Jesteś tutaj:

Hemoroidy - ludzka rzecz!

Choroba hemoroidalna to często temat tabu. Jak się jednak okazuje, zalicza się ona do grupy najbardziej popularnych dziś schorzeń. Cierpi na nią nawet 25% populacji w wieku 30-50 lat. Jej przyczyną może być niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, a także postępujące wraz z wiekiem obniżenie napięcia mięśniowegoczy predyspozycje genetyczne. Warto wiedzieć, że stosowanie kilku prostych zasad może znacząco złagodzić objawy tej przypadłości.

Hemoroidy - ludzka rzecz!

Zdjęcie: Basil Gloo

Hemoroidy - ludzka rzecz!

Choroba hemoroidalna to często temat tabu. Jak się jednak okazuje, zalicza się ona do grupy najbardziej popularnych dziś schorzeń. Cierpi na nią nawet 25% populacji w wieku 30-50 lat. Jej przyczyną może być niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, a także postępujące wraz z wiekiem obniżenie napięcia mięśniowego czy predyspozycje genetyczne. Warto wiedzieć, że stosowanie kilku prostych zasad może znacząco złagodzić objawy tej przypadłości.

Kogo to dotyczy?

Problemy z hemoroidami pojawiają się często jako konsekwencja siedzącego trybu i dosięgają takie grupy zawodowe jak informatycy, urzędnicy czy architekci. Z tego też względu bywają one nazywane chorobą pracowników biurowych. Na duże ryzyko pojawienia się dolegliwości związanych z żylakami odbytu są też narażone osoby starsze. U wielu kobiet objawy mogą wystąpić przejściowo w okresie ciąży. Dziś jednak w zasadzie każdy narażony jest na chorobę hemoroidalną. Jej rozwojowi sprzyjają zaparcia, do których dochodzi na skutek błędnych nawyków żywieniowych, nadużywania alkoholu, kawy i tytoniu czy braku aktywności fizycznej.

Jakie są objawy?

Nie warto mieć złudzeń. Hemoroidy ma każdy. Jest to prawidłowa struktura anatomiczna, która odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Składa się na nią gęsty splot żylnych naczyń krwionośnych. Ma on postać „poduszeczek”, które są umiejscowione w błonie śluzowej odbytnicy. Do choroby hemoroidalnej dochodzi wówczas, gdy w strukturze tej pojawią się patologiczne zmiany. Objawiają się one powiększeniem hemoroidów, co skutkuje uczuciem dyskomfortu podczas wypróżniania, krwawieniem, swędzeniem okolic odbytu, a w późniejszych fazach wypadaniem guzków krwawniczych na zewnątrz.

Mam hemoroidy i co dalej?

Wcześnie rozpoznana choroba hemoroidalna nie tyle jest niebezpieczna, co jest nieprzyjemna. Jej objawy można w prosty sposób łagodzić, stosując odpowiednie preparaty dostępne w aptece. Doskonałym sprzymierzeńcem w walce z hemoroidami jest lek Hemorol. Środek ten uśmierza ból, likwiduje pieczenie i powstrzymuje krwawienie okolic odbytu. Ponadto wspomaga on wypróżnianie i redukuje dyskomfort z tym związany. Hemorol zawiera w swoim składzie substancje zmniejszające bolesność, ściągające, przeciwzapalne, a także rozkurczowe. Wielostronne działanie leku sprawia, że hemoroidy przestają stanowić problem w codziennym funkcjonowaniu. Lek ten jest tradycyjnie stosowany w dolegliwościach związanych z żylakami odbytu, ale także w przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej odbytu oraz podrażnieniach i pęknięciach śluzówki odbytu. Przy wysokiej skuteczności Hemorol cechuje dobry profil bezpieczeństwa. Ponadto postać czopków jest wygodna i łatwa w stosowaniu, a cena leku nie rujnuje naszego portfela.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pomoc z apteki w postaci Hemorolu pomoże nam szybko uporać się z objawami hemoroidów. Aby jednak całkowicie zażegnać problem, warto na co dzień stosować się do zasad profilaktyki choroby hemoroidalnej. O czym przede wszystkim należy pamiętać?

1. Wzbogać codzienne menu w błonnik.

Usprawni on pracę jelit i zredukuje problemy z wypróżnianiem, które są główną przyczyną choroby hemoroidalnej. Najwięcej błonnika znajdziesz w takich pokarmach jak: otręby, płatki owsiane, suszone śliwki, orzechy laskowe, kasza gryczana czy ciemne pieczywo.

2. Dostarczaj organizmowi niesłodzonych płynów.

Codziennie pij ok. 2 litry niegazowanej wody mineralnej, herbatek owocowych i soków bez dodatku cukru.

3. Pamiętaj o umiarkowanym, ale regularnym ruchu.

Czas spędzony na kanapie zastąp spacerem, nieforsowanym joggingiem czy modnym ostatnio nordicwalking.

4. Dbaj o higienę.

Wybieraj bawełnianą bieliznę. Stosuj miękki papier toaletowy, aby nie powodować podrażnień. W miarę możliwości przemyj po wypróżnieniu okolice odbytu letnią wodą lub stosuj nawilżone chusteczki do higieny intymnej.Dlaczego Hemorol?

Lek skuteczny

wysoka skuteczność preparatu została potwierdzona badaniami klinicznymi. 1,2

Kompleksowe działanie

zastosowanie czopka powoduje ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy. Preparat zawiera też składniki o miejscowym działaniu ściągającym, przeciwzapalnym i rozkurczowym.

Lek bezpieczny

u żadnego z pacjentów nie stwierdzono działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku. 2

Szybko przynosi ulgę

składnikiem leku jest benzokaina przynosząca subiektywne odczucie zmniejszenia bólu.

Wygodny w użyciu

pacjenci odnotowali wygodę i łatwość stosowania czopków Hemorol. 2

Ekonomiczny

dostępny w korzystnej cenie, koszt kuracji dziennej ok. 1,15 zł.

(1. „Ocena skuteczności leku Hemorol w leczeniu stanów zapalnych żylaków odbytu” Prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz, lek. med. Mariusz Maszkowski, Zygmunt Chmielecki

2. „Otwarte badania związane z oceną efektywności i przenoszenia preparatu Hemorol, czopki doodbytnicze produkcji WZZ Herbapol, w leczeniu hemoroidów” Katedra Chirurgii

Wydziałowej, NUM im. AA Bogomolca, odpowiedzialny wykonawca: dr nauk med. prof. M.P. Zachariasz, Kijów, Ukraina)HEMOROL

Postać: czopek.

Opakowanie: 12 czopków.

Skład: wyciąg gęsty z koszyczka rumianku - 50 mg, wyciąg gęsty z korzenia pokrzyku - 20 mg, wyciąg gęsty złożony (4:1) z: ziela żarnowca, kory kasztanowca, kłącza pięciornika, ziela krwawnika - 80 mg, benzokaina - 100 mg.Wskazania: HEMOROL(R) jest środkiem stosowanym tradycyjnie w dolegliwościach towarzyszących żylakom odbytu. Jest stosowany także w przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej odbytu oraz podrażnieniach i pęknięciach śluzówki odbytu. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania: uczulenie na benzokainę lub na rośliny z rodziny Asteraceae - Compositae (złożone).

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Choroba nowotworowa.Podmiot odpowiedzialny: WZZ Herbapol S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Informacja producenta

Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także