Jesteś tutaj:

UroFuraginum - pierwszy dostępny bez recepty lek zawierający furaginę

Kobiety, którym zdarza się cierpieć z powodu zapalenia układu moczowego mogą odetchnąć z ulgą. Tej jesieni w aptekach pojawił się uroFuraginum – lek bez recepty, który stosuje się w infekcjach dolnych dróg moczowych.

UroFuraginum - pierwszy dostępny bez recepty lek zawierający furaginę
Kobiety, którym zdarza się cierpieć z powodu zapalenia układu moczowego mogą odetchnąć z ulgą. Tej jesieni w aptekach pojawił się uroFuraginum – lek bez recepty, który stosuje się w infekcjach dolnych dróg moczowych. To prawdziwy przełom na rynku leków bez recepty oraz dobra wiadomość dla wszystkich kobiet, które z różnych przyczyn podatne są na nawracające infekcje dróg moczowych. Do tej pory lek zawierający substancję czynną – furaginę – można było bowiem kupić jedynie z przepisu lekarza.

W aptekach dostępnych jest wiele roślinnych preparatów, które stosuje się profilaktycznie przy nawracających infekcjach dolnych dróg moczowych. Zastosowanie ma w tym względzie między innymi żurawina, pokrzywa, skrzyp, pietruszka. Preparaty te wykazują działanie moczopędne oraz zmniejszają przyczepność bakterii do błony śluzowej układu moczowego, poprawiając eliminację bakterii wywołujących zakażenia. Preparaty nie wykazują zatem działania przyczynowego. Nie leczą infekcji, a jedynie wspomagają kurację.Aby szybko i skutecznie uporać się z zapaleniem układu moczowego (ZUM) konieczne jest podanie leku działającego bakteriobójczo i bakteriostatycznie np. zawierającego substancję czynną – furaginę, bądź antybiotyku.

Zapalenie układu moczowego – bolączka wielu polskich kobiet

Problem z układem moczowym, jak pokazują badania, dotyczy wielu polskich kobiet. Zdecydowana większość pań cierpiących na dolegliwości dróg moczowych odczuwa je przynajmniej raz na 2-3 miesiące (łącznie 63%), przy czym co piąta kobieta odczuwa je częściej niż raz w miesiącu (21%). Skala problemu jest zatem ogromna i dotyczy głównie kobiet w wieku 15-75 lat.

Warto także zwrócić uwagę na to, że zapalenia układu moczowego znacząco wpływają na jakość życia osób cierpiących na tę dolegliwość.

Najczęstszymi objawami ZUM są:

  • przenikliwy ból w okolicach podbrzusza, nasilający się podczas oddawania moczu,
  • pieczenie,
  • częstomocz.
Dolegliwości te często powodują u kobiet poczucie wstydu, a także obniżenie samooceny, wiele chorych skarży się na brak radości z życia intymnego. Objawy związane z ZUM utrudniają chorym wykonywanie codziennych obowiązków, często są przyczyną rezygnacji z codziennych aktywności, a niekiedy powodem absencji w pracy. Choroba zmusza niektórych do rezygnacji z hobby czy planów wakacyjnych.

UroFuraginum

- wyczekiwana premiera!

Zapalenie układu moczowego pojawia się nagle. Choroba rozwija się w ciągu kilku godzin. Chorzy do tej pory, chcąc skutecznie walczyć z infekcją, musieli udać się do lekarza, by ten przepisał receptę na odpowiedni specyfik. Okres od pojawienia się pierwszych objawów choroby do przyjęcia leku wydłużał się niekiedy do kilkudziesięciu godzin. Dla wielu pacjentów ten czas wyczekiwania na przyjęcie lekarstwa to „droga przez mękę”. Teraz na rynku pojawił się lek uroFuraginum, lek dostępny bez recepty, dzięki któremu można szybko walczyć z infekcją i przede wszystkim od ręki załagodzić uprzykrzający życie ból.

Furagina zawarta w preparacie uroFuraginum działa bakteriostatycznie na szerokie spektrum drobnoustrojów, obejmujące część bakterii Gram-dodatnich i wiele szczepów Gram-ujemnych. Substancję tę charakteryzuje wielotorowy mechanizm działania przeciwbakteryjnego. A co najważniejsze – uroFuraginum jest skutecznym lekiem szczególnie przeciwko bakterii E.coli, która w około 95% przypadków stanowi przyczynę niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych. Działa bezpośrednio na przyczynę infekcji, a nie tylko wspomaga terapię.

Wskazania do stosowania uroFuraginum:

1 tabletka uroFuraginum zawiera 50 mg furaginy - substancji czynnej. Furagina hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Wskazaniem do stosowania leku uroFuraginum jest leczenie zakażeń dolnych dróg moczowych.

Dawkowanie: Dorośli: Pierwszy dzień leczenia: 100 mg (2 tabletki) 4 razy na dobę, następne dni: 100 mg (2 tabletki) 3 razy na dobę. Lek jest dostępny w opakowaniu po 30 tabletek niepowlekanych, żółto – pomarańczowych.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także