Jesteś tutaj:

Luksusowe i specjalistyczne pasty do zębów…

Piękne, białe, lśniące i zdrowe zęby są marzeniem każdego z nas. Zazdrościmy eleganckiego i profesjonalnego uśmiechu aktorom, modelkom, stewardessom i prezenterom telewizyjnym. Co jednak leży u podstaw tego fenomenu?

Luksusowe i specjalistyczne pasty do zębów…

Zdjęcie: Kenneth Lu

Piękne, białe, lśniące i zdrowe zęby są marzeniem każdego z nas. Zazdrościmy eleganckiego i profesjonalnego uśmiechu aktorom, modelkom, stewardessom i prezenterom telewizyjnym. Co jednak leży u podstaw tego fenomenu?

Kilkanaście lat temu, najpierw na rynku amerykańskim, a następnie na rynkach Europy Zachodniej zaczęły pojawiać się wybielające pasty do zębów. Wysiłki producentów szły w kierunku stworzenia pasty o jak najmniejszym współczynniku ścieralności, a jednocześnie o jak największych możliwościach wybielania. Chodziło o to, aby wraz z nalotem nazębnym nie ścierać również szkliwa. Nie było to zadanie proste, dlatego istnieje na rynku tylko kilka past wybielających, które cieszą się dobrą renomą. Nie należą one niestety do najtańszych, a wręcz przeciwnie są to pasty najdroższe.

Ich wybielające działanie decyduje o tym, że mają jednak dużą grupę zwolenników. Należą do nich wymienieni na początku aktorzy, prezenterzy, modelki, piosenkarki, tancerki, piłkarze itp. Hitem ostatnich kilku lat jest wybielająca pasta do zębów YOTUEL. Posiada ona najniższy na świecie współczynnik ścieralności RDA 15. Jej rewelacyjne działanie potwierdza kilkadziesiąt stomatologicznych klinik uniwersyteckich z całego świata. Ciekawostką jest fakt, że wybielające działanie pasty wspomaga tutaj również wybielająca guma do żucia o tej samej nazwie. Efekt widoczny już po kilku tygodniach przechodzi najśmielsze oczekiwania. Drugim niekonwencjonalnym liderem w zakresie wybielania zębów jest niewątpliwie wybielająca pasta WHITE KISS. Tę pastę z kolei poleca kilka tysięcy. gabinetów stomatologicznych w słonecznej Hiszpanii. Podobno jest ulubiona pastą hiszpańskich piłkarzy, a przecież wiadomo, jakie oni maja śliczne zęby… W tyle nie pozostali Francuzi tworząc wybielającą pastę do zębów EMAIL DIAMANT opartą na bazie komponentów absolutnie naturalnych. Ciekawostką jest fakt, że pasta ta jest czerwona i nadaje dziąsłom żywy kolor, co z kolei jest świetnym kontrastem dla białych zębów. Używa jej wiele polskich aktorek i modelek. A na rynek wkracza już australijska pasta WHITE GLO – w pięknych opakowaniach, a w komplecie całkiem niezła szczoteczka do zębów oraz wykałaczki jako bonus. Tu niewątpliwie elementem zachęcającym będzie niezwykle atrakcyjna cena.
Jaką pastę powinniśmy wybrać dla siebie? To podpowie najlepiej nasz kolega stomatolog z dziedziny profilaktyki. Lekarze dentyści bowiem biorą udział w specjalistycznych sympozjach i wystawach propagujących najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stomatologii. Jednym z tych osiągnięć jest możliwość szybkiego wybielania w zębów w domu. Tu najlepiej sprawdza się pasta SUPERSMILE z USA – najdroższa pasta w Polsce. Ale efekt jest natychmiastowy… Pierwsza wzmianka o niej ukazała się w znakomitej książce profesora Leopolda Wagnera „Wybielanie zębów żywych” (Wydawnictwo Med Tour Press) we wrześniu 2006 roku. Od tej pory SUPERSMILE jest najbardziej poszukiwaną pastą wśród miłośników i miłośniczek „filmowego uśmiechu”. Używają jej już niemal wszystkie celebrytki i celebryci.


Wybielające pasty do zębów mają pewną wadę, oprócz relatywnie wyższej ceny. Jest je bardzo trudno kupić. Okazją są Targi Stomatologiczne, Kongresy i różne wystawy. Na szczęście jest Dom Zdrowia. Zazwyczaj pasty te zawierają specjalne enzymy, które w neutralny sposób w ciągu kilku tygodni rozpuszczają osady nazębne, a reszty dokona szczoteczka do zębów. Nieźle wykształceni nasi obywatele, sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują. Tak więc wszyscy możemy mieć piękne białe zęby. I nie trzeba już biegać po aptekach…

Na zakończenie pewna uwaga dotycząca ortodoncji - jednej z coraz szybciej rozwijającej się dziedziny stomatologii. Spora ilość młodzieży, a także osoby w średnim wieku, którym zależy na poprawie wizerunku, decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego. Wszyscy oni powinni zaopatrzyć się w specjalistyczną pastę i płyny dla osób noszących aparaty ortodontyczne ORTHO SALVIA DENTAL. To tegoroczny hit. Występuje ona w kilku odmianach, np. na dzień, na noc oraz w wersji podróżnej. Dopiero po zdjęciu aparatu i zakończeniu okresu retencyjnego śmiało można już używać wyżej wymienionych past wybielających…

*) Z ostatniej chwili... Kserostomia – zwana potocznie suchością jamy ustnej – to zespół objawów będących efektem redukcji lub braku wytwarzania śliny. Objawy kserostomii, spotykane już u ponad 20% społeczeństwa(!), są wynikiem uszkodzenia, niechronionych przez wystarczającą ilość śliny, delikatnych tkanek i narządów jamy ustnej. Zmniejszona ilość śliny wpływa na spadek wydzielania substancji stanowiących nieimmunologiczną i immunologiczną barierę ochronną dla błony śluzowej jamy ustnej. Zmiana jakości oraz ilości śliny wpływa z kolei na florę jamy ustnej, co prowadzi do wyraźnego wzrostu kolonii grzybów (Candida albicans) oraz wzrostu mikroorganizmów odpowiedzialnych za powstanie próchnicy (Lactobacillus, S. Mutans. Kserostomię we współczesnym świecie powoduje ponad 600 różnych leków, a także m.in. radioterapia, chemioterapia, cukrzyca, choroba Hodgkina, choroba Parkinsona, HIV/AIDS , zespół Sjögrena, palenie papierosów itd. Jednak dla ludzi dotkniętych tą jednostką chorobową też już wyprodukowano specjalistyczną pastę do zębów. Nazywa się XEROSTOM. I również jest do nabycia w Domu Zdrowia.
Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także