Jesteś tutaj:

Znakomita idea wnikliwego umysłu

Ciekawi Cię czym są preparaty ortomolekularne? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Znakomita idea wnikliwego umysłu

Zdjęcie: Moyan Brenn

Linus Carl Pauling dwukrotny laureat Nagrody Nobla, jako pierwszy opisał substancję ortomolekularną („orthos” oznacza prawidłowy, właściwy, a „molecula” to cząsteczka, drobina).

Uważał że:

„preparaty ortomolekularne umożliwiają osiągnięcie zróżnicowanego stężenia niezbędnych substancji występujących w zdrowym organizmie i dzięki temu zapewniają utrzymanie dobrego stanu zdrowia.”

Oznacza to, że organizm wymaga codziennych dostaw przynajmniej minimalnych ilości niezbędnych substancji odżywczych: witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, zapewniających siłę, odporność i prawidłowy przebieg procesów gojenia.

Preparaty stworzone na bazie dorobku naukowego profesora Linusa Carla Paulinga oraz założeń medycyny ortomolekularnej są naturalnym sprzymierzeńcem klasycznej medycyny, ponieważ holistyczna (całościowa) koncepcja zdrowia uwzględnia rolę zdrowego odżywiania i uzupełniania diety mikroelementami występującymi- zarówno w organizmie człowieka, jak i w środowisku naturalnym.

Nowoczesny styl życia i stres, odczuwanie presji i notoryczny brak czasu – to charakterystyka samopoczucia i reakcji na „typowy dzień” w nowoczesnym społeczeństwie dla wielu osób. Następstwami takiego trybu życia są: nerwowość, obojętność na otoczenie, zmęczenie albo bezsenność. Przy ciągłym obciążeniu spowodowanym stresem może dojść do napięcia mięśni, chronicznego wyczerpania, a nawet do syndromu wypalenia energetycznego i zawałów serca.Odpowiednia dieta nie jest wystarczająca, aby skutecznie zapobiec niedoborom mikroelementów. Dlatego też w myśl idei Linusa Carla Paulinga, Orthomol stworzył specjalną linię produktów uwzględniającą szczególne potrzeby osób bardzo aktywnych zawodowo, narażonych na różnego rodzaju stany stresowe i cierpiących na chroniczne przemęczenie. Orthomol Vital f (dla niej) / m (dla niego) to najskuteczniejsza odpowiedź na wspomniane zapotrzebowanie. Zostało bowiem naukowo udowodnione, że regularne zażywanie preparatu Orthomol Vital f (dla niej) / m (dla niego) z jego bogatym składem może wzmocnić obronę immunologiczną organizmu, chronić przed- zależnym m.in.
od stresu- wzrostem ilości wolnych rodników, może też regulować przemianę tłuszczów, zwiększyć poziom serotniny- neuroprzekaźnika pozytywnie wpływającego na samopoczucie, a także ujędrnić skórę i wspomóc ogólną wydolność organizmu.

Dla jeszcze większej wygody i w trosce o bezpieczeństwo osób, u których nie wskazane jest przyjmowanie jodu, Orthomol Vital f (dla niej) / m (dla niego) dostępny jest w 3 formach podania: w postaci tabletek i kapsułek (z odzielną tabletką jodu, którą możemy wydzielić z porcji), w postaci proszku do rozpuszczenia i oddzielnych kapsułek oraz w postaci gotowego napoju w ampułkach i- podobnie, jak w przypadku drugiej formy- także z odzielnymi kapsułkami. Co więcej, oprócz różnych form podania, i z uwagi na indywidualne potrzeby każdego człowieka- Orthomol stworzył opakowania odpowiadające kuracjom różnie rozciągniętym w czasie- od opakowań na 7 dni (ampułki i kapsułki) i 15 dni (proszek i kapsułki) aż do największych (co do ilości porcji)- opakowań na 30 dni (wszystkie formy).

Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także