Jesteś tutaj:

4 sposoby na powodzenie diety

Wśród osób, które chcą schudnąć, są takie, którym utrata kilogramów przychodzi z trudnością. Nie zawsze jest to kwestia indywidualnych predyspozycji. Często powodem są złe nawyki życia codziennego, które wystarczy zmienić, aby osiągnąć zamierzony cel. Podpowiadamy wam jak tego dokonać.

4 sposoby na powodzenie diety

Zdjęcie: Arya Ziai

Większość osób, które pragną stracić zbędne kilogramy, decyduje się przejść na dietę. Niezależnie od tego, jaki sposób odżywiania wybierzemy, niezwykle ważne jest, aby w codziennym harmonogramie, znalazł się również czas na aktywność fizyczną. Połączenie ćwiczeń i diety teoretycznie powinno przynieść oczekiwany efekt w stosunkowo krótkim czasie.

Jednak wśród osób, które chcą schudnąć, są i takie, którym utrata kilogramów przychodzi z trudnością. Nie zawsze jest to kwestia indywidualnych predyspozycji. Często powodem są złe nawyki życia codziennego, które wystarczy zmienić, aby osiągnąć zamierzony cel. Podpowiadamy wam jak tego dokonać.

Po pierwsze: nie żałuj organizmowi snu

Jeśli rano zrywasz się wcześnie z łóżka, aby zdążyć do pracy, a wieczorne obowiązki nie pozwalają ci położyć się spać wtedy, kiedy masz na to ochotę, najwyższa pora, aby zmienić swój harmonogram dnia i wygospodarować odpowiednią ilość czasu na sen.

Statystycznie ludzie śpią średnio o dwie godziny krócej, niż kiedyś. Wytłumaczenie tego zjawiska jest bardzo proste. Długie godziny spędzane w pracy, przynoszenie obowiązków do domu i starania, aby wszystko pogodzić z życiem rodzinnym bardzo często skutkują skróceniem czasu poświęcanego na sen.

Lekarze zwracają uwagę na wyniki najnowszych badań, które sugerują istnienie związku między niewystarczającą ilością snu, a otyłością. Prawdopodobnie wraz z brakiem odpowiedniej ilości snu, zwiększa się produkcja hormonu greliny, która między innymi odpowiada za pobudzenie apetytu. A zbyt duża ilość przyjmowanych kalorii, może zniweczyć Twoje dietetyczne starania.

Po drugie: zadbaj o wysokobiałkowe śniadanie

Na pewno słyszałeś, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Powinno być bogate we wszystkie składniki odżywcze, aby zapewnić ci energię na cały dzień. Zadbaj, aby na twoim talerzu znalazły się przede wszystkim produkty bogate w białko: na przykład jaja, chude wędliny, mleko, biały ser, jogurt, kefir. Białko jest składnikiem budulcowym, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania twojego organizmu. Oprócz tego, daje uczucie sytości na dłużej, dzięki czemu znacznie rzadziej będziesz miała ochotę na niezdrową przekąskę.

Po trzecie: Znajdź czas na poranny trening cardio

Aktywność fizyczną możesz uprawiać zawsze, niezależnie od pory dnia. Jednak wielu trenerów zaleca ćwiczenia aerobowe (cardio) przed pierwszym posiłkiem, ze względu na największą efektywność w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Dlatego też warto poświecić minimum pół godziny na poranne rozbudzenie – na przykład biegając na świeżym powietrzu. Trening na czczo pomoże zgubić Ci zbędne kilogramy, jednocześnie dając ci zastrzyk pozytywnej energii na pozostałą część dnia.

Po czwarte: wygospodaruj chwilę na relaks

Życie w pośpiechu, w ciągłym zabieganiu sprawia, że często jesteś zestresowany i kumulują się w Tobie negatywne emocje. Nie każda kobieta marząca o szczupłej sylwetce wie, że stres jest wrogiem odchudzania. W sytuacjach stresowych, w organizmie człowieka wzrasta poziom kortyzolu, który odpowiada za odkładanie się tłuszczu w obrębie jamy brzusznej. Dodatkowo stres pobudza apetyt, przez co częściej sięgamy po niedozwolone produkty, wydłużając sobie drogę do celu.

Dlatego też, jeśli zależy Ci, aby twój wysiłek włożony w odchudzanie przyniósł zamierzony efekt, w ciągu dnia znajdź czas na relaks, który pomoże ci rozładować nagromadzone podczas całego dnia napięcie i uchroni cię przed zwiększonym apetytem.

Warto walczyć o szczupłą sylwetkę, świetny wygląd i doskonałe samopoczucie. Jeśli mimo przestrzegania diety, efekty nie są dla ciebie satysfakcjonujące, przyjrzyj się swoim nawykom i wciel w życie przedstawione powyżej rady, aby osiągnąć swój cel nie tracąc czasu i energii.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także