Jesteś tutaj:

Resweratrol na odchudzanie

Resweratrol - składnik m.in. czerwonego wina, który do tej pory doceniany był głównie ze względu na swoje przeciwmiażdżycowe właściwości, ma prawdopodobnie działanie odchudzające.

Wybrane dla Ciebie: Berrator i opinie o bardzo silnym spalaczu tłuszczu.

Resweratrol na odchudzanie

Zdjęcie: Mr.TinDC

Resweratrol - składnik m.in. czerwonego wina, który do tej pory doceniany był głównie ze względu na swoje przeciwmiażdżycowe właściwości, ma prawdopodobnie działanie odchudzające.

Powyższe informacje przekazał Fabienne Aujard z Centre National de la Recherche Scientifique, Paris, na podstawie przeprowadzonych przez siebie i swój zespół badań.

Korzyści z przyjmowania resweratrolu są obecnie przedmiotem intensywnych badań. Francuski zespół skupił się nad tematem wykorzystaniu resweratrolu w terapii otyłości. Badanie przeprowadzono na lemurach, które suplementowano resweratrolem.

Resweratrol podawano zwierzętom przez okres 4 tygodni. Po tym czasie zaobserwowano, że zwierzęta które otrzymywały resweratrol spożywały mniej jedzenia, miały mniejsze sezonowe przyrosty masy ciała. Zwierzeta miały również zwiększony spoczynkowy metabolizm aż o 29 %.

Wyniki tych badań są niezwykle obiecujące. Dają nowe światło na leczenie otyłości.

Resweratrol to silnie działający antyoksydant. Zawarty jest m.in. w skórce czerwonych winogron, w czerwonym winie. Resweratrol ma dobroczynne działanie na układ sercowo-naczyniowy. Przypisywana mu jest kluczowa rola w tzw. paradoksie francuskim. We Francji, gdzie spożywa się czerwone wino w dużych ilościach, obserwuje się zmniejszoną ilość zachorowań na choroby sercowo-naczyniowe np. miażdżycę, mimo że dieta francuska obfituje w tłuszcze. Taki efekt przypisuje się m.in. resweratrolowi.

Osoby nie lubiące czerwonego wina, a chcące uzupełnić dietę w resweratrol mogą sięgnąć po suplementy diety zawierające ten związek.

np. RESWERATROL ZMIKRONIZOWANY, RESWERATROL TRANS.

mgr farm. Aleksandra Uruszczak

Na podstawie: www.sciencedaily.comSpodobał Ci się artykuł?

Chcesz wiedzieć więcej?

Te i inne tematy związane z odchudzaniem znajdziesz w darmowym Poradniku Odchudzania Domzdrowia.pl


Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także