Jesteś tutaj:

Ćwiczenia w pracy?

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Ukształtować swoją sylwetkę? Zadbać o swoje zdrowie? Na trening nie masz za wiele czasu? Prócz tego wykonywanie aktywności fizycznej w twojej pracy, wydaje ci się niemożliwe? Nic bardziej mylnego.

Ćwiczenia w pracy?

Zdjęcie: speedoglyn

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Ukształtować swoją sylwetkę? Zadbać o swoje zdrowie? Na trening nie masz za wiele czasu? Prócz tego wykonywanie aktywności fizycznej w twojej pracy, wydaje ci się niemożliwe? Nic bardziej mylnego.

Istnieje szereg ćwiczeń nie wymagających praktycznie żadnych specjalistycznych urządzeń, odpowiedniego miejsca, a także wolnego czasu.

Często się ruszaj!

Do pracy jedź rowerem, bądź pokonaj drogę pieszo. Badania naukowe potwierdzają, iż osoby praktykujące ten typ aktywności są mniej narażone na ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek niewydolności serca.

Każda okazja, podczas twojej pracy, jest dobra by „rozprostować kości”. Od dziś więcej się ruszaj. Pamiętaj na godzinę pracy, przypada ci 5 minutowa przerwa. Skorzystaj wówczas z toalety, pójdź po kanapkę, czy chociażby przygotuj sobie kawę. Nie jedź windą, ale wejdź po schodach. Chodzenie pobudza krążenie w nogach, a to bardzo ważne gdy prowadzisz siedzący tryb życia. Dzięki temu spalisz kalorie, dotlenisz organizm, a ponadto pobudzisz mięśnie do pracy. Od czasu do czasu zerknij daleko przed siebie. Pamiętaj, o mruganiu szczególnie gdy nosisz soczewki - niestety praca przy komputerze zmniejsza, tak ważną dla oka, częstość mrugania powiekami.

Ćwicz nawet podczas pracy!

Trening oparty na wysiłku izometrycznym jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych pracowników. Można je łatwo i szybko wykonać, nawet w pracy, podczas parzenia kawy.

Uda: Usiądź prosto tak by kolana układały się pod katem 90 stopni. Unieś jedną nogę do góry i napnij mięśnie ud. Odpocznij. To samo ćwiczenie powtórz z drugim udem.

Ćwicz także wewnętrzne partie ud. Do tego rodzaju wysiłku możesz wykorzystać piłeczkę bądź depandor (motylek do ćwiczeń), regularnie ściskając go do wewnątrz.

Łydki: piętę przyciśnij do podłogi jak najmocniej potrafisz. Pozostań w tej pozycji (napinając mięśnie łydek) przez 15 sekund. Odpocznij. Zmień piętę.

Pośladki: - napinaj je przy każdej okazji…

Istotną formą treningu, wykonywanych również podczas pracy, jest stretching. To ćwiczenia polegające na rozciąganiu, dzięki którym wzmocnisz ścięgna, polepszysz ukrwienie mięśni, a także rozluźnisz je zarówno przed jak i po treningu izometrycznym.

Ramiona i obręcz barkowa: wyciągnij ręce jak najwyżej potrafisz łącząc dłonie ze sobą i odchyl do tyłu. Forma tego rozciągania przypomina ranne „przeciąganie się”. Następnie przyciągnij prawe ramię do lewego barku używając do tego lewej dłoni i to samo uczyń z lewym ramieniem.

Przedramiona: Złącz wewnętrzne strony dłoni i palców (palce skierowane w naszym kierunku).Prostuj ramiona w łokciach, jednocześnie rozciągając mięśnie przedramion.

Te proste ćwiczenia poprawią jakość twojej pracy. Dzięki nim zdobędziesz lepsze samopoczucie, a co najciekawsze nikt nie będzie o tym wiedział, gdyż są bardzo dyskretne i nie wymagają dynamicznych ruchów.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także