Jesteś tutaj:

Na pozimowe problemy z włosami

Czy jak co roku kiedy przychodzi zima i robi się chłodno, ogarniają cię dylematy jak przetrwać bezpiecznie do wiosny nie „tracąc włosów z głowy”? Bo przecież jak ubierzesz czapkę to twoje włosy szybciej będą się przetłuszczać a na dodatek elektryzować się, ale jak będziesz chodzić bez czapki to wystarczy kilka stopni poniżej zera a staną się matowe, łamliwe i „zmęczone”.

Na pozimowe problemy z włosami
Czy jak co roku kiedy przychodzi zima i robi się chłodno, ogarniają cię dylematy jak przetrwać bezpiecznie do wiosny nie „tracąc włosów z głowy”? Bo przecież jak ubierzesz czapkę to twoje włosy szybciej będą się przetłuszczać a na dodatek elektryzować się, ale jak będziesz chodzić bez czapki to wystarczy kilka stopni poniżej zera a staną się matowe, łamliwe i „zmęczone”. Używanie silnie odbudowujących masek zmniejsza łamliwość włosów, ale przyspiesza ich przetłuszczanie. To może myć włosy rano, przed wyjściem do pracy ? To sprawdza się latem ale zimą wyjście z domu z niedosuszonymi w pośpiechu włosami daje efekt przemarznięcia – drobiny wody zmieniają się w lód, powiększają swoją objętość i rozsadzają włos od środka. Często jedynym ratunkiem dla naszej fryzury będzie wtedy zastosowanie drastycznej metody – podcięcie przemarzniętych końcówek.


Zimą włosy zachowują się inaczej niż podczas cieplejszych pór roku, stają się gorzej odżywione. Często zaczynają się kłopoty, z którymi do tej pory nie miałyśmy do czynienia:

• włosy nadmiernie się przetłuszczają – gwałtowne zmiany temperatur wynikające z różnicy pomiędzy ogrzewanymi pomieszczeniami a niższą temperaturą na zewnątrz oraz gorsza cyrkulacja powietrza pod czapką sprawia że gruczoły łojowe zaczynają pracować w przyspieszonym tempie,

• włosy stają się matowe - zimą szczególnie łatwo uszkodzić naturalny hydrolipidowy płaszcz który chroni włosy, zabiegi stylizacyjne lub nadmierne pocieranie związane z noszeniem nakryć głowy sprawiają że włosy stają się bardziej wysuszone.

• skóra głowy ulega podrażnieniom – częstsze przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, zmniejszenie wilgotności otoczenia powoduje że mechanizmy autoimmunologiczne skóry głowy zostają rozregulowane, dotykanie jej, noszenie czapek potęguje podrażnienia, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry

• włosy częściej się elektryzują - włos pocierany o sztuczne włókna wytwarza cząsteczki naładowane ujemnie. Im bardziej zniszczone włosy tym mają więcej ładunków ujemnych i tym bardziej są podatne na elektryzowanie

Główną przyczyną gorszej kondycji włosów jest zimowa dieta – mniejsza ilość witamin i mikroelementów sprawia że włosy są bardziej podatne na zimowe dolegliwości. Dlatego najlepszym sposobem, aby pozbyć się problemów z włosami jest stosowanie nutrikosmetyków, czyli preparatów zawierających wszystkie niezbędne substancje, do stosowania doustnego, które wzmacniają cebulki i sprawiają że włosy są mocne i lśniące.Głównym materiałem budulcowym, koniecznym do wzrostu włosów są aminokwasy min. metionina. Niedobór aminokwasów powoduje że włosy są słabe, suche i łamliwe. Metionina nie jest wytwarzana przez nasz organizm i musi być dostarczana z pożywieniem, nie jest również magazynowana, więc trzeba ją dostarczać organizmowi regularnie.

Kompleks witamin i mikroelementów współdziała w wytwarzaniu przez organizm substancji bioaktywnych odpowiedzialnych za zdrowy wygląd włosów. Jednym z najważniejszych dla włosów składników mineralnych jest miedź. Od miedzi zależy siła i sprężystość naszych włosów, ponieważ bierze udział w syntezie kolagenu i elastyny, ale również melaniny, która odpowiada za właściwe wybarwienie włosów. W przypadku niedoborów miedzi mogą wystąpić przebarwienia, oraz zmiany w strukturze włosa. Miedź wpływa również na prawidłowe przyswajanie żelaza, a niedobory żelaza prowadzą do zwiększonego wypadania włosów. Warto więc zadbać aby mieć miedź.

Krzem nazywany jest „biopierwiastkiem urody” bierze udział w procesie tworzenia tkanki łącznej, keratyny i kolagenu, przez co przyspiesza wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu, a także zwiększa ich połysk i wytrzymałość. Szczególnie bogatym źródłem krzemu jest ekstrakt z pędów bambusa, który zawiera nawet 70% przyswajalnej krzemionki.

Warto na aptecznych półkach poszukać produktu o kompleksowym składzie, który w jednej dawce dostarczy nam wszystkich niezbędnych składników. Taki właśnie jest Mega Krzem . W jednej kapsułce zawiera największą dostępną na rynku ilość przyswajalnego krzemu, budulec włosa - aminokwas metioninę, witaminy z grupy B, witaminy C i E, które są naturalnymi przeciwutleniaczami, niezbędną do prawidłowej pigmentacji miedź oraz ważne mikroelementy: cynk, żelazo, selen i mangan, których mamy za mało w typowej polskiej diecie. Dzięki zastosowaniu ekstraktów roślinnych o najwyższej ilości substancji czynnych już jedna kapsułka dziennie suplementu diety Mega Krzem pomaga budować i pielęgnować zdrowe, mocne i lśniące włosy. Dzienna dawka Mega Krzemu zaspokaja 50% zalecanego dobowego spożycia dla poszczególnych składników, to właśnie tyle alby skutecznie odżywić włosy i wzmocnić je aby nie poddawały się zimowym dolegliwościom, a jednocześnie tyle aby przy zbilansowanej diecie nie zaryzykować przewitaminizowania. Jedno opakowanie wystarcza na dwumiesięczną kurację.


Dzięki kompleksowemu działaniu 19 składników Mega Krzem skutecznie regeneruje, wzmacnia i pielęgnuje włosy, a Ty nie obawiasz się już zimy, czapki i ogrzewanych pomieszczeń, bo Twoje włosy są zdrowe i lśniące. Nie musisz szukać już innych preparatów bo wszystko co potrzebne Twoim włosom jest w Mega Krzemiemgr farm. Joanna Karczmarczyk
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także