Jesteś tutaj:

Prezent dla Mamy!

Milowymi krokami zbliża się 26 maj. Każdy z nas chciałby podarować swojej mamie coś wyjątkowego. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent dla mamy, skorzystaj z naszych propozycji! Na pewno znajdziesz coś interesującego z czego twoja mama będzie zadowolona.

Prezent dla Mamy!
Milowymi krokami zbliża się 26 maj. Każdy z nas chciałby podarować swojej mamie coś wyjątkowego. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent dla mamy, skorzystaj z naszych propozycji! Na pewno znajdziesz coś interesującego z czego twoja mama będzie zadowolona.

Pomóż swojej mamie spowolnić procesy starzenia się skóry!

Wraz z wiekiem kondycja naszej skóry ulega pogorszeniu. Jest to dobrze zauważalne szczególnie po 40 roku życia. Skóra traci wtedy stopniowo swoją jędrność i blask, mogą pojawiać się również drobne niedoskonałości w postaci plam. W głównej mierze jest to spowodowane zmniejszaniem się liczby włókien kolagenowych, lipidów i kwasu hialuronowego w głębszych warstwach skóry oraz utratą zdolności skóry do utrzymywania wody. Istnieje wiele kosmetyków, które w widoczny sposób poprawiają kondycję skóry, poprzez zapewnienie jej odpowiedniego stopnia nawilżenia oraz wzmocnienie struktury włókien kolagenowych w jej wnętrzu. Trudno jest wybrać właściwy kosmetyk do cery dojrzałej, dlatego poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które z pewnością będą przydatne w dokonaniu tego wyboru.

1. Kremy pielęgnacyjne na dzień.

Kremy przeznaczone do pielęgnacji cery dojrzałej w dzień, powinny zawierać składniki aktywne biologicznie. Do tych składników zaliczamy:
 • Przeciwutleniaczechronią skórę przed negatywnym wpływem wolnych rodników, powstałych w skórze pod wpływem czynników środowiskowych np. promieniowanie UV, promieniowanie jonizujące wysyłane przez ekrany komputerów, zanieczyszczenia środowiska. Wolne rodniki przyspieszają procesy starzenia. Do najskuteczniejszych przeciwutleniaczy zaliczamy: witaminy E i C, polifenole, kwasy owocowe (tzw. AHA) oraz koenzym Q10. Należy zaznaczyć, że kwasy owocowe oraz koenzym Q10 przywracają skórze naturalny koloryt, niwelując przebarwienia. Dlatego są to bardzo cenne przeciwutleniacze.
 • Fitosteroleuzupełniają niedobór estrogenów, których ilość maleje w organizmie kobiety po 40 roku życia, przez co ich dodatek w kosmetyku, przywraca skórze naturalny blask.
 • Kwas hialuronowy – wykazuje działanie ujędrniające, pomaga zapewnić prawidłowy stopień nawilżenia skóry, dzięki zdolności wiązania się z cząsteczkami wody.
 • Kolagen – regularne uzupełniania niedoborów kolagenu w skórze, zapewnia wzrost jej elastyczności oraz jędrności.
 • Filtry UVniwelują negatywny wpływ promieniowania ultrafioletowego na skórę, co zapobiega powstawaniu w skórze wolnych rodników.
Kremy na dzień, mają głównie za zadanie chronić skórę przed słońcem i agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.


Poniżej przedstawiamy kremy, które spełniają powyższe kryteria i jak dowodzą badania kliniczne, skutecznie poprawiają kondycję cery dojrzałej:

2. Kremy pielęgnacyjne na noc.

Przy zakupie kremu do stosowania na dzień, warto podarować mamie również w krem na noc. Taki zestaw zapewni jej skórze w pełni kompleksową ochronę, gdyż kremy na noc zawierają zupełnie inny skład aniżeli kremy na dzień. Wynika to bezpośrednio z funkcji jaką mają spełniać. Krem "na nocną zmianę" do cery dojrzałej dostarcza substancji odżywczych i regeneruje. Właśnie podczas snu, wszelkie cenne substancje są najefektywniej wykorzystywane przez skórę. W nocy, komórki skóry mają czas na naprawę tego, co mogło zostać uszkodzone w dzień, kiedy to skóra znajduje się "pod ostrzałem": promieni słonecznych, zanieczyszczeń czy też wahań temperatury. Kremy te zawierają: witaminy i minerały, kompleks ceramidów oraz lipidów. Wszystkie te składniki działają regenerująco i odbudowująco, dzięki czemu przywracają gęstość włókien kolagenowych i odnawiają komórki skóry.

Jako doskonałe uzupełnienie działania kremu na dzień, polecamy następujące kosmetyki przeznaczone do stosowania na noc:
Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także