Jesteś tutaj:

Ampułki VICHY Dercos Aminexil dla mężczyzn

Problem wypadania włosów jest Ci bliski i zauważyłeś pierwsze oznaki łysienia? Jesteś gotów zrobić wszystko, aby zatrzymać ten proces? Specjalnie dla mężczyzn, Vichy stworzyło gamę preparatów, która przeciwdziała utracie włosów.

Ampułki VICHY Dercos Aminexil dla mężczyzn

Zdjęcie: Yuri Samoilov

Problem wypadania włosów jest Ci bliski i zauważyłeś pierwsze oznaki łysienia? Jesteś gotów zrobić wszystko, aby zatrzymać ten proces? Specjalnie dla mężczyzn, Vichy stworzyło gamę preparatów, która przeciwdziała utracie włosów.

Z jakiego powodu mężczyźni łysieją?

Proces wypadania włosów u mężczyzn następuje znacznie wcześniej niż w przypadku kobiet. Skłonność ta jest przekazywana w genach. Jeżeli u ojca proces łysienia rozpoczął się stosunkowo wcześnie, to w przypadku syna będzie podobnie. Co jest główną przyczyną łysienia?

W organizmie mężczyzny obecne jest wysokie stężenie hormonu płciowego – testosteronu. Testosteron pod wpływem działania enzymu 5 alfa-reduktazy przekształca się w DHT (dihydroksytestosteron). DHT ma bardzo negatywny wpływ na komórki włosa. W wyniku jego działania dochodzi do powstawania zniekształceń w obrębie pochewki włosa. Wskutek tego włos jest uciskany, a ilość składników odżywczych dostarczanych do jego korzenia zostaje znacznie ograniczona. W efekcie włos słabnie, a następnie wypada. Często włos nie odrasta ponownie.

Dlaczego nie każdy mężczyzna ma problemy z łysieniem?

Wpływ DHT na stan włosów jest znaczny, jednak nie każdy organizm wykazuje wrażliwość na jego działanie. Komórki znajdujące się w obrębie włosa mogą być odporne na działanie dihydroksytestosteronu.

VICHY DERCOS AMINEXIL SP94 – czyli jak zahamować proces łysienia?

Ampułki Dercos Aminexil SP94 zawierają dwie substancje aktywne - Aminexil oraz SP94TM .

Badania in vitro potwierdzają zdolność Aminexilu do hamowania procesu, w którym dochodzi do zniekształcenia pochewki włosa. Dzięki temu korzeń włosa nie jest uciskany i jest silniej przytwierdzony w skórze głowy.

Drugi składnik tj. SP94TM również działa na poziomie skóry właściwej – w miejscu, gdzie znajduje się korzeń włosa. W tym przypadku badania in vitro potwierdziły, że substancja ta ma zdolność do gromadzenia się w opuszce włosa i znacznie pobudza go do wzrostu. Włos odrasta grubszy i mocniejszy. Badania konsumenckie, przeprowadzone na licznej grupie mężczyzn, wykazały znaczną poprawę stanu ich włosów.

VICHY Dercos Aminexil Energy – dodatkowe wsparcie w walce z wypadaniem włosów

Vichy Dercos Aminexil energy to kuracja przeznaczona dla młodych mężczyzn, u których zaobserwować można pierwsze objawy utraty włosów. Spray zawiera Aminexil – substancję o działaniu potwierdzonym klinicznie. W składzie znajduje się również inna substancja aktywna tj. wyciąg z żeń-szenia. Składnik ten pobudza mikrokrążenie skórne. Dzięki temu zwiększa się ilość substancji odżywczych dostarczanych do cebulki włosa. W efekcie stosowania tej kuracji włosy stają się mocniejsze i lepiej odżywione.

Procesu łysienia nie da się zatrzymać. Można jednak znacznie go spowolnić poprzez stosowanie preparatów wzmacniających włosy. Dlatego niezwykle ważne jest, by zareagować od razu, gdy zaobserwujemy pierwsze objawy wypadania włosów.

Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także