Jesteś tutaj:

Jak skutecznie wybielić zęby w domu?

Białe zęby są nieodłączną cechą zdrowego uśmiechu. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając wybielające produkty do zębów?

Jak skutecznie wybielić zęby w domu?

Zdjęcie: Eddy Van 3000

Białe zęby są nieodłączną cechą zdrowego uśmiechu. Niestety istnieje wiele czynników, mogących przyczynić się do powstawania na ich powierzchni nieestetycznie wyglądającego osadu. Kawa, herbata, a nawet nasze geny mają wpływ na wygląd naszych zębów. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając wybielające produkty do zębów?

CZY STOSUJĄC PASTĘ MOŻNA WYBIELIĆ ZĘBY?

Częstym składnikiem past wybielających jest krzemionka (Silica). Jest to ścierniwo, które w momencie mycia ociera się o powierzchnię zębów. Umożliwia to stopniowe usuwanie z ich powierzchni osadu. Pasta z zawartością krzemionki może delikatnie wybielić kolor zębów.

Krzemionkę zawierają pasty takie jak REMBRANDT plus i SENSODYNE Whitening.

Innym powszechnie stosowanym w pastach składnikiem wybielającym jest kwas cytrynowy (Citric acid). Ten naturalny ekstrakt z cytryny ułatwia pozbycie się płytki i kamienia nazębnego.

W przypadku zębów wrażliwych warto wybierać pasty z zawartością oksydazy glukozy (Glucose Oxidaze). Jest to enzym, który rozpuszcza przebarwienia znajdujące się na powierzchni zębów. Składnik ma łagodne działanie i jest bezpieczny dla zębów i dziąseł. Zawiera go pasta do zębów BIAŁA PERŁA.

Niestety na efekt działania pasty trzeba czekać dosyć długo - nawet przy regularnym stosowaniu. Ponadto, krzemionka ze względu na swoje właściwości ścierne, może przyczynić się do powstawania podrażnień dziąseł. Dlatego czas mycia zębów nie powinien być dłuższy niż zalecenia producenta. Oczywiście pasty mogą być pomocne w wybielaniu zębów, ale nie w przypadku intensywnych przebarwień. Są również wskazane w przypadku gdy chcemy podtrzymać naturalną biel zębów.

JAKI EFEKT MOŻNA OSIĄGNĄĆ STOSUJĄC ŻELE WYBIELAJĄCE?

Żele wybielające zawierają w swoim składzie te same substancje, które są stosowane przez dentystów. Różnica polega jedynie na stężeniu, które jest niższe, niż w preparatach stosowanych w gabinecie dentystycznym.

Najczęściej stosowaną substancją aktywną w żelach jest nadtlenek karbamidu (carbamide oxide). Jego działanie polega na utlenianiu zanieczyszczeń znajdujących się w szkliwie. Preparaty zawierające ten surowiec mogą wybielić zęby nawet o kilka tonów. Zawiera go między innymi: żel wybielający BIAŁA PERŁA.

Żele wybielające nakłada się kilka razy dziennie przez okres 10 do 14 dni. Jest to skuteczny i dość szybki sposób, aby efektywnie wybielić zęby. Ponadto zabieg taki można bezpiecznie wykonać w domu. Oczywiście w efekcie silnego działania preparatu może wystąpić nadwrażliwość zębów, ale z reguły objaw ten ustępuje po kilku dniach.

CO DODATKOWO POWINNY ZAWIERAĆ PREPARATY WYBIELAJĄCE?

Warto zwrócić uwagę na to, aby wybierany przez nas preparat zawierał składniki pielęgnujące zęby i dziąsła.

Wodorofosforan Wapnia (Dicalcium Phophate Dihydrate), Fluorofosforan sodu (sodium monofluorophosphate) i Fluorek sodu (Sodium Fluoride), to składniki wzmacniające szkliwo zębów i zapobiegające powstawaniu próchnicy.

Azotan Potasu (Potassium Nitrate) - skutecznie zmniejsza nadwrażliwość zębów.

Sorbitol, Gliceryna są składnikami silnie nawilżającymi i pielęgnującymi dziąsła.

Joanna Hirszler

Dyplomowany technik usług kosmetycznych i studentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

Obecnie pracuje jako dermokonsultantka w aptece ogólnodostępnej.
Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także