Jesteś tutaj:

Resweratrol pomocny w walce z otyłością

Naukowcy dowodzą skuteczności resweratrolu w procesie odchudzania.

Szczególnie polecany jest również Berrator, a opinie na jego temat są świetne!

Resweratrol pomocny w walce z otyłością

Zdjęcie: Martin Petev

Naukowcy z University of the Basque Country dowodzą skuteczności resweratrolu w procesie odchudzania.

Otyłość dotyczy ponad 300 milionów osób na całym świecie. Jest chorobą, ale równocześnie stanowi istotny czynnik rozwoju takich schorzeń jak miażdżyca, zawał serca czy udar mózgu.

Obecnie jest wiele strategii walki z nadmiernie przybranymi kilogramami. Ważnym elementem powrotu do prawidłowej wagi jest odpowiednia dieta. Promuje się tak zwaną żywność funkcjonalną, a więc zapewniającą podaż odpowiednich składników żywnościowych, działających ochronnie dla zdrowia organizmu. Przykładowymi składnikami żywności funkcjonalnej są resweratrol oraz sprzężony kwas linolowy (CLA).

Jak udowodniono licznymi badaniami, resweratrol oraz kwas CLA posiadają zdolność redukcji tkanki tłuszczowej. Właściwości CLA wynikają z hamowania syntezy tłuszczów oraz nasilania ich utleniania. Resweratrol jest znany z właściwości hipolipemizujących (zmniejszających ilość tłuszczu).

Na podstawie wyników badania stwierdzono, że resweratrol zmniejsza akumulację trójglicerydów, częściowo poprzez aktywację lipolizy (rozpadu tłuszczów) w adipocytach (komórkach tłuszczowych). Nie stwierdzono natomiast, aby CLA powodował spadek masy ciała w trakcie stosowania diety niskokalorycznej.

Jeżeli do diety niskokalorycznej dołączy się resweratrol można będzie oczekiwać zmniejszenia się wagi ciała.

Potrzeba więcej badań, żeby określić bezpieczeństwo stosowania resweratrolu, jak również jego dokładny mechanizm działania. Możemy mieć nadzieję, że wprowadzając resweratrol do naszej diety, pozbędziemy się kilku zbędnych kilogramów.

Resweratrol występuje w czerwonym winie, orzeszkach ziemnych, owocach morwy czy łodygach rdestu japońskiego. Łatwiej jest go dostarczać w postaci suplementu diety. Przykładowym preparatem zawierającym resweratrol jest Resweratrol zmikronizowany.

Kinga Dziwisz

Na podstawie: http://www.sciencedaily.com/releases/2011/03/110304091903.htm
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także