Jesteś tutaj:

Płyn micelarny – HIT czy KIT?

Płyn micelarny to obecnie bardzo popularny produkt wielofunkcyjny. Można za jego pomocą wykonać demakijaż skóry całej twarzy oraz okolic oczu. Ponadto po zastosowaniu tego preparatu nie ma potrzeby stosowania toniku. Czy rzeczywiście płyny micelarne to hit współczesnej kosmetyki?

Płyn micelarny – HIT czy KIT?

Zdjęcie: Jeff Luyten

Płyn micelarny to obecnie bardzo popularny produkt wielofunkcyjny. Można za jego pomocą wykonać demakijaż skóry całej twarzy oraz okolic oczu. Ponadto po zastosowaniu tego preparatu nie ma potrzeby stosowania toniku. Czy rzeczywiście płyny micelarne to hit współczesnej kosmetyki?

Płyn micelarny – w jaki sposób działa?

Płyn micelarny to roztwór wodny zawierający w składzie szereg składników, które organizują się w twór kulisty tzw. micele. Micela w kontakcie z powierzchnią skóry oddziałuje z cząsteczkami makijażu oraz z cząsteczkami zanieczyszczeń znajdujących się na jej powierzchni, takich jak kurz i sebum. W efekcie dochodzi do „odrywania się” tych cząsteczek z powierzchni skóry. Następnie zostają one zamknięte w środku kulistego tworu. Wskutek tego cera jest odświeżona i dobrze oczyszczona.W obrębie miceli często „zamyka” się dodatkowe substancje trudno rozpuszczalne w wodzie takie jak np. wyciągi ziołowe, inne ekstrakty roślinne czy po prostu kompozycje zapachowe. Dzięki temu produkt posiada dodatkowe właściwości i przyjemny zapach.

Płyn micelarny – alternatywa dla każdego?

Produkt ten może stosować każdy, niezależnie od typu cery. Płyn micelarny wskazany jest również w przypadku cer naczynkowych i wrażliwych. Często poleca się go osobom, których skóra nie toleruje wody z kranu. Woda z kranu znacznie wysusza i pogarsza stan skóry, a niekiedy nawet doprowadza do jej podrażnienia. Dzięki zastosowaniu płynu micelarnego można uniknąć tego efektu. Godnymi polecenia są preparaty takie jak AVENE płyn micelarny, LIERAC oraz BIODERMA Sensibio H2O płyn micelarny 250ml. Preparat wystarczy nałożyć na wacik i delikatnie pocierając skórę można dokładnie oczyścić całą jej powierzchnię. Następnie od razu po osuszeniu cery ręcznikiem można nałożyć preparat pielęgnacyjny.

Plusy stosowania płynu micelarnego.

W przypadku cer z tendencją do przetłuszczania się, zastosowanie tego produktu daje efekt „świeżo umytej skóry”, bo nie pozostawia na jej powierzchni tłustej warstwy. Ponadto na rynku istnieją płyny micelarne przeznaczone dla tego typu cer, które zawierają składniki seboregulujące takie jak np. sole cynku. Dzięki temu cera jest matowa, a niedoskonałości takie jak zaskórniki rzadziej się tworzą. Przykładowe płyny micelarne o wyżej wymienionych właściwościach to BIODERMA Sebium H2O lub VICHY Normaderm płyn micelarny.

Minusy stosowania płynu micelarnego.

Płyny micelarne średnio radzą sobie z demakijażem preparatów wodoodpornych. W tym przypadku lepiej wybierać preparaty lipidowe na bazie rozmaitych olejków.

W przypadku cery suchej, po demakijażu wykonanym płynem micelarnym, od razu trzeba nałożyć odpowiedni preparat pielęgnacyjny. W przeciwnym razie może dojść do pojawienia się uczucia dyskomfortu związanego z wysuszeniem się skóry. w przeciwieństwie do mleczek kosmetycznych płyny micelarne niestety nie zawierają składników nawilżających.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także