Jesteś tutaj:

Jak chronić skórę po opalaniu?

W wyniku działania promieniowania UV skóra szybciej się wysusza, a niekiedy na jej powierzchni powstają uszkodzenia. Ponadto podczas ekspozycji na słońce często dochodzi do poparzenia skóry. W jaki sposób pielęgnować skórę po słońcu, aby umożliwić jej szybką regenerację?

Jak chronić skórę po opalaniu?

Zdjęcie: Beatrice Murch

W wyniku działania promieniowania UV skóra szybciej się wysusza, a niekiedy na jej powierzchni powstają uszkodzenia. Ponadto podczas ekspozycji na słońce często dochodzi do poparzenia skóry. W jaki sposób pielęgnować skórę po słońcu, aby umożliwić jej szybką regenerację?

Jakie preparaty powinno się stosować bezpośrednio po opalaniu?

Bardzo ważne jest to, aby na wakacjach stosować specjalistyczne preparaty „po opalaniu”. Skóra po ekspozycji na słońce często jest silnie nagrzana. W momencie, gdy schowamy się w cieniu zacisza domowego, czujemy jak silnie oddaje ona ciepło. Dlatego ważne jest to, aby preparaty stosowane po kąpieli słonecznej miały lekką formułę, szybko się wchłaniały i silnie nawilżały skórę. Godnymi polecenia są LA ROCHE POSTHELIOS BALSAM PO OPALANIU oraz BIODERMA PHOTODERM APRES SOLEIL . Preparaty te, regularnie stosowane po ekspozycji na słońce, skutecznie przedłużają trwałość opalenizny i zapobiegają łuszczeniu się skóry. Ich lekka formuła umożliwia skórze oddawania ciepła, a specjalistycznie dobrane składniki utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia głębokich warstw naskórka.

W pielęgnacji skóry twarzy warto przed nałożeniem kremu zastosować specjalne serum silnie nawilżające. Serum ma lekką konsystencję, a w swoim składzie zawiera wysokie stężenia składników aktywnych, które przenikają w głębsze warstwy naskórka silnie go regenerując. Warto sięgnąć po preparat taki jak IWOSTIN SOLECRIN POST - NORMALIZUJĄCE SERUM NA TWARZ PO OPALANIU.

W składzie preparatu pielęgnacyjnego „po słońcu” powinny znajdować się składniki takie jak m.in.:

Gliceryna, glikol propylenowy – substancje te przenikają do warstwy rogowej naskórka. Silnie przyciągają wodę i zatrzymują ją w komórkach skóry. Dzięki temu skóra utrzymuje optymalny poziom nawilżenia.

Kwas hialuronowy – ze względu na duży rozmiar cząsteczki, nie ma zdolności wnikania w naskórek. Jednak na powierzchni skóry pozostawia powłokę, która zapobiega ucieczce wody z głębszych warstw skóry. Jest to jeden z najbardziej wartościowych składników nawilżających.

Pantenol - aktywuje podziały komórek naskórka oraz warstw skóry głębiej położonych. Stymuluje odnowę i regenerację skóry, a także silnie nawilża i działa przeciwzapalnie.

Alantoina – substancja ta ma zdolność przenikania przez błony biologiczne skóry, gdzie pobudza gojenie się ubytków i uszkodzeń naskórka. Allantoina poza działaniem silnie nawilżającym, działa także przeciwzapalnie i łagodząco.

Bisabolol – działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i skutecznie łagodzi podrażnienia skóry. Jest to często stosowany składnik w kosmetykach „po słonecznych”.

Poza odpowiednią pielęgnacją, trzeba pamiętać również o tym, że w czasie dni kiedy czerpiemy przyjemność z kąpieli słonecznych, nie powinno się wykonywać peelingów. Skóra w tym czasie może być delikatnie podrażniona, a peeling mógł by nasilić tę dolegliwość. W efekcie później mogłoby dojść do silnego złuszczania naskórka.

W jaki sposób zadbać o skórę w przypadku, gdy bezpośrednio po słońcu jest ona silnie zaczerwieniona?

Filtry słoneczne chronią naszą skórę przed niekorzystnym wpływem słońca. Jednak czasami, gdy zapomnimy o aplikacji filtru po kąpieli w wodzie morskiej lub nie będziemy go aplikować systematycznie co jakiś czas, dochodzi do zaczerwienienia się skóry. Zaczerwienienie skóry spowodowane słońcem to nic innego jak poparzenie. W tym przypadku trzeba szybko i skutecznie zadziałać, aby ukoić skórę i zregenerować ubytki powstałe wskutek działania UV.

W przypadku poparzenia skóry warto sięgnąć po preparat zawierający w składzie duże stężenie pantenolu. Mogą to być rozmaite kosmetyki w formie spray’u, pianki bądź mleczka takie jak PANTHENOL SPRAY JOJOBA, PANTHENOL PIANKA oraz PANTHENOL FORTE MLECZKO Z JOGURTEM. Preparaty te przynoszą natychmiastowe ukojenie skórze i przyśpieszają jej regenerację.

Innym, ale naturalnym sposobem łagodzenia skóry, jest zastosowanie KEFIRU. Ze względu na swój cenny skład tj. zawartość rozmaitych protein mleka, produkt ten skutecznie regeneruje naskórek. Ponadto schłodzony w lodówce przynosi ukojenie podrażnionej słońcem skórze.

Co można zrobić dla skóry kilka tygodni po ekspozycji na słońce?

W momencie, gdy wrócimy z wakacji, warto zadbać o odpowiednią regenerację skóry. Po kilku dniach odpoczynku od słońca, gdy skóra nie jest już podrażniona i zaczerwieniona, warto zastosować preparaty złuszczające. Peeling umożliwi usunięcie wierzchniej warstwy zrogowaciałych komórek skóry.

Jeżeli zależy nam na tym, aby wakacyjną opaleniznę utrwalić na długi czas, warto sięgnąć po preparaty delikatnie brązujące takie jak ELANCYL BALSAM NADAJĄCY EFEKT OPALENIZNY oraz LIERAC SUN RESULT GRADUAL TANNING - NAWILŻAJĄCY KREM Z EFEKTEM STOPN. OPALENIZNY. Zawierają one w swoim składzie niskie stężenie dihydroksyacetonu – popularnego składnika samoopalaczy. Systematyczne stosowanie tych preparatów nada naszej skórze delikatny i lekko opalony odcień opalenizny. Dzięki temu, nawet długo po wakacyjnym odpoczynku, skóra będzie miała nadal piękny złocisty kolor.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także