Jesteś tutaj:

Czy nie cierpisz na zapalenie odbytu

Jeśli cierpisz na wstydliwy świąd okolicy odbytu, a lekarstwa na hemoroidy nie przynoszą ulgi - wiedz, że to powszechny problem. Badania wykazują, że aż 34% osób leczących się na hemoroidy w rzeczywistości cierpi na zapalenie odbytu.

Czy nie cierpisz na zapalenie odbytu

Zdjęcie: Batholith

Jeśli cierpisz na wstydliwy świąd okolicy odbytu, a lekarstwa na hemoroidy nie przynoszą ulgi - wiedz, że to powszechny problem. Badania wykazują, że aż 34% osób leczących się na hemoroidy w rzeczywistości cierpi na zapalenie odbytu - stwierdza dr William W. Rudd z Rudd Clinic for Colon and Rectal Surgery (Kliniki Chirurgii Odbytu i Jelita Grubego) w Toronto.

W przeciwieństwie do hemoroidów, które są żylakowatymi strukturami wewnątrz odbytnicy i w okolicach otworu odbytu, zapalenie odbytu (anusitis) to stan zapalny wywołany podrażnieniem tkanki 4-centymetrowego odcinka łączącego odbyt i jelito grube. Stan zapalny sprawia, że skóra w tym obszarze pęka, co w rezultacie powoduje świąd i ból. Wielu pacjentów zauważa także jasnoczerwoną krew w stolcu - i to jest przyczyną nieporozumienia. "Krwawienie uważa się za pewny objaw hemoroidów" - wyjaśnia dr Rudd. "Jednak krwawienie w okolicy odbytnicy wywołane jest najczęściej przez anusitis".

Dobra wiadomość jest taka, że w zapaleniu odbytu stosowany w domu Anurex może przynieść natychmiastową ulgę. To rodzaj chłodzącego czopka, który przechowuje się w zamrażalniku lodówki; jest dostępny bez recepty. Chłód powoduje, że przekrwione naczynia kurczą się, co łagodzi stan zapalny, obrzęk, ból i krwawienie. Zgodnie z niedawnym badaniem na 265 pacjentach skuteczność Anurexu wyniosła ponad 90%.

Aby uniknąć powtórzenia problemu dr Rudd podpowiada:

  • Ogranicz spożycie kawy do 2-3 filiżanek dziennie. Wielu pacjentów cierpiących na zapalenie odbytu wywołuje u siebie ten problem pijąc za dużo kawy - rekordziści nawet 15 kaw dziennie! "Nie pomoże tu zamiana tradycyjnej małej czarnej na bezkofeinową" - ostrzega dr Rudd. Również inne napoje mogą wywoływać takie podrażnienie, choćby cola czy piwo.
Unikaj pikantnych potraw. Na szczycie listy zakazanych pokarmów są: - ostra papryka, cebula, ostre sosy pomidorowe i curry.
  • Aby okolica odbytu pozostała sucha, użyj odrobiny krochmalu (mąki ziemniaczanej) jako zasypki.
  • Codziennie wygospodaruj chwilę na odstresowanie się. To świetny sposób zapobiegania zaparciom, które są jeszcze jednym czynnikiem podrażniającym kanał odbytu.
Źródło: Creme Goods CompanySpodobał Ci się artykuł?

Chcesz wiedzieć więcej?

Polecamy zaglądnąć do darmowego Poradnika Domzdrowia.pl

"Nie daj się hemoroidom!

Skuteczne sposoby na radzenie sobie z żylakami odbytu"


Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także