielęgnacyjnym i żadna suplementacja tego nie zastąpi. Tym bardziej, że pamiętajmy, krem oprócz składnika czynnego jakim jest kwas hialuronowy, zawiera szereg innych substancji, które wpływają na stan skóry. Natomiast kremy mają swoje ograniczenia, którym jest penetracja składników przez warstwy skóry. Suplementacja doustna stanowi element pielęgnacji od wewnątrz, dzięki czemu substancja ma szansę dotrzeć do miejsc, gdzie kosmetyk nie może dotrzeć jak np. skóra właściwa. Dlatego nie możemy wybierać kremu lub suplementu, tylko najlepiej stosować łącznie te dwie formy pielęgnacji skóry.

19.Czy jest znana jakaś specjalna dieta, która pozwalałaby na utrzymanie odpowiedniego poziomu kwasu hialuronowego w skórze?
Pewne składniki diety mogą wpływać na utrzymanie poziomu kwasu hialuronowego w skórze. Warto przytoczyć tu historię japońskiej wioski Juzurihara, gdzie około 10% populacji to osoby powyżej 85 lat. Co ciekawe ich skóra jest bardzo ładna, bez zmarszczek, sprawnymi stawami i dobrym wzrokiem. Jedna z teorii zakłada, że ma to związek z wysokim poziomem kwasu hialuronowego, który jest ważnym składnikiem tych wszystkich organów. Ludzie z Juzurihary jedzą dużo pewnej odmiany batatów, która pomaga utrzymywać poziom kwasu hialuronowego. Ich dieta jest także bogata w soję - źródło estrogenów. Zbadano, że u osób z większym poziomem tych hormonów jest również wyższa zawartość kwasu hialuronowego. Sugeruje się, że również dieta niskokaloryczna sprzyja utrzymaniu poziomu kwasu hialuronowego, ale mówią o tym tylko badania na zwierzętach. Na pewno wpływ na zawartość kwasu mają pokarmy bogate w kwercetynę (np. cebula), która hamuje enzym rozkładający kwas hialuronowy. Do syntezy kwasu hialuronowego potrzebny jest magnez, więc warto pamiętać o żywności bogatej w ten składnik mineralny, jak również glukozamina składnik jednostki podstawowej kwasu hialuronowego.

20.Czym się różni Hialu-Femin od innych suplementów diety z kwasem hialuronowym?
Przede wszystkim Hialu-Femin zawiera największą na rynku dawkę kwasu hialuronowego w kapsułkach. Jest ona trzykrotnie większa w porównaniu z innym preparatem. Ponadto Hialu-Femin zawiera wielkocząsteczkowy (HMW) kwas hialuronowy, czyli taki, który naturalnie występuje w skórze i posiada najsilniejsze właściwości wiązania wody bez powodowania niekorzystnych działań ubocznych. Ostatnie dowody naukowe potwierdzają, że HMW wchłania się po podaniu doustnym i dociera do tkanek organizmu, w tym skóry.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także