Jesteś tutaj:

Jak prawidłowo i skutecznie stosować kosmetyki wyszczuplające?

Często zdarza się, że do nowego kosmetyku wyszczuplającego zniechęcamy się po kilku dniach stosowania. Jaka jest technika stosowania kosmetyków, aby przyniosły oczekiwany efekt?

Jak prawidłowo i skutecznie stosować kosmetyki wyszczuplające?

Zdjęcie: Jörg Weingrill

Bardzo często zdarza się, że po użyciu części opakowania nowego kosmetyku wyszczuplającego uznajemy, że on nie działa, nie ma efektów i oznacza dla nas stratę pieniędzy. Należy jednak wiedzieć, że prawidłowe stosowanie kosmetyków wyszczuplających jest niezbędne do osiągnięcia założonych efektów. Jak zatem stosować kosmetyki, aby dały pożądany efekt?

Stosując kosmetyki wyszczuplające należy pamiętać, że aby taki kosmetyk zadziałał, musi wniknąć do głębokich warstw skóry. Przenikanie takie jest utrudnione, gdyż skóra stanowi bardzo szczelną barierę chroniącą organizm przed wnikaniem szkodliwych bakterii, wirusów czy grzybów. Również inne substancje obce (a takimi są kosmetyki) mogą mieć problem z przenikaniem do wnętrza skóry.

Nie bez powodu producenci kosmetyków rozszerzają gamę produktów wyszczuplających o żele peelingujące, masażery, produkty wspomagające łuszczenie naskórka itp. Ale mimo zastosowania wielu różnych produktów najważniejsza jest technika - nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki wyszczuplające nie dadzą zadowalających efektów bez odpowiedniej techniki stosowania. Niestety wiele Pań nie zwraca uwagi na zalecenia producentów dotyczące techniki smarowania i wcierania kremów i serum ujędrniających. Stąd też wiele rozczarowań i kupowanie co rok nowego preparatu z nadzieją, że teraz będzie lepiej.

Technika używania kosmetyków wyszczuplających

Aby osiągnąć zadowalający efekt należy za każdym razem, przejść co najmniej 3 etapy stosowania kosmetyków

1) Pobudzenie skóry do działania

Aby składniki kosmetyków dobrze przeniknęły przez skórę, należy pobudzić ją do działania i aktywować procesy metaboliczne. Najlepiej rozpocząć aktywację pod prysznicem, gdzie masujący strumień ciepłej wody należy skierować na miejsca na których wyszczupleniu szczególnie nam zależy. Ciepło i masaż mechaniczny powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych co powoduje, że krew dociera do każdej tkanki i każdej komórki transportując aktywnie składniki przyjmowane z suplementami i usuwając zbędne produkty przemiany materii. W przypadku wieczornych zabiegów wyszczuplających polecamy również relaksującą kąpiel z udziałem jednej z soli wyszczuplających zawierających bogactwo minerałów.

2) Usunięcie martwych komórek naskórka - peeling

Aktywujący masaż najlepiej wzmocnić peelingiem miejsc w które zamierzamy wetrzeć kosmetyki. Ponieważ martwy naskórek jest warstwą skóry przez którą kosmetyki przenikają najsłabiej, najlepiej uprzednio zniwelować tą warstwę używając żelu peelingującego pod prysznic. Najczęściej peelingi takie są zabiegami mechanicznymi, które posiadają w swoim składzie mikrocząstki złuszczające naskórek. Są również dostępne peelingi mechaniczno-enzymatyczne, posiadające aktywne związki chemiczne usuwające martwe komórki naskórka. Wykonując zabieg z peelingiem dodatkowo masujmy skórę tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt - pobudzamy ją do działania i aktywujemy procesy metaboliczne.

3) Działanie właściwe czyli smarowanie

Po rozmasowaniu skóry i zabiegu peelingującym należy stopniowo delikatnie a potem coraz intensywniej wmasować właściwy krem lub serum w miejsca naznaczone tkanka tłuszczową. Smarując krem należy masować skórę ruchami okrężnymi przy udziale dłoni, specjalnych gąbeczek lub masażerów. Im dłuższy masaż, tym głębsza penetracja kosmetyku wgłąb skóry i tym lepsze jego działanie. Dobrze jest jeśli na smarowanie i masaż ciała poświęcimy nie mniej niż 5 minut - im dłuższy czas masowania tym lepsze efekty. Wsmarowanie kremu szybko i bez odpowiedniego masażu powoduje, że duża część kremu zostaje na powierzchni skóry, wsiąka w ubranie i nie wywołuje odpowiedniego działania.

4) Zabiegi specjalne wzmacniające skuteczność kosmetyków

Aby zwiększyć skuteczność wchłaniania kosmetyków możemy zastosować coś na zasadzie opatrunku, podobnie jak na ranę. Służy do tego specjalna folia, którą można owinąć ciało. Jeśli nie mamy folii, możemy ciało okryć suchym, ciepłym ręcznikiem lub szczelnie okryć się szlafrokiem. Im dłużej utrzymujemy odpowiednią ciepłotę ciała, tym dłużej składniki aktywne docierają do tkanek. Idealnym pomysłem jest również stosowanie kosmetyków wyszczuplających po wyjściu z ciepłej kąpieli lub sauny.

Opisane powyżej postępowanie znacząco zwiększa skuteczność działania kosmetyków wyszczuplających, pielęgnuje skórę, pomaga likwidować cellulit. Oczywiście, wymaga znacznie więcej czasu, ale jeśli poświęcimy określoną sumę pieniędzy na zakup kosmetyku, dlaczego je marnować przez niewłaściwe stosowanie?Spodobał Ci się artykuł?

Chcesz wiedzieć więcej?

Te i inne tematy związane z odchudzaniem znajdziesz w darmowym Poradniku Odchudzania Domzdrowia.pl


Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także